andree77
29.11.11,07:50
Dobrý deň. Chcem si len overiť či zamestnanec, ktorý je učiteľom odborných predmetov na SOU je správne zaradený do 11. PT. Má ukončené nasledovné vzdelanie:
SPŠ odevná v Trenčíne, maturita, rok ukončenia 1974
UK, Pedagogická fakulta so sídlom v Nitre – odborná kvalifikácia pre vyučovanie odborného predmetu na školách OU nadobudnuté na SPŠ odevnej v Trenčíne z r.1974, (6 semestrálne štúdium), rok ukončenia 1982
Slovenská VŠ technická v BA – doplňujúce štúdium - učiteľská spôsobilosť na vyučovanie odborných predmetov Technológia textilu a odevov na SOŠ, rok ukončenia 1986
Metodické centrum PO, spôsobilosť pre dielenského učiteľa a MOV na špec.školách –špecializačné kvalifikačné štúdium špeciálnej pedagogiky, rok ukončenia 1996
KU Ružomberok, Pedagogická fakulta, odbor učiteľstvo pre 1.st.ZŠ, rok ukončenia 2007, titul Mgr.
KU Ružomberok, Pedagogická fakulta, rozširujúce štúdium špec.pedagogiky, spôsobilosť na vyučovanie a výchovu v špec.školách, rok ukončenia 2007
KU Ružomberok, Pedagogická fakulta, odbor učiteľstvo pre 1.st. ZŠ, rigorózna skúška, rok ukončenia 2009, titul PaedDr.

Ďakujem.
brontosaurus
29.11.11,18:47
No, nie som odborník na stredné školstvo, ale ako pozerám, vysokoškolské vzdelanie má ako učiteľ na 1.stupni ZŠ, v čom má aj rigoróznu skúšku. Ak by ste ho zamestnali ako učiteľa 1.-4.ročníka na ZŠ, tak by tá 11. platová trieda aj sedela. Ale keďže je ako učiteľ na strednej škole, podľa mňa mu takýto druh vzdelania a tiež aj rigoróznej skúšky uznať nemôžete pre postup do vyššej platovej triedy. Podľa mňa mu 11. platová trieda nepatrí.
andree77
30.11.11,06:06
Ja si to tiež myslím, že tam nepatrí, preto som chcela vedieť aj iný názor. Zaradzovala ho personalistka predomnou....:(. Asi mal byť v 9. ako nekvalifikovaný....
fabka
30.11.11,10:14
Dobrý deň, prosím Vás o radu. Učiteľka na SŠ ukončila PhD - didaktika hudby, je PaedDr - učiteľstvo odborných umeleckých predmetov - hudobná výchova, má započítanú prax 11 rokov. Je zaradená ako zamestnanec s prvou atestáciou v 11. triede. Má teraz po predložení PhD nárok na postup do 12. triedy? Ďakujem Zuzka
brontosaurus
30.11.11,17:46
Aj podľa mňa by mal byť v 9 PT, ako učiteľ s VŠ II.stupňa nekvalifikovaný, lebo na vyučovanie na strednej škole nemá požadované vysokoškolské vzdelanie daného smeru.