Žanette
28.11.11,07:54
Ahojte, prvy krat robim koniec roka vo firme som v tom este začiatočnik, chcem sa opytat co vsetko treba robit na konci roka ked uctujem v JU.Ako je to s danou z prijmu? Robim si priebezne ako by mi vysla dan z prijmu FO (podnikatela). Viem ze rozdiel medzi P a V ak mi vychadza zisk ten sa zdanuje.

Mozem si este k vydavkom priratat odpisy?
Katarina
28.11.11,19:30
Radím preštudovať Zákon o dani z príjmu, Postupy...v JÚ. Zúčastniť sa školenia, hľadať odpovede tu na porade. Potom, ak budete mať konkrétnu otázku pýtajte sa, určite tu pomoc nájdete, ale základy si musíte osvojiť sama.
KEJKA
28.11.11,19:35
no nie si začiatočník v uzávierke, ale v účtovníctvom ako takom. Daj si do profilu účtovník-začiatočník, lebo je tu kopec ozajstných účtovníkov a ty si ešte také batoľa.....myslím to v dobrom.
Hádam nie si na to sama?
Mala by si mať poruke skúsenú účtovníčku, to je momentálne ako keby som si ja chcela svojpomocne vyoperovať slepe črevo...........a na diaľku sa radila, čo a ako.
Žanette
29.11.11,11:47
OK pani uctovnicka, vdaka za radu.
eva.toth
29.11.11,12:03
Odpisy si môžeš prirátať k celkovým výdavkom. Odpisy daňové presne podľa zatriedenia majetku do účtovníctva. Treba dávať pozor na leasingový majetok, vtedy sú daňové odpisy počítané v mesiacoch. Napr. automobil obstaraný v 09/2011, leasing v dĺžke 48 mesiacov, do odpisov v r. 2011 ide čiastka: cena obstarania : 48 x 4 . Odpisy sa môžu uplatniť len u takého majetku, ktorý máme v evidencii do 31.12. To sú len výňatky zo zákona, je potrebné si naštudovať daňové zákony, účtovanie v JU, zákon o DPH / ak je platcom DPH /, ak nie je platcom, je potrebné sledovať obrat, kedy sa stane podľa obratu platcom DPH. Ďalej je potrebné sa zúčastniť školení spomínaných zákonov.