alencek
28.11.11,22:08
Zdravím,
využíva prosímniekto v domácnosti RO? Aký je Váš názor-skúsenosti?
Díky
arizona
28.11.11,21:15
Stanislav 1975
28.11.11,21:27
Zdravím,
využíva prosímniekto v domácnosti RO? Aký je Váš názor-skúsenosti?
Díky

zbytočnosť a hlúposť je to...
Martin Vacho
29.11.11,08:06
Osobne RO používam možno 10 rokov. Za hlúposť to osobne nepovažujem ani za predpokladu, že ma niekto mysľou chudobný za hlupáka bude považovať.
Za dôležitosť to považujem ak je voda z vodovodu hlavným zdrojom tekutín a voda nieje OK - čo v podstate nie je skoro nikde na SK. Rozdiel je aj v chuti kávy, čaju a iných vecí. Je to oveľa lepšie ako kupovať vodu vo fľašiach.
Ak niekto zastáva názor, že je to mŕtva voda - súhlasím. To je totiž každá čo tečie z vodovodu.
Ak niekto tvrdí, že je to nezdravá demineralizovaná voda - nesúhlasím, nakoľko pri mŕtvej vode nie je schopnosť organizmu využiť viac ako 2% a všetko ostatné organizmus zaťažuje. To, že je to pravda je podložené skutočnosťou, že moje deti na tej vode sú od narodenia - ani sme neprevárali. Hustotu kostí sme nechali kontrolovať pred 4 rokom života a doktorka bola nadmieru spokojná oproti väčšine detí.

Tento rok chcem miesto RO riešiť iný filter alebo ako by som to nazval. Zatiaľ sa to nedá zohnať ale v lete by to mohlo byť. Je to nejaký systém, ktorý vytvára podmienky prirodzeného systému očisty vody v prírode. Výhodou je nielen čistota vody ale aj jeho bohatosť a "živosť" (neviem ako to pomenovať). Vyvinuli to dvaja vedci - jeden je celosvetovo najuznávanejší expert na merania energie vody (ako prvý vôbec dokázal zdokumentovať rozdiely - veľmi tomu nerozumiem) a druhý je zas dobrý v tom, že ako jediný dokázal vytvoriť tie podmienky na úpravu vody aj bez niekoľkokilometrových potokov a vodopádov.
Takže ja osobne by som už asi RO neriešil a rovno počkal na to druhé... Neviem ani ako sa to volá, ale viem, kto na to čaká v rakúsku a potom sa k tomu dostanem - dúfam :o)
alencek
07.03.12,19:36
má prosím ešte niekto skúsenosti s touto reverznou osmozou?
firma aquatrend pracuje na základe PODVODOV!!!
Martin Vacho
07.03.12,20:22
Nemám s tou firmou skúsenosti.
aadam3a5
12.11.12,12:55
AKÝMI PODVODMI ??? čo tu oblbuješ ľudí ? ja mám systém na čistú vodu - reverznú osmózu už viac ako 5 rokov a som nadmieru spokojní !!! ústretoví ľudia, okamžitá montáž, dokonca aj servis (ktorý som síce zatiaľ nepotreboval) by mal doraziť a vvyriešiť problém prakticky okamžite. Mne táto osmóza upravila pitný režim, a celá rodina pijeme už teraz iba túto vodu. Tá zmena je citeľná okamžite...tá chuť, manželka zo dňa na deň nezmenila recepty, ale v jedlách je tá zmena taktiež obrovská, chute sú vyrazné a plné... Každý doktor vám povie o nutnosit hydratácie tela a tento systém je pre to ako stvorený, jednak slúži ako pripomienka pitného režimu a jednak viete, že pijete kvalitnú vodu !!! Moja voda z vodovodu presahovala skoro všetky merané a testované parametre, nehovoriac o jej tvrdosti, reverzná osmóza mi dáva kvalitnú vodu. keď som si spočítal všetky náklady na kupované vody, a zarátal do toho ekologické dopady, ktoré si ľudia ani neuvedomujú (výroba samotných fliaš z plastov, preprava tých to vôd a spaľovanie palív), vyšlo mi, že sa starám ozdravie svojej rodiny vynikajúcim riešením, šetrím peniaze a dokonca aj životné prostredie.
