moke
26.01.06,07:28
Mam prosbičku:
Predávame auto a ešte sme nezaplatili daň, treba ju zaplatiť v celej výške a zvyšok vrátia, alebo len zaplatiť pomernú časť? A namiesto neho kupujeme 2 nové autá. Treba to daňovému úradu oznámiť do 15 dní?
Ďaaaaaaaakujem.
Tweety
26.01.06,06:34
Mam prosbičku:
Predávame auto a ešte sme nezaplatili daň, treba ju zaplatiť v celej výške a zvyšok vrátia, alebo len zaplatiť pomernú časť? A namiesto neho kupujeme 2 nové autá. Treba to daňovému úradu oznámiť do 15 dní?
Ďaaaaaaaakujem. Ak ste nenahlásili zmenu, tak celú,do 15 dní treba nahlásiť DU každú zmenu, potom požiadať o vrátenie pomernej časti dane, ak kúpite nové, taisto treba nahlásiť zmenu. Pomernú časť dane za to staré auto, ktoré predáte môžete potom použiť aj na zaplatenie novej dane.;)
Zita5
26.01.06,06:40
Ešte by som dodala , ak ste nemali zaplatenú daň za MV za vozidlo ktoré predávate, treba doplatiť , aby ste mohli uplatňovať do výdavkov PHM a všetky výdaje okolo MV .
Slovenka
27.01.06,11:04
V majetku máme auto, ktoré má evidenčné číslo, ale sa nepoužíva a už je
odpísané.
V r. 2006 nebudeme auto používať, nebudeme naň mať účtované žiadne
náklady, bude len príjem z predaja /ak sa nám ho podarí predať/.

Je možné oznámiť už teraz zánik daňovej povinnosti k dani z MV?
Tweety
27.01.06,11:08
V majetku máme auto, ktoré má evidenčné číslo, ale sa nepoužíva a už je
odpísané.
V r. 2006 nebudeme auto používať, nebudeme naň mať účtované žiadne
náklady, bude len príjem z predaja /ak sa nám ho podarí predať/.

Je možné oznámiť už teraz zánik daňovej povinnosti k dani z MV?
Ak vozidlo nepoužívate na podnikanie, nie je povinnosť platenia dane z MV. Odpis auta s tým nesúvisí.:eek:
Slovenka
27.01.06,12:01
Je niekde vysvetlený pojem "používanie na podnikanie" vyskytujúci sa
v § 84, 85 a 89 v zákone o miestnych daniach?
Ak auto stojí v garáži 3 mesiace, ale účtujeme naň napr. odpisy DHM,
používa sa na podnikanie alebo nie?
Tweety
27.01.06,12:04
Je niekde vysvetlený pojem "používanie na podnikanie" vyskytujúci sa
v § 84, 85 a 89 v zákone o miestnych daniach?
Ak auto stojí v garáži 3 mesiace, ale účtujeme naň napr. odpisy DHM,
používa sa na podnikanie alebo nie?
Ak ho nepoužívaš na podnikanie nemôžeš si uplatniť daňový odpis.:eek:
Slovenka
27.01.06,12:23
Odpis je ročný a nesúvisí s používaním, ale s evidovaním majetku
k 31. 12., nie?
Aj keď auto 3 mesiace nejde na cesty, uplatním si do nákladov ročný
odpis, ale podľa môjho názoru ho môžem na 3 mesiace odhlásiť z daňovej povinnosti z mot. vozidiel.

