janaj733
28.11.11,18:15
Dobry vecer poradaci potrebovala by som poradit.Dnes som bola na posudkovej komisii ohladom invalidneho.Mala som 70%.Mam 2x operovanu chrbticu menenu platnicku a fixaciu stavcov.Pani doktorka povedala ze 70% mam uz dlho a ze nemam ziadne nove zhorsenie tak mi znizila na 45%.chcem len dodat ze pred 3-ma mesiacmy som ukoncila rocnu marodku kedze som mala problemy,bolesti chrbtice, klbov.Bolesti u mna pretrvavaju stale ona povedala ze to je normalne. ze bolesti budu stale.Ako mam postupovat? chcela by som sa odvolat som odhodlana sa odvolavat dokial to len ide.Kolko krat sa mozem odvolat?Mam daku sancu ze mi vratia co som mala?Dakujem
Mila123
28.11.11,17:32
po vydaní rozhodnutia SP o prehodnotení zdravotného stavu máte možnosť odvolať sa ....
prípadné odvolanie, jeho správnosť posudzuje príslušný krajský súd....(nie je to spoplatňované)
ajobs
28.11.11,18:00
Ahoj, no odvolať sa dá tak ako píše Mila123 vo vyššie uvedenom príspevku, avšak je dosť malá pravdepodobnosť, že krajský súd zmení rozhodnutie posudkového lekára. Musela by si doložiť nové výsledky vyšetrení, ktoré svedčia o tom, že tvoj zdravotný stav sa nezmenil, a teda nie je LEPŠÍ. Naviac veľa záleží aj od toho, koľko máš rokov, či pracuješ, a ak áno, s akým zaťažením. Takže len doplniť lekárske správy, a správy, a správy,...........:)