tosko333
27.11.11,16:34
Zdravim Vas poradaci a vopred pekne dakujem za Vase nazory, skusenosti a rady !

Som programatorom a donedavna som pracoval ako riadny zamestnanec v Bratislave v pobocke zahranicnej firmy. Pred niekolkymi dnami sa firma rozhodla zrusit svoju pobocku na Slovensku. Dali mi dve moznosti: 1. vypoved 2. prestahovat sa do Nemecka a zacat pracovat ako zivnostnik. Pracovat by som chcel na slovensku zivnost, odvody platit a DP podat na Slovensku.

V Nemecku by som faktury vystavoval iba jednej Luxemburskej firme - teda ziadnej Nemeckej GmbH alebo podobne. Pracoval by v jednej z kancelarii ktore prenajima Luxemburska firma cez svojich partnerov v Nemecku. Ziadne podnikatelske alebo zamestanecke vztahy so ziadnou firmou alebo FO v Nemecku nebudem mat. Ide o pracu na pocitaci ktora sa da robit od kamkolvek ale v Nemecku je cely moj tym a potrebujem tam fyzicky byt. Chcel by som sa tam zdrzat dlhodobejsie, napriklad jeden rok.

Chcem sa vas opytat: Mozem sa prestahovat do Nemecka a zacat pracovat ako som popisal? Nebude s tym mat nejaky slovensky alebo nemecky urad problem? Budem cestovat relativne casto na SK a to ze nespolupracujem so ziadnou nemeckou firmou sa mi zda ako dobry argument aby som si nemusel zakladat nemecku zivnost.

Ma niekto prosim podobne skusenosti alebo vie poradit?

Dakujem pekne !!