nikulik
26.01.06,09:22
Ahojte, dnes sa mi dostali do ruky tlačivá Žiadosť o ošetrovné I. a II. Pracovníčka bola od 17. 01. - 25. 01. 2006 na OČR so svojim synom. Vypisujem časť tlačiva, ktorú má vyplniť zamestnanec, konkrétne Žiadosť o ošetrovné II. a tam je veta: Zamestnanec mal v období prvých desať dní potreby ošetrovania vymeriavací základ a platenie poistného na nemocenské poistenie v dňoch.......
Tam mám dať dátum od 17.-25. 01. 2006??
Veronika R
26.01.06,08:49
Dátum sa tam uvádza len v prípade, ak počas dní, keď bola na OČR, mala aj zároveň nejaký vymeriavaci základ. Inak sa tam neuvádza nič.
nikulik
26.01.06,09:21
Ale ako ja môžem vedieť jej VZ za január, keď výplaty sa robia až vo februári???
bendži
26.01.06,09:31
Ak tomu správne rozumiem, ak bola na OČR tak nepracovala a teda za tie dni nemala nijaký vymeriavaci základ, čiže to nevypisuješ
Veronika R
26.01.06,11:02
Bendzi to pochopila správne, veď u Teba pracuje, čiže vieš, že nepracovala, lebo bola na OČR. takže tam nič nebude mať.
Barbara
26.01.06,11:17
Ahojte, dnes sa mi dostali do ruky tlačivá Žiadosť o ošetrovné I. a II. Pracovníčka bola od 17. 01. - 25. 01. 2006 na OČR so svojim synom. Vypisujem časť tlačiva, ktorú má vyplniť zamestnanec, konkrétne Žiadosť o ošetrovné II. a tam je veta: Zamestnanec mal v období prvých desať dní potreby ošetrovania vymeriavací základ a platenie poistného na nemocenské poistenie v dňoch.......
Tam mám dať dátum od 17.-25. 01. 2006??


neviem, ale som z toho vedľa. tak buď pracujem, alebo čerpám OČR. či sa mýlim???????
ako môžem aj pracovať aj maťˇOČR v tom istom období.
alebo to nie je myslené tak, že z tých 10 dní teda napr. 1 deň robím 2 deň som na OČR, atdˇ....
ale ten konec som písala ako fór:D
ajobs
26.01.06,12:38
neviem, ale som z toho vedľa. tak buď pracujem, alebo čerpám OČR. či sa mýlim???????
ako môžem aj pracovať aj maťˇOČR v tom istom období.
alebo to nie je myslené tak, že z tých 10 dní teda napr. 1 deň robím 2 deň som na OČR, atdˇ....
ale ten konec som písala ako fór:D

Ale môžem byť na na rodičovskom príspevku a mať ošetrovné súčasne, to aby som ťa ešte viac zamotal.:eek: :rolleyes: :cool:
ajobs
26.01.06,12:40
Ale ako ja môžem vedieť jej VZ za január, keď výplaty sa robia až vo februári???

BTW, inak VZ na výpočet ošetrovného (ak zamestnanec pracoval bez prerušenia celý minulý rok) je rok 2005.
Tweety
26.01.06,12:43
Ale môžem byť na na rodičovskom príspevku a mať ošetrovné súčasne, to aby som ťa ešte viac zamotal.:eek: :rolleyes: :cool:
To je síce možné, ale nekomplikujme si to zbytočne, aj tak je toho, na čo všetko máme súčasne myslieť dosť. V príspevku mala určite ten obyčajný prípad Ošetrovného.;)
Ivča
26.01.06,13:51
Mňa by zaujímal taký prípad keď poberá rodič. príspevok a je na OČR. Naša zamest. pracuje na plný úväzok, poberá rodič. príspevok lebo o dieťa sa jej stará starká a momentálne je na OČR. Je v tom nejaký problém? Ak áno prosím o vyjadrenie.
Tweety
26.01.06,14:26
Mňa by zaujímal taký prípad keď poberá rodič. príspevok a je na OČR. Naša zamest. pracuje na plný úväzok, poberá rodič. príspevok lebo o dieťa sa jej stará starká a momentálne je na OČR. Je v tom nejaký problém? Ak áno prosím o vyjadrenie.
Nie je.:eek:
ajobs
26.01.06,18:33
Mňa by zaujímal taký prípad keď poberá rodič. príspevok a je na OČR. Naša zamest. pracuje na plný úväzok, poberá rodič. príspevok lebo o dieťa sa jej stará starká a momentálne je na OČR. Je v tom nejaký problém? Ak áno prosím o vyjadrenie.

Viď príspevok č.7.