Tak ešte raz prosím vysvetliť, čo znamená pojem "používať
na podnikanie" v súvislosti s daňou z MV?
Tweety
27.01.06,12:27
Odpis je ročný a nesúvisí s používaním, ale s evidovaním majetku
k 31. 12., nie?
Aj keď auto 3 mesiace nejde na cesty, uplatním si do nákladov ročný
odpis, ale podľa môjho názoru ho môžem na 3 mesiace odhlásiť z daňovej povinnosti z mot. vozidiel.
Tak ešte raz prosím vysvetliť, čo znamená pojem "používať
na podnikanie" v súvislosti s daňou z MV? §20 Daň z príjmov: Odpisovaním sa na účely zákona rozumie....,ktorý je účtovaný alebo evidovaný a je používaný na zabezpečenie zdaniteľných príjmov.
Na daň z MV môžeš nepoužívané vozidlo odhlásiť.:eek:
Maya1
27.01.06,12:35
Mam prosbičku:
Predávame auto a ešte sme nezaplatili daň, treba ju zaplatiť v celej výške a zvyšok vrátia, alebo len zaplatiť pomernú časť? A namiesto neho kupujeme 2 nové autá. Treba to daňovému úradu oznámiť do 15 dní?
Ďaaaaaaaakujem.
Ja by som v riadku 10, oddiel III daňového priznania uviedla počet dní v ktorých vozidlo podlieha dani, teda počet dní ku dňu predaja a vyzistila by som tým daňovú povinnosť. A potom by som po kúpe nového auta podala DP do 15 dní od prvého použitia auta na podnikanie, resp. od pridelenia EČV a zápisu majiteľa na Polícii. Môže byť?
silvia
02.03.06,19:52
Keď ideme auto prehlásiť do iného okresu (medzi pobočkami), čiže sa zmení ŠPZ, je potrebné ho prehlásiť aj na DU a požiadať o vrátenie pomernej časti dane z motorových vozidiel na jednom DU a podať priznanie a zaplatiť daň na inom DU?
silvia
08.03.06,19:38
Vie niekto poradiť, prosím!?!
Tweety
08.03.06,19:40
Keď ideme auto prehlásiť do iného okresu (medzi pobočkami), čiže sa zmení ŠPZ, je potrebné ho prehlásiť aj na DU a požiadať o vrátenie pomernej časti dane z motorových vozidiel na jednom DU a podať priznanie a zaplatiť daň na inom DU?
Odhlásiť z dane na jednom DU, požiadať o vrátenie alikvotnej časti zaplatenej dane a prihlásiť k dani z MV na inom DU. :cool: Sú to miestne dane, DU je iba správcom dane.
silvia
08.03.06,20:04
Vďaka Tweety!
Obávala som sa takejto odpovede :-))) Takže do 15 dní od zmeny ŠPZ?
Tweety
08.03.06,20:05
Vďaka Tweety!
Obávala som sa takejto odpovede :-))) Takže do 15 dní od zmeny ŠPZ?
Každú zmenu treba nahlásiť do 15 dní. AK sa jedná o prihlásenie tak aj daň zaplatiť.:cool:
silvia
08.03.06,21:10
Ešte raz vďaka, Tweety!
atka4
14.03.06,14:36
Mám otázočku, poraďte, prosím. Spoločník s súčasne konateľ s.r.o., kt. nemá s s.r.o. uzatvorený žiadny prac. pomer, ale vykonáva v mene s.r.o. činnosti, používal v r. 2005 vlastné ot. vozidlo, uplatňoval náhr. za km + spotr.PHM podľa najazdených km. Bol povinný uhradiť za r. 2005 daň z mot. vozidiel. Auto je v jeho sôkr. vlastníctve.Ďakujem
Tweety
14.03.06,14:59
Mám otázočku, poraďte, prosím. Spoločník s súčasne konateľ s.r.o., kt. nemá s s.r.o. uzatvorený žiadny prac. pomer, ale vykonáva v mene s.r.o. činnosti, používal v r. 2005 vlastné ot. vozidlo, uplatňoval náhr. za km + spotr.PHM podľa najazdených km. Bol povinný uhradiť za r. 2005 daň z mot. vozidiel. Auto je v jeho sôkr. vlastníctve.Ďakujem
Nebol povinný.:cool:
Bavi
14.03.06,16:14
Nebol povinný.:cool:
:confused: Pokiaľ si uplatňuje do výdavkov náhrady, tak BOL, Tweety.
atka4
14.03.06,17:55
:confused: Pokiaľ si uplatňuje do výdavkov náhrady, tak BOL, Tweety.

Tak "fčuleky jako?" :eek:

môj súkromný názor, že nie, pretože ani zamestnanec nemusí uhradiť daň, ak použije motorové vozidlo v súvislosti s plnením prac. úloh pre zamestnávateľa-samozrejme pri splnení iných podmienok-súhlas zamestnávateľa s použitím súkr. mot. voz. na služ. cestu...
Sú iné názory???:mee:
AGRO
17.03.06,10:17
Odpredali sme vozidlo v roku 2005, cestná daň bola zaplatená na celý rok 2005.Nežiadali sme o vrátenie alikvotnej čiastky. Zmenu mám nahlásiť na DÚ ? Je na to aj tlačivo alebo to môžem formou listu?
Zmena sa mala spraviť do 15. dní od odpredaja vozidlá ?