Economic
29.11.11,15:14
Takže opäť zakladám ďalšiu tému venovanú zmenám na živnostenských úradoch. Všetko pripravujú tak, aby sa dali žiadosti o vydanie Osvedčenia podávať elektronicky. Bude to všetko fungovať cez dobre známy portál.gov. Ako vieme používanie kolkov bude postupne zrušené. Pri elektronickom podaní žiadosti sa bude správny poplatok uhrádzať prevodom na účet tak isto ako je to pri podaniach na obchodný register /na účet príslušného úradu/. Osvedčenie si buď prevezmeme osobne alebo zašlú nám ho poštou. Tak ako v prípade OR. Teším sa, že opäť sa aj táto oblasť posúva trošku dopredu. Elektronizácia napreduje všade. Pokiaľ budem mať ďalšie aktuálne informácie, budem Vás tu informovať. Pokiaľ budete mať Vy nové poznatky, skúsenosti, rada vaše postrehy uvítam.
Katarina
30.11.11,17:59
Economic, ďakujeme pekne.:)
blavaciko
30.11.11,18:25
tak ako vsade aj tu treba ZEP?
Economic
30.11.11,18:28
tak ako vsade aj tu treba ZEP?

Myslím že aj tu treba ZEP.
Však cez JKM sa dá aj návrh elektronicky podať do OR, len s tým rozdielom, že s celým súdnym poplatkom + nejakým poplatkom ešte za skenovanie, čo sa klientom neoplatí tak, ako keď návrh podajú cez inú osobu, ktorá ZEP má.
zalobaba
30.11.11,19:18
ZEP je potrebný. Poplatky za vydanie osvedčenia: voľný predmet podnikania = bez poplatku; viazaný a remeselný predmet podnikania = za polovičný poplatok, t.j. 7,50 €.
Economic
02.01.12,16:03
Takto vyzerá výsledok môjho prvého elektronického požiadania o vydanie Osvedčenia o živnostenskom oprávnení pre právnickú osobu. Teším sa, že to spustili a že aj túto službu budem môcť pre klientov využívať a šetriť im nielen 50 % na súdnom poplatku, ale šetrím im aj výdavky na správne poplatky, keďže za voľné sa neplatí nič.
domenico.office
02.01.12,16:08
Takto vyzerá výsledok môjho prvého elektronického požiadania o vydanie Osvedčenia o živnostenskom oprávnení pre právnickú osobu. Teším sa, že to spustili a že aj túto službu budem môcť pre klientov využívať a šetriť im nielen 50 % na súdnom poplatku, ale šetrím im aj výdavky na správne poplatky, keďže za voľné sa neplatí nič.

Len v krátkosti doplním, že živnostenské oprávnenie bude vyhotovené do troch pracovných dní, príslušný OU toto odošle elektronicky žiadateľovi a v elektronickom formulári je možnosť si zvoliť, či v tlačenej forme si žiadateľ príde vziať na OU, alebo mu to bude zaslané poštou na uvedenú adresu.
KEJKA
02.01.12,16:50
T.................... výsledok môjho prvého elektronického požiadania o vydanie Osvedčenia o živnostenskom oprávnení pre právnickú osobu. Teším sa, že to spustili a že aj túto službu budem môcť pre klientov využívať a šetriť im nielen 50 % na súdnom poplatku, ale šetrím im aj výdavky na správne poplatky, keďže za voľné sa neplatí nič.
chcem sa spýtať, či sa treba podobne ako na portal.gov osobitne najskôr registrovať, alebo si naklikám príslušný odbor ŽP.......skrátka, kadiaľ ísť?
Klienti sa ponáhľali, siloumocou chceli založiť v decembri, tak momentálne mi nič nesúri................ale dobre vedieť.
domenico.office
02.01.12,16:57
chcem sa spýtať, či sa treba podobne ako na portal.gov osobitne najskôr registrovať, alebo si naklikám príslušný odbor ŽP.......skrátka, kadiaľ ísť?
Klienti sa ponáhľali, siloumocou chceli založiť v decembri, tak momentálne mi nič nesúri................ale dobre vedieť.

