iveta4
29.11.11,12:08
Dobry den,kedze byvaly manzel je riadne zamestnany neposiela vyzivne , vybavila som si exekutora. Problem je v tom ze exekutor mu peniaze strhava kazdy mesiac ale mne ich posiela nepravidelne. Odovodnil to tym ze zamestnavatel mojho byvaleho mu posiela mesacne presnu sumu vyzivneho a kym si on z toho naspori svoje poplatky prejdu aj dva ci tri mesiace.. je to zakonne ? mam predsa v sudnom rozhodnuti ze mam dostavat vyzivne mesacne k 15 temu dnu...
GabiZ
29.11.11,11:16
Doporučujem Vám vyzvať exekútora, aby v súlade s čl. 2 Ústavy SR (Štátne orgány môžu konať iba na základe ústavy, v jej medziach a v rozsahu a spôsobom, ktorý ustanoví zákon) dodržal nasledovné ustanovenia Exekučného poriadku:
§ 81 ods. (1): Výplatu zrazenej sumy oprávnenému vykoná exekútor do siedmich dní odo dňa jej prijatia.
§ 197 ods. (1) Náklady na výkon exekučnej činnosti uhrádza povinný. (2) Exekútor môže požadovať od oprávneného primeraný preddavok na odmenu a na náhradu hotových výdavkov. (3) Platiteľom preddavku podľa odseku 2 je súd, ak ide o vykonanie exekúcie na vymoženie pohľadávky na výživnom.
§ 200 ods. (3) Trovy exekúcie vymôže exekútor niektorým zo spôsobov určených na vymoženie peňažnej pohľadávky vydaním príkazu na úhradu trov exekúcie.

Exekútorovi pohrozte sťažnosťou u Slovenskej komory exekútorov podľa § 218a exekučného poriadku a ustanovením § 44 ods. (8): Oprávnený môže kedykoľvek v priebehu exekučného konania aj bez uvedenia dôvodu podať na príslušný okresný súd návrh na zmenu exekútora. Súd rozhodne o zmene exekútora do 30 dní od doručenia návrhu oprávneného na zmenu exekútora.
iveta4
29.11.11,11:51
dakujem za odpoved, pred chvilou som mu volala a povedal mi ze o takom zakone nikdy nepocul a zhodou okolnosti mi prave posielal peniaze...neviem mam sa obratit na sud ?
GabiZ
29.11.11,11:56
dakujem za odpoved, pred chvilou som mu volala a povedal mi ze o takom zakone nikdy nepocul a zhodou okolnosti mi prave posielal peniaze...neviem mam sa obratit na sud ?

Exekútor nepozná exekučný poriadok:eek: a to Zákon č. 233/1995 Z. z. Zákon Národnej rady Slovenskej republiky o súdnych exekútoroch a exekučnej činnosti (Exekučný poriadok) a o zmene a doplnení ďalších zákonov. Dala by som mu to písomne a videlo by sa, či ho nepozná. Ten § 81 tohto zákona presne hovorí:
(1) Zrazenú sumu vyplatí platiteľ mzdy priamo oprávnenému. Ak sa však vykonané zrážky majú vyplatiť niekoľkým oprávneným, môže platiteľ mzdy zaslať zrazenú sumu exekútorovi, ktorý ju rozvrhne medzi oprávnených a sám vykoná výplatu. Platiteľ mzdy je povinný zaslať zrazenú sumu exekútorovi, ak mu to na žiadosť niektorého z oprávnených prikáže exekútor. Výplatu zrazenej sumy oprávneným vykoná exekútor do siedmich dní odo dňa jej prijatia.

Ak po tejto výzve urobí to, čo urobil teraz, tak potom by som zvažovala podať na neho sťažnosť a požiadať súd o nového exekútora, ako som písala predtým. Samozrejme že v tej výzve treba uviesť to, čo bolo písané v mojom prvom príspevku, pretože exekútor má páky na to, aby si svoju odmenu a poplatky od povinného vymáhal iným spôsobom a nie na úkor výživného pre vaše deti!
iveta4
29.11.11,12:06
este raz dakujem, dam mu to pisomne. asi mu nabehnu pekne uroky ked ma tie peniaze dlhsie ulozene..
GabiZ
29.11.11,12:10
este raz dakujem, dam mu to pisomne. asi mu nabehnu pekne uroky ked ma tie peniaze dlhsie ulozene..

Treba to skúsiť. Aj exekútor musí dodržiavať určité pravidlá, má svoje nároky, právomoci a práva, ale i povinnosti. Držím palce.
misoft
29.11.11,14:38
Keď je taký "chytrý"

Odovodnil to tym ze zamestnavatel mojho byvaleho mu posiela mesacne presnu sumu vyzivneho a kym si on z toho naspori svoje poplatky prejdu aj dva ci tri mesiace..
tak nech to potom vysvetľuje

Slovenská komora exekútorov
Šustekova č. 49, 851 04 Bratislava

Tel. kontakty:
Sekretariát SKE: 02/63536746, fax : 02/63536745
Tajomník SKE: 02/63536744
Kontrolór SKE: 02/62523233-34
Ekonóm SKE: 02/62523232
e-mail: ske@ske.sk
prečo nepozná zákony.

Ináč bude on potom "čvirikať" - vták jeden!
pepsikova
29.11.11,14:47
dakujem za odpoved, pred chvilou som mu volala a povedal mi ze o takom zakone nikdy nepocul a zhodou okolnosti mi prave posielal peniaze...neviem mam sa obratit na sud ?..

..mohla by si hodiť meno toho exekútora?..lebo nevidí sa mi, žeby exekútor nepoznal zákon a už tobôž nie svoju povinnosť vyplývajúcu z ústavy...
iveta4
29.11.11,15:17
on skor nevedel ako zareagovat..
misoft
29.11.11,15:23
Jeho problém - nevie zákony - nemá čo vykonávať funkciu/povolanie