gupena
28.11.11,20:13
Potrebovala by som poradiť, čo robiť v nasledovnej situácii. Nedávno ma kontaktoval recruiter jednej spoločnosti s veľmi zaujímavou ponukou. Prijímací proces má však niekoľko kôl, okrem štandardných pohovorov zahŕňa aj test a teda trvá nejaký čas. Výsledok budem vedieť niekedy v priebehu decembra. Medzičasom sa mi ozval bývalý zamestnávateľ s takisto zaujímavou ponukou. Keď sa dozvedel, že som uprostred prijímacieho procesu v inej firme, poponáhľal sa s návrhom pracovnej zmluvy a teraz na mňa tlačí rozhodnúť sa do konca novembra - čo sú už len dva dni. Pokúšala som sa posunúť termín rozhodnutia na december, no neúspešne.
Je možné, že v prvej firme ma nakoniec nevyberú a ak odmietnem ponuku svojho bývalého zamestnávateľa a budem musieť zostať v súčasnej firme, kde nie som veľmi spokojná. Ale môže sa stať i to, že ponuku bývalého zamestnávateľa akceptujem a uspejem i v prijímacom procese prvej firmy, kde by som pracovala najradšej. Ako to najlepšie vyriešiť?
KEJKA
28.11.11,19:46
ak bývalý zam-eľ je seriozny, tak s ním hovor na rovinu. Tlačí ťa do rozhodnutia, lebo nechce riskovať, že o teba príde.
Spolieha sa, že ak nastúpiš, tak už neodídeš, aj keby ťa prijali aj na to druhé miesto. Musí však pochopiť tvoje dôvody.
Vari má za teba od decembra náhradu? Pochybujem.
Určite nezostávaj na terajšom mieste, skús si dohodnúť nástup napr. od polky decembra alebo od 1.1.
tak ako tebe vyhovuje.
Počítaj však, že pri najhoršom scenári zostaneš tam kde si a budeš plakať nad rozliatym mliekom.
======================
Ak to bude skutočne bud teraz alebo nikdy, tak k nemu nastúp - berie ťa na skúšobnú dobu?
Počas nej môžeš odísť, to je bežné.
Ak ťa neprijmú inde, budeš aspoň trochu spokojnejšia.
Viem, nie je to celkom korektné, lebo kalkuluješ dopredu. Koľko ľudí však denne počas skúšobnej doby odíde za lepším?
gupena
29.11.11,20:22
Ďakujem za radu. Myslím si, že náhradu nemajú, ale tvária sa akoby mali a termín i naďalej odmietajú posunúť a prízvukujú, že takáto ponuka sa už nemusí opakovať. Človek pri týchto psychologických hrách nikdy nevie, kde je vlastne pravda.
Spravím to tak ako hovoríš, nastúpim u bývalého zamestnávateľa a prípadne teda v skúšobnej dobe odídem. To bude asi najrozumnejšie riešenie, aj keď naozaj nie veľmi korektné.
KEJKA
29.11.11,20:25
vieš, tiež by sa mi to na mieste zam-eľa nepáčilo, ale účel svätí prostriedky a ty nič protizákonné neurobíš. Držím palce.