Jano69
27.11.11,21:37
Dobrý deň, prosím vás, viac krát ste mi tu veľmi dobre poradili.:) Potrebujem teraz ďalšiu radu. Moja známa sa chystá zajtra ráno zapojiť do jednej pyramídovej hry. Nakoľko nie som právnik, neviem si predstaviť či z toho môže mať neskôr nejaké dôsledky, alebo nie. Samozrejme viem, že takéto systémy sú ilegálne, no bohužiaľ neviem ako jej to mám vyhovoriť. :( Čo jej teda hrozí, ak sa zapojí do tej pyramídy?
video1983
27.11.11,20:40
a o co ide? popis konkretnejsie
Jano69
27.11.11,20:43
"pracovník" zaplatí 37€ za registráciu a jeho úlohou je zháňať ďalších ľudí, ktorí sa registrujú, za každého dostane 18€, zvyšok sa zrejme prerozdelí medzi ľudí nad ním, skrátka typická pyramída :(
buchač
27.11.11,20:47
Dobrý deň, prosím vás, viac krát ste mi tu veľmi dobre poradili.:) Potrebujem teraz ďalšiu radu. Moja známa sa chystá zajtra ráno zapojiť do jednej pyramídovej hry. Nakoľko nie som právnik, neviem si predstaviť či z toho môže mať neskôr nejaké dôsledky, alebo nie. Samozrejme viem, že takéto systémy sú ilegálne, no bohužiaľ neviem ako jej to mám vyhovoriť. :( Čo jej teda hrozí, ak sa zapojí do tej pyramídy?

video1983
a o co ide? popis konkretnejsie

...a načo ????

...blbí lidi ,taky lidi ...

Čo mu hrozí ???...nič v podstate ....príde o svoje love ...........jak plno iných .....samozrejme ogranizátorov do toho neráram ...;)
lujza.j
27.11.11,20:50
Dobrý deň, prosím vás, viac krát ste mi tu veľmi dobre poradili.:) Potrebujem teraz ďalšiu radu. Moja známa sa chystá zajtra ráno zapojiť do jednej pyramídovej hry. Nakoľko nie som právnik, neviem si predstaviť či z toho môže mať neskôr nejaké dôsledky, alebo nie. Samozrejme viem, že takéto systémy sú ilegálne, no bohužiaľ neviem ako jej to mám vyhovoriť. :( Čo jej teda hrozí, ak sa zapojí do tej pyramídy?

no ak je svojprávna, tak to nerieš... reálnych príkladov bolo veľa, mohla sa poučiť
Jano69
27.11.11,20:51
príde o peniaze akým spôsobom? v najhoršom prípade len za tú registráciu? pre 37€ sa už nezabije, možno sa aspoň ponaučí ... čiže ani za to, že do toho zapojí iných ľudí jej nič nehrozí?
mattto
27.11.11,20:54
no neviem, napr. vkladatelia do nebankoviek uzatvárali zmluvy o tichom spoločenstve a iba preto, že uplynula premlčacia doba, neboli trestné stíhaní :)
Paula
27.11.11,20:56
Dobrý deň, prosím vás, viac krát ste mi tu veľmi dobre poradili.:) Potrebujem teraz ďalšiu radu. Moja známa sa chystá zajtra ráno zapojiť do jednej pyramídovej hry. Nakoľko nie som právnik, neviem si predstaviť či z toho môže mať neskôr nejaké dôsledky, alebo nie. Samozrejme viem, že takéto systémy sú ilegálne, no bohužiaľ neviem ako jej to mám vyhovoriť. :( Čo jej teda hrozí, ak sa zapojí do tej pyramídy?



Snažiš sa vyhovoriť, teda asi vieš, čo jej hrozí. Tak o čom je reč?
buchač
27.11.11,20:56
príde o peniaze akým spôsobom? v najhoršom prípade len za tú registráciu? pre 37€ sa už nezabije, možno sa aspoň ponaučí ... čiže ani za to, že do toho zapojí iných ľudí jej nič nehrozí?

...he ...natrafí na jedného " iného " ...a ten jej aj trafiť jednu " inú " môže ....;):---:D
Jano69
28.11.11,05:27
Ďakujem za odpovede :) Bodíky a súhlasy rozdané :)
Letko
28.11.11,05:34
...hrozí jej to, že keď pôjde po ulici, ľudia budú otáčať hlavu opačným smerom :(
pepsikova
28.11.11,05:36
Ďakujem za odpovede :) Bodíky a súhlasy rozdané :)..

mimotemy..pekne!...ale bodíkmi a súhlasmi my o nič neprídeme...a ak sa pre 37€ tvoja známa nezabije, nuž načo sem píšeš?..nerieš a hotovo!...
luja5
28.11.11,06:12
príde o peniaze akým spôsobom? v najhoršom prípade len za tú registráciu? pre 37€ sa už nezabije, možno sa aspoň ponaučí ... čiže ani za to, že do toho zapojí iných ľudí jej nič nehrozí?
nuž ak nehrozí, že môže stratiť priateľov, známych, rodinu (dobré vzťahy v rodine), ktorých bude musieť(?) tiež do toho zapojiť a bude ich o tom musieť(?) presviedčať ... :confused:
KEJKA
28.11.11,06:21
pardon, ale píšete, akoby tí priatelia, známi, atd. neboli svojprávne osoby.
Ak nebudú chcieť, tak do toho nepôjdu, ak áno, je to ich slobodné rozhodnutie.
Vo väčšine prípadov, práve známi, rodina do toho nejdú, a ak áno, tak až nakoniec.
nepoznám pyramídové hry, možno je to MLM, ale aj tvoja známa je svojprávna, tak čo riešiš?
Ja som toho názoru, že je škoda každej nevyužitej šance a ak ju to oslovilo, tak asi vie prečo.
Možno by ju viac mrzelo, keby do toho nešla, ako tých 37 EUR.
Jano69
28.11.11,06:44
Paula - ja naozaj neviem čo jej hrozí, viem len, že je to ilegálny spôsob zarábania

- naozaj je reč o známej, nech si nikto nemyslí, že o mne
Jano69
28.11.11,06:46
pepsikova - píšem preto, lebo som sa bál, či jej z právneho hľadiska niečo nehrozí
Gina Er
28.11.11,06:47
Paula - ja naozaj neviem čo jej hrozí, viem len, že je to ilegálny spôsob zarábania

- naozaj je reč o známej, nech si nikto nemyslí, že o mne
tak žeby niečo zarobila,to ozaj nemusíš mať obavu.:D To by musela byť úplne hore.
pepsikova
28.11.11,07:01
pepsikova - píšem preto, lebo som sa bál, či jej z právneho hľadiska niečo nehrozí..

..no to je v poriadku...toto však nemá s touto odpoveďou nič spoločné, preto nechápem túto invektívu:

Jano69 (http://www.porada.sk/member.php?u=185082)
http://www.porada.sk/images/porada_style/statusicon/user-online.png

Ďakujem za odpovede :) Bodíky a súhlasy rozdané :)


...svedčí o charaktere otázky...
marleau
28.11.11,07:06
Hlavne kvoli hlúposti takých,ako je tvoja známa,je Slovensko tam,kde je.
A takýto človek má tak jeden volebný hlas ako triezvo uvažujúci človek.To je v p..i toto.