martm001
28.11.11,22:09
Ahojte, potreboval by som vediet ako postupovat pri oprave mnou vystavenej faktury z maja 2011. Ide o to ze odberatel by mi mal doplatit urcitu sumu za tovar ktory mu bol v maji dodany. Odberatel o tom vie a chce to zaplatit, len neviem ako to vyriesit papierovo, kedze aj ja aj odberatel sme platcami DPH. Ak mu opravim fakturu budeme musiet obaja podat dodatocne danove priznanie? Problem je ze nemozem ten tovar dat na samostatnu fakturu(ze bol predany az teraz) lebo priamo suvisi s druhym tovarom a dodavat ho samostatne by bol nezmysel(neda sa to). Ako mam postupovat?

Vopred dakujem za odpoved.
jacekova
28.11.11,21:17
Preco chces fa opravovat. ved tovar bol skutocne dodany,obaja mate fa riadne v uctovnictve v maji... ide predsa len o uhradu. Proste fa ti bude stale vyskakovat ako neuhradena alebo ciastocne uhradena. Ked to doplati, vystavis mu prijmovy doklad na doplatenie zvysku fa a je to.
Alebo som nepochopila ako si to myslel?
martm001
28.11.11,21:28
Ta majova faktura bola vystavena na urcitu sumu a ta bola uhradena.
cloe
28.11.11,22:06
Ahojte, potreboval by som vediet ako postupovat pri oprave mnou vystavenej faktury z maja 2011. Ide o to ze odberatel by mi mal doplatit urcitu sumu za tovar ktory mu bol v maji dodany. Odberatel o tom vie a chce to zaplatit, len neviem ako to vyriesit papierovo, kedze aj ja aj odberatel sme platcami DPH. Ak mu opravim fakturu budeme musiet obaja podat dodatocne danove priznanie? Problem je ze nemozem ten tovar dat na samostatnu fakturu(ze bol predany az teraz) lebo priamo suvisi s druhym tovarom a dodavat ho samostatne by bol nezmysel(neda sa to). Ako mam postupovat?

Vopred dakujem za odpoved.

Ak tomu správne rozumiem, tak chcete ešte doúčtovať nejakú sumu k pôvodnej faktúre.
V tom prípade vystavte ťarchopis, kde sa uvádza aj číslo pôvodnej faktúry, ktorej sa toto doúčtovanie týka. Do DP DPH to pôjde v tom období, kedy ťarchopis vystavíte.
martm001
29.11.11,07:15
Dakujem, presne toto som potreboval, doteraz som robil len dobropisy. Toto je vlastne ako dobropis len naopak.