brikina
27.11.11,20:09
Ahojte poraďáci, prosím pomôžte mi uplatniť niektoré účt. úkony v praxi v programe Alfa

1. Na jendom pokl. bloku sú dve položky - jeden je drobný majetok /účtujem cez výdaj za materiál v členitosti: drobný majetok/ a druhá položka je prevádzková réžia. Ako na to? Musím vytvoriť dva výdavkové pokladničné doklady?

2. SZČO mal preplatok na telefóne - vystavil dobropis a oznámil na ňom, že preplatok si zúčtuje s najbližšou platbou, čo aj urobil. Ako to mám spárovať ja? Mám urobiť interný doklad a na základe neho uhradiť pohľadávku? /teda jeden dobropis a jednu čiastočnú platbu na faktúre?/

3. Klient u mobilného operátora menil telefón a dal si tam zálohovať dáta - čo je spoplatnená služba. zaplatil to na mieste a oni mu dali PPD, ale nie je k tomu faktúra. Stačí to? mám to dať mínusom z pokladne s tým, že to nepárujem so záväzkom?

4. Mzdy - prvýkrát idem účtovať mzdy, tak sa chcem informovať. Mám v záväzkoch vytvoriť knihoradu "mzdy" a párovať platby s týmto záväzkom? Alebo musím v záväzkoch vytvoriť knihoradu samostatne pre SP, ZP, dan, čistú mzdu zamestnanca,... a jednotlivé platby párovať s jednotlivými záväzkami? Ako je to v praxi? ako je to po správnosti v súlade so zákonom?

Ďakujem
brikina
29.11.11,09:48
prosím, neviete mi poradiť? ďakujem za akúkoľvek odpoveď