69pipo
29.11.11,08:30
Dobry den, chcem sa spytat ako postupovat pri zmene OZ:
Povodne OZ je stale zaregistrovane, ale tento rok nebolo prihlasene na prijem 2% z dani a zrusilo bankovy ucet. Chceli by sme pokracovat dalej, ale potrebujeme zmenit nazov a statutarov a samozrejme zriadit ucet. DIC mame povodny. Ostane nam nadalej?
Co vsetko potrebujem urobit a kolko ma to bude stat, aby sme vykonali tieto zmeny? Budeme uz teraz moct poziadat o 2% z dani?

Dakujem
a_je_to
01.12.11,07:33
Ak je niečo nevyhnutné a pre spravodlivý zámer, tak to urobte, nech to donesie čo donesie. Ale ak je to iba kvôli špekulatívnosti, že čo je lepšie, tak to Ti nik neporadí. Urob, čo uznáš za vhodné a uvidíš.
69pipo
01.12.11,09:06
nie je to spekulacii, ale chceme napravit veci a pokracovat v OZ, ktore malo ak to mozem takto nazvat "vypadok" a za toto obdobie nastalo v OZ viacero zmien, ktore sa nezaniesli do standartneho fungovania OZ (bankovy ucet, odchod ludi z OZ, zmena statutara a stanov)
TicTac
29.12.11,16:29
ahoj, ak ešte potrebuješ informácie, tak ti skúsim poradiť. v tomto roku som absolvovala oznámenie zmeny sídla o.z. najjednoduchšia cesta bola napísať priamo na min. vnútra, cez stránku http://www.minv.sk/?ministerstvo-vnutra-kontakty na komunikačný úrad som poslala svoju otázku. reagovali cca do 3 dní. pri zmene sídla som musela poslať zápisnicu, na ktorej sa odsúhlasila zmena sídla, vyplnené tlačivo (to som dostala v odpovedi z MV) a kolok v sume 16,50eur
zmenu štatutára nahlasovať nemusíš, ohlasovať hlavne zmenu sídla, zmenu stanov, zmenu názvu.
po zaslaní papierov na MV im trvalo 2,5 týždňa, kým mi poslali naspäť overený dodatok k stanovám. na základe tohto dodatku môžeš založiť nový bankový účet.
možno si to už doteraz všetko stihol a možno aj zaregistrovať do zoznamu prijímateľov 2% dane.

držím palce v ďalšom fungovaní