florens
28.11.11,09:34
Ahojte, mám dilemu: 3 mesiace mám otvorený obchod v prenajatých priestoroch v meste od súkromnej osoby. Keďže nájomné je dosť vysoké, potrebujem si nájsť iný vhodný priestor. Takýto ponúka na prenájom mesto (mestský nebytový priestor), nachádza sa o na tej istej ulici, kde mám ten obchod teraz. Vyhodnocovacie kritéria na cenové ponuky sú v pomere 70% cena + 30% účel. Moja otázka je, či je dobré do cenovej ponuky okrem stanovených náležitosti uviesť aj to, že obchod, aký chcem zriadiť v mestských priestoroch už funguje cca 3 mesiace a za tú dobu som zistila, že nikde v meste nič také nie je a zákazníci mnou ponúkaný tovar a služby využívajú a sú spokojný (reakcie zákazníkov sú, že také niečo naše mesto potrebovalo). A či by bolo dobré na ukážku poslať aj fotky terajšej predajne z ulice aj z vnútra, aby si vedeli vo vyhodnocovacej komisii predstaviť, ako bude vyzerať obchod v ponúkaných mestských priestoroch???

Díky za názory...
KEJKA
28.11.11,08:42
nuž - asi viac zaváži ponúknuta cena, ak ňou "prebiješ" konkurenčné ponuky, tak priestor dostaneš.
/hm,pokiaľ to nie je len košieľka a NP už má niekto priklepnutý potichu......./
ak budeš argumentovať konkrétnymi priestormi, tak si myslím,že to bude skôr mínus - však ty priestor nepotrebuješ, kedže ho máš. Účel by som potom skôr iba popísala, reakcie zakazníkov by som prezentovala ako výsledok vlastného prieskumu. Len neviem, či je etické zamlčať existenciu obchodu - je to malé mesto a aj úradnici o jeho existencii vedia?
profesional
07.12.11,10:29
Tych 30 percent si tam dalo mesto prave preto aby si im tam neotvorila sexshop alebo cokolvek ine s cim by pruderne vedenie mesta nesuhlasilo.
Inak je to uz len o cene. Tych 30 percent v zasade dostanes plusminus asi to co ostatni. Jedine ze by si tam chcela zriadit prevadzku ktorsa ma obvykle povahu vnimanu ako priame obcianska vybavenost. Tj. potraviny urcite dostanu viac bodov ako znackovy boutik. Cize cim viac pristupny a cim viac konzervativny tovar pre kazdeho, tym viac bodov dostanes.
Vsetko ostane nema zmysel.
Cize dolezita bude cena a tovarova skladba.
kezeso
05.01.12,09:15
Mesto by malo vypísať verejnú obchodnú súťaž a určiť podmienky na podávané ponuky /minimálna ponuka podľa všeob.záväz.nariadenia, u nás je to napr. okolo 35€/m2/rok u obch.priestorov a 8€/chodby/
Malo by sa uskutočniť verejné otváranie obálok s ponukami, aby ťa neobabrali. Záleží už iba na tebe, koľko si ochotný/á ponúknuť.
Veľa zdaru.
verkaz
05.01.12,09:34
Ak sa rozhodneš podať si na mesto žiadosť o prenájom nebytových priestorov riadne si preštuduj podmienky prenájmu. Ak žiadateľov bude viac, samozrejme sa mesto rozhodne pre toho, kto ponúkne vyššie nájomné, prípadne bude prihliadať na potrebu prevádzky v tej lokalite (ak už poslanci niekomu ten priestor nesľúbili). Pozor aj na výpovedné podmienky, môže tam byť aj podmienka, že ak prenajímateľ bude potrebovať priestor pre svoje potreby (?), môže Ti dať výpoveď. Je to na zváženie a len Ty sa rozhodneš, čo je pre Teba výhodnejšie.