kassiopeia
29.11.11,06:06
chcem sa opytat. manzelova mama chce darovat mojmu manzelovi svoju polovicu domu a aj pozemku.manzel ma este dalsich 3 surodencov. moze jeho mama darovat svoj podiel darovacou zmluvou???mozu ostatný surodenci napadnut darovaciu zmluvu??pokial viem tak darovaciu zmluvu moze napadnut iba darca?bude musiet potom pri dedickom konani vyplatit aj ostatných surodencov??
kassiopeia
29.11.11,05:41
chcem sa opytat. manzelova mama chce darovat mojmu manzelovi svoju polovicu domu a aj pozemku.manzel ma este dalsich 3 surodencov. moze jeho mama darovat svoj podiel darovacou zmluvou???mozu ostatný surodenci napadnut darovaciu zmluvu??pokial viem tak darovaciu zmluvu moze napadnut iba darca?bude musiet potom pri dedickom konani vyplatit aj ostatných surodencov??
Tweety
29.11.11,05:47
chcem sa opytat. manzelova mama chce darovat mojmu manzelovi svoju polovicu domu a aj pozemku.manzel ma este dalsich 3 surodencov. moze jeho mama darovat svoj podiel darovacou zmluvou???mozu ostatný surodenci napadnut darovaciu zmluvu??pokial viem tak darovaciu zmluvu moze napadnut iba darca?bude musiet potom pri dedickom konani vyplatit aj ostatných surodencov?? Svoj majetok môže darovať komukoľvek. Ak tak urobí, môžu súrodenci v dedičskom konaní chcieť, aby sa tento dar započítal do jeho podielu dedičstva.
arizona
29.11.11,05:49
Uz je to tu napisane snad v 100.temach. Majitel si moze so svojim majetkom urobit co uzna za vhodne, t.j darovat,alebo,predat,alebo prehrat v kartach...je to jeho rozhodnutie.

Ostatni zmluvu mozu napadnut,ak budu mat zavazny dovod./napr. darca v case podpisovania bol dusevne chory a nevedel co podpisuje/.

Vyplacat nebude musiet,ale surodenci sa mozu domahat,aby bola hodnota tohto neobvykleho daru "odpocitana" z jeho podielu dedicstva, takze je mozne ze uz nebude dedit nic ine /zalezi od hodnoty daru a hodnoty zbytku dedicstva/
kassiopeia
29.11.11,05:49
takze lepsie je kupno-predajna zmluva ako darovacia??
arizona
29.11.11,05:52
mimotemy nezakladaj prosim ta duplicity, staci zadat otazku raz. Temy som ti spojila.
doktor23
29.11.11,07:39
takze lepsie je kupno-predajna zmluva ako darovacia??
nejde o to, čo je lepšie. Ide o to, čo sa má udiať. Ak mame manžel nevypláca peniaze, tak darovacia zmluva, ak sa peniaze vyplácajú tak kúpna (ale vtedy by si mala nadobúdať aj Ty).
kassiopeia
29.11.11,12:34
manzelova mama mu to chce darovat cez darovaciu zmluvu ale povedala ze chce aj peniaze. bude to darovane ale ked budu peniazky viac tak potom sa urobi zmluva ze prebrala hotovost za svoj podiel a tym padom bude mat papier od toho ze bolo darovane ale s vyplateným.
Tweety
29.11.11,12:36
manzelova mama mu to chce darovat cez darovaciu zmluvu ale povedala ze chce aj peniaze. bude to darovane ale ked budu peniazky viac tak potom sa urobi zmluva ze prebrala hotovost za svoj podiel a tym padom bude mat papier od toho ze bolo darovane ale s vyplateným. Miešaš dva pojmy, ak niečo darujem, nechcem za to peniaze, ak ich chcem, nemôže to byť darovanie. Takže jedno alebo druhé.
kassiopeia
29.11.11,12:40
bude darovane a mozno o 10rokov vyplatene.ked to bude zahrnute v zmluve tak by nemalo by byt problem.
arizona
29.11.11,14:31
V darovacej zmluve nemozu byt podmienky /vyplatenia/
Mária27
29.11.11,16:01
V dedičskom konaní sa môže dar väčšej hodnoty započítať do jeho podielu. To znamená, že o to bude dediť menej. Ak však už iný majetok takej hodnoty po mame nezostane, nebude sa mať dar s čím započítať. Vyplácať sa pri dedení nemusí.
kassiopeia
29.11.11,16:18
v darovacej zmluve nebude nic o vyplacaní.bude normalna darovacia zmluva.neskor sa podpise papier ze za svoj podiel dostala peniaze.