avin bergmann
27.11.11,14:14
Chcela by som sa opýtať, či musí mať povinne každý živnostník registračnú pokladnicu. Ďakujem :)
Negoti
27.11.11,13:16
povinne nemusí, záleží od druhu služby či činnosti, ktorú poskytuje.....
avin bergmann
28.11.11,07:57
V mojom prípade je to výroba a predaj oblečenia, v inej predajni na princípe komisionálneho predaja (kde zákazník dostane bloček z ich pokladne) , a tiež súkromne mimo predajne (tam stačí vypísať paragón s mojimi údajmi?) Plánujem tiež predaj cez internet. Predpokladám malé množstvo predaných položiek. Treba pokladnicu?
KEJKA
28.11.11,08:12
si SZČO? tak isto nepredávaš súkromne, alebo áno?
a tiež súkromne mimo predajne .......................mimo predajne, ale ako SZČO, teda príjem priznávaš, tak?
(tam stačí vypísať paragón s mojimi údajmi?).....určite nie!!! ak preveráš tržbu v hotovosti za tovar, tak ERP potrebuješ aj v r. 2011, ledaže si vypisoval faktúry a blok bol len na príjem hotovosti.

Nezáleží na počte ale na fakte, či za tovar berieš hotovosť - a to aj napr. z tej predajne, ktorá ti to predáva vo svojom mene.
avin bergmann
28.11.11,17:24
Ak by boli všetky platby bezhotovostné, tak pokladnicu nepotrebujem? (tržby z obchodu by som si dala poslať na podnikateľský účet, a rovnako aj platby za tovar predaný mimo predajne).
KEJKA
28.11.11,17:25
áno, ak si dokážeš zabezpečiť uvedené, tak nemusíš mať ERP.
Vystavíš faktúry a platbami z účtu ich vyrovnáš.
avin bergmann
28.11.11,17:31
Ďakujem za odpoveď! :)