Robí sa to cez portal gov, v časti občan...služby a JKM
domenico.office
02.01.12,17:01
Takže žiadne iné registrácie nie sú nutné.
Economic
02.01.12,19:16
Mne osobne sa to podanie celkom páčilo. Vyplňovalo sa mi to dobre.
ucetni_fantozzi
03.01.12,07:02
super novinka, som len zvedavy ako rychlo budu vydany ZL z JKM posielat. skusenost s OR mam zatial taku, ze si dost davaju na cas - niekedy poslanie trva aj 1-2 tyzdne... :-(
domenico.office
03.01.12,07:05
Do troch pracovných dní zašlú žiadateľovi o vydanie oprávnenia elektronické živnostenské oprávnenie. Bude podpísané ZEP-om a bude použiteľné pre akýkoľvek právny úkon. Je možnosť si zvoliť osobné prevzatie, takže nič nemusí dlho trvať.
Economic
03.01.12,07:06
super novinka, som len zvedavy ako rychlo budu vydany ZL z JKM posielat. skusenost s OR mam zatial taku, ze si dost davaju na cas - niekedy poslanie trva aj 1-2 tyzdne... :-(

Však klient si ho v prípade súrnosti môže prevziať osobne, nemusí čakať na poštu, v prípade že sa zdržiava v mieste, kde sa vybavuje. Všetko sa dá, len treba vedieť ako to dotiahnuť. Každý klient a každé podanie je individuálne a vždy to prispôsobujem potrebách rýchlosti klienta. Koho to nesúri žiadny problém, keď celkom fajn ušetrí.
ucetni_fantozzi
03.01.12,07:08
ako sa riesia prilohy podania? spolocenska zmluva, pripadne ine doklady (napr. zastupca)...
domenico.office
03.01.12,07:11
ako sa riesia prilohy podania? spolocenska zmluva, pripadne ine doklady (napr. zastupca)...

Prílohy sa skenujú, podpíšu ZEP-om, prikladajú sa ako prílohy podania. Nakoniec sa celé podanie podpíše ZEP-om. Všetko sa deje, ako doteraz v papierovej forme, ak je zástupca, je nutná plná moc.
ucetni_fantozzi
03.01.12,07:41
cize podobne ako podanie na OR, to je fakt pozitivna informacia! ked sa to tak vezme, tak tymto padom baliky sluzieb zakladanie s.r.o., ktore odlisuju zalozenie vratane ZL od tych, kde si ZL vybavoval klient sam, stracaju opodstatnenost a tieto sluzby pojdu dole... :-)
domenico.office
03.01.12,07:49
cize podobne ako podanie na OR, to je fakt pozitivna informacia! ked sa to tak vezme, tak tymto padom baliky sluzieb zakladanie s.r.o., ktore odlisuju zalozenie vratane ZL od tych, kde si ZL vybavoval klient sam, stracaju opodstatnenost a tieto sluzby pojdu dole... :-)

To podanie je naozaj podobné podaniu do OR. Kto mal v cene za s.r.o. zakomponované živnosti, môže tieto ceny upraviť smerom nadol.
Lekon
03.01.12,16:11
ja sa chcem opytat, koncove podanie vygenerovalo v xml a s Qsign bol problem to podpisat...pozeram, ze Vy mate jpg...v akej forme Vam ho teda vygenerovalo? dakujem za odpoved
domenico.office
03.01.12,16:17
ja sa chcem opytat, koncove podanie vygenerovalo v xml a s Qsign bol problem to podpisat...pozeram, ze Vy mate jpg...v akej forme Vam ho teda vygenerovalo? dakujem za odpoved

Len verzia QSign Premium dokáže podpísať xml. Ak máš zakúpenú verziu Profesional, xml nejde podpísať. Preto by som radil podpísať žiadosť D.Signer Xades-om. Pri podpisovaní je možnosť výberu.
Lekon
03.01.12,16:18
Len verzia QSign Premium dokáže podpísať xml. Ak máš zakúpenú verziu Profesional, xml nejde podpísať. Preto by som radil podpísať žiadosť D.Signer Xades-om. Pri podpisovaní je možnosť výberu.

