Joja123
27.11.11,20:37
Ahojte,

pre zamestnancov firmy sa zakupil bezecky pas. Moze sa toto uplatnit ako danovo uznany vydavok v uctovnictve?
Napriklad vcera v televiznych novinach na Markize isiel prispevok, ze firma Dell si zariadila fitness miestnost pre svojich zamestnancov s plno profi strojov. Podla Vas to maju ako danovo uznany vydavok, alebo to riesia zo socialneho fondu?!?
Mila123
27.11.11,19:43
môj názor.......ja by som to riešila zo SF, a tiež nie je nárok na odpočet DPH........
tuším pri vlastných či prenajatých špotro. či kult. a iných zariadeniach sa nedodaňuje zamestnancom (ani poistné SP, ZP)
calawen
27.11.11,19:44
skôr by som to tipla na sociálny fond...
Mila123
27.11.11,19:49
nepýtala som sa, čím sa spoločnosť zaoberá?
Ice dive
27.11.11,19:56
tiež si myslím, že to šlo zo sociálneho fondu.... ale možno výstrel do tmy... čo ak by si zadávateľ dal do predmetov podnikania "poradenstvo v oblasti, zdravého životného štýlu a zdravej výživy" čo je voľná živnosť a na výkon tejto činnosti by si kúpil ako prostriedok na dosahovanie príjmov bežecký pás...
Katy a R
27.11.11,19:57
naozaj "uznateľný" by musel byť ;) .. treba obhájiť pri daňovej kontrole :confused:
čo ak napr firma má zamestnancov, ktorí musia "naháňať klientov" - a aj na dhšie trate;) .. a preto potrebujú mať výdrž a dobré bežecké výkony :D mimotemy
.. ale to v dnešnej dobe asi každá :mee::D
Pavol / Lukáčik&Partners
27.11.11,20:17
Na margo Ice dive, co takto dat im to do pracovnej zmluvy, ze musia raz tyzdenne si zabehnut pol hodinku? :)
Ice dive
28.11.11,06:31
Na margo Ice dive, co takto dat im to do pracovnej zmluvy, ze musia raz tyzdenne si zabehnut pol hodinku? :)

ja som to nemyslel na zamestnancov, ale ako prostriedok na dosahovanie zisku - t.j. pre externého klienta... Katy a R to posunula do tejto roviny zvyšovania kondičky zamestnancov, ale nemáš zlé nápady, a ak by niekto nezabehol... tak by sa to posudzovalo ako hrubé porušenie pracovnej disciplíny...