Pekný deň a čistú vodu
matrixxx
16.02.13,14:31
stoji to dost vela penazi a vyhody su velmi male...dali sme sa aj my nachytat pred 4 rokmi, vtedy sme o tom este vela nevedeli. Problem RO je ten, ze na filtroch sa zachytavaju bakterie. my mame vodu riesenu zo zasobnika, do ktoreho z casu nacas nalejem savo a ten bakterie vyhubi za par minut. Mame to aj vyskusane pri testoch z laboratoria...Ale na chut vody som si zvykol hned, podla mna je chutovo lepsia ako ta co sme mali predtym
živnostník-začiatočník
19.02.13,13:36
AquaTrend pracuje systemom multilevel marketing. Predavaju relativne draho, lebo maju vydavky na prevadzku a odmenovanie siete obchodakov. V kazdom pripade vsak predavaju realne a funkcne vyrobky - za podvod to rozhodne povazovat nemozno
Indeed
20.02.13,12:43
Cez Cali-Vita sa predáva prístroj,ktorý je schopný upravovať vodu roznými sposobmi,volá sa Aqarion.
Braňo
20.02.13,12:47
vody upravenej reverznou osmózou si treba uvedomiť, že je z nej odstránená väčšina minerálov, to znamená, že sa takáto voda vlastnosťami blíži k vode destilovanej (kľudne ju možno použiť aj do naparovačky). Z toho vyplýva, že takáto voda potom môže viazať minerály v tele a vylučovať ich von. Čiže vlastne toto sa považuje za riziko.
kubaro
24.08.16,08:43
Ja využívam RO už niekoľko rokov. Som veľmi spokojný a už mi voda z vodovodu ani nechuti. Citim ten rozdiel.
kubaro
09.09.16,08:05
Ja využívam RO už niekoľko rokov. Podľa môjho názoru to hlúposť vôbec nie je. Práve naopak. Voda je veľmi chutná a aj káva či čaj sú lahodnejšie.
učtovníčka
10.01.17,12:44
Aj tí čo ju používajú viacej rokov uvidia ako bude organizmus zdevastovaný tou demi vodou a pridanými minerálmi len tak od oka. Prírodu neoklameš drahým prístrojom, ktorý na výrobu 1 litra vody minie cca 4 litre navyše. Chudáci afričania čo by dali za tú vodu ktorou plytvajú používatelia osmózy.
pavol38
01.03.17,13:03
Akú firmu odporúčate? Ta cenová relácia pri reverznej osmóze je veľmi široka. NIektoré firmy ponúkaju dokonca doživotnú záruku na tento pristroj. Napŕiklad CistaVoda (https://www.cistavoda.sk/reverzna-osmoza) ? máte s nimy niekto skúsenosti?
Diky za odpovede
vicktor
01.03.17,13:19
Do konca cieho zivota - tvojho, tvojich deti, alebo zaruka plati pocas zivotnosti zariadenia a ked sa pokazi, tak sorry to bola dozivotna, nie vecna zaruka...
pavol38
08.03.17,13:36
Vďaka za komentár Vicktor, no neviem či mi to poriešiť moju dilemu :)
vicktor
09.03.17,09:49
Aspon sa snaz do zmluvy pridat dozivotna zaruka, ale minimalne 10, 20, x rokov.
bjuty smis
09.03.17,17:38
já ti odporúčam doktora chocholouška...
bjuty smis
09.03.17,17:51
ja tiež....ale nie s Cistým dnom a RO v jednom.....