sona3939
28.11.11,21:50
zákon 317/2009 Z.z. z 24. juna 2009

novela z 21.10.2011



o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch
a o zmene a doplnení niektorých zákonov
Národná rada Slovenskej republiky sa uzniesla na tomto zákone:


§ 47a

Priznávanie a uznávanie kreditov(4) Kredity za absolvované rozširujúce štúdium podľa § 8a priznáva riaditeľ školy alebo riaditeľ školského zariadenia, ktorý vydá pedagogickému zamestnancovi s najmenej trojročnou pedagogickou praxou osvedčenie o získaní 60 kreditov.



§ 61a

Prechodné ustanovenie k úpravám účinným od 1. januára 2012
(5) Pedagogický zamestnanec, ktorý do 31. decembra 2011 získal minimálne päť rokov pedagogickej činnosti a absolvoval rozširujúce štúdium podľa predpisov platných do 31. októbra 2009, môže požiadať o vykonanie prvej atestácie najneskôr do 31. decembra 2012.



Dobrý večer, moja otázka - či podla tohto zakona ma riaditelka priznať 60 kreditov za 2 ročné rozširujuce študium špecialnej pedagogiky na UK Bratislava učitelke materskej školy so stredoškolskym pedagogickým vzdelanim a dlhoročnou praxou. Toto rozširujuce študium sa skoncilo ešte v roku 1998. Doteraz sa nedalo uplatnit v kreditovom systeme ale podla tohto noveho zakona ano? A teda - ak by priznala 60 kreditov- tak sa da aj požiadať v r. 2012 o prvu atestaciu? Dakujem za odpoved ak mi bude vedieť niekto odpovedať, lebo tie zakony to je hrôza....