Ja som si zakupila premium, no napisali mi toto: z nasej stranky je mozne stiahnut novu verziu aplikacie Qsign, ktora umoznuje v
nastaveniach v zalozke "definicie doveryhodnych XML formularov" vkladat
jednotlive transformacie pre XML
formulare.
http://www.ardaco.com/downloads/qsign_4_2.exe

Tieto
definicie by Vam mal poskytnut tvorca formularov. V otazke podpisovania danych
XML dokumentov skuste kontaktovat portal verejnej spravy.
domenico.office
03.01.12,16:24
Ja som si zakupila premium, no napisali mi toto: z nasej stranky je mozne stiahnut novu verziu aplikacie Qsign, ktora umoznuje v
nastaveniach v zalozke "definicie doveryhodnych XML formularov" vkladat
jednotlive transformacie pre XML
formulare.
http://www.ardaco.com/downloads/qsign_4_2.exe

Tieto
definicie by Vam mal poskytnut tvorca formularov. V otazke podpisovania danych
XML dokumentov skuste kontaktovat portal verejnej spravy.

My sme použili D.Signer Xades na podpísanie.... a toto by ma ani nebolo napadlo, že si aplikácia vyžaduje nejakú definíciu. Zrejme toto vedia poskytnúť len tvorcovia formuláru. Použi zatiaľ D.Signer, ide to bez problémov. Skúsim kontaktovať Ardaco, zaujíma aj mňa táto vec.
Kubco
03.01.12,16:32
Len verzia QSign Premium dokáže podpísať xml. Ak máš zakúpenú verziu Profesional, xml nejde podpísať. Preto by som radil podpísať žiadosť D.Signer Xades-om. Pri podpisovaní je možnosť výberu.

Mne dnes volali zo ŽÚ kvôli tomu, že majú problém s QSignom (mám Premium, takže xml by malo podpísať v pohode) vraj nech podpíšem žiadosť DSignerom. Tam mám zas ja problém s certifikátmi - pri podpisovaní mi nechce žiadny certifikát načítať a neviem prečo. Neviete kde by mohol byť problém?
domenico.office
03.01.12,16:37
Mne dnes volali zo ŽÚ kvôli tomu, že majú problém s QSignom (mám Premium, takže xml by malo podpísať v pohode) vraj nech podpíšem žiadosť DSignerom. Tam mám zas ja problém s certifikátmi - pri podpisovaní mi nechce žiadny certifikát načítať a neviem prečo. Neviete kde by mohol byť problém?

Skúsil by som preinštalovať D.SignerXades, touto verziou:

XP: http://www.drsr.sk/drsr/slovak/el_komunikacia/data/SetupXP.exe
32-bit Vista, W7: http://www.drsr.sk/drsr/slovak/el_komunikacia/data/Setup_x86.exe
64-bit Vista, W7:http://www.drsr.sk/drsr/slovak/el_komunikacia/data/Setup_x64.exe

a podpisovú politiku, príslušnú 32, či 64 bit verzii z Portálu GOV.
Lekon
03.01.12,16:39
DSigner ani mne nejde...ved na to som si zaplatila Qsign premium, aj mi tam na podpore potvrdil, ze oni tento sw vyvijaju pre upvs, tak oni by to mali aj vyriesit a nie odkazovat ludi, nech si to riesia s niekym inym...dost som bola vcera nastvana, ja som to chcela podat uz rano o 9 a na upvs ani nases nikto o nicom este nevedel a JKM pridali na upvs az po urgenciach ludi z celeho Slovenska...proste bordel...nieco ma fungovat a nefunguje tak ako ma, tak riesit to mame my a nie prislusne institucie, ktore su platene, aj sw firmy...
domenico.office
03.01.12,16:42
DSigner ani mne nejde...ved na to som si zaplatila Qsign premium, aj mi tam na podpore potvrdil, ze oni tento sw vyvijaju pre upvs, tak oni by to mali aj vyriesit a nie odkazovat ludi, nech si to riesia s niekym inym...dost som bola vcera nastvana, ja som to chcela podat uz rano o 9 a na upvs ani nases nikto o nicom este nevedel a JKM pridali na upvs az po urgenciach ludi z celeho Slovenska...proste bordel...nieco ma fungovat a nