Romanka09
29.11.11,15:04
Ahojte ,

po roku nám má byť ukončená daňová kontrola a vo štvrtok má byť prerokovaný protokol. Keďže sme mali skúsenosti , že už v rámci zápisníc daňové kontrolórky jednotlivé zistenia prekrúcali , chceli by sme vyhotovit zvukový záznam z prerokovania protokolu .
Máte s týmto niekto skusenosti a je toto možné ? Ako v danom prípade postupovať ?

Vrelá vďaka za akukoľvek radu v danej veci .
tictac7
29.11.11,14:09
...ups, oporu v zákone nemáte, takže asi ťažko....a neviem, ja osobne by som sa im to aj bála navrhnúť - minimálne hneď ďalšia kontrola a potom - každá maličkosť. A aj tak vyhotovený zvukový záznam, myslím, ani pred súdom neobstojí, pokiaľ to odpočúvanie nerobí SIS, VOS a tak, takže neviem, čo tým chcete dosiahnuť.... Bolo by to dobré akurát tak na jednu vec, či dve - 1. - zvukový záznam by Ti bol na h.... a po 2. len si problémy narobíš do budúcna....
Romanka09
29.11.11,14:31
No len ked takto bude každý danový subjekt uvažovat že sa bojí niečo urobit aby ich nepodráždil tak si potom robia čo chcú. U nás to už horšie ani byť nemôže a bránime sa proti nezmyslenostiam čo napísali v protokole. Následná kontrola aj tak príde.
Zvukový záznam je možné považovať ako dôkaz a je možné naň poukazovať v prípade že sa zápisnica líši v určitých bodoch.

Len som si nie istá či ho možno použiť aj pri prerokovaní protokolu.
tictac7
29.11.11,16:45
...ako v čom sa môže zápisnica líšiť? Že neodzrkadľuje skutkový stav zistený pri kontrole? Predsa to tam máte možnosť dopísať.Máš možnosť sa knej vyjadriť. Zápisnicu podpisujú dve strany a svojim podpisom vyjadrujú svoj súhlas so skutočnosťami v nej uvedenými..... Alebo chcete použiť zvukový záznam na to, že vám kontrola povie "no dobre, toto nie je skoro nič, to tam ani nedáme" a potom to v zápisnici je? To je potom vydieranie.
A celé to nie je o tom, že sa človek bojí ich podráždiť, lebo naozaj netuším na čo to chceš použiť...
Romanka09
29.11.11,17:14
Osobne si myslím že v zápisnici nemusí byt zachytené všetko, zápisnica za určitých okolností nemusí vystihovat všetky okolnosti a sama som bola svedkom toho ako kontrolorky odmietli zapísať pre ne nepodstatné skutočnosti .

Ja neskumam vhodnost alebo nevhodnost konania ale možnost ho využiť. Zároveň zvukový záznam zaznamenáva všetky skutočnosti a je možné sa k nemu dopracovat opakovane, kdežto zápisnica nemusí .
Pavol / Lukáčik&Partners
29.11.11,17:35
Aplikuje sa tu §12 ods. 1 Občianskeho zákonník - Písomnosti osobnej povahy, podobizne, obrazové snímky a obrazové a zvukové záznamy týkajúce sa fyzickej osoby alebo jej prejavov osobnej povahy sa smú vyhotoviť alebo použiť len s jej privolením.

Argumentoval by som, že ona v tom tom momente koná ako úrdníčka, teda vyhotovený záznam nemá vonkoncom osobnú povahu. Sú na to myslím aj nejaké rozsudky, ale to je už vec občianskoprávna, ako daňová. záleží, či ten vzťah so správcom je už úplne v troskách, alebo nie :)

Príklad takého rozsudku (trochu iná vec, ale podstata je podobná):
Zvukový záznam, ktorý je záznamom konania spoločníkov obchodnej spoločnosti o problémoch danej obchodnej spoločnosti, nemožno považovať za prejav osobnej povahy. Z uvedeného potom vyplýva, že obstaraním takého zvukového záznamu nemohlo dôjsť k zásahu do osobnostných práv jedného zo spoločníkov v zmysle ustanovenia § 12 ods. 1 OZ (http://www.porada.sk/Main/Default.aspx?Template=~/Main/TArticles.ascx&phContent=~/ZzSR/ShowRule.ascx&RuleId=0&FragmentId1=3343718&FragmentId2=3343718)a dôkaz týmto záznamom v občianskom súdnom konaní preto nie je, z hľadiska spôsobu obstarania tohto dôkazu, neprípustný (Ro NS ČR z 11. 5. 2005, sp. zn. 30 Cdo 64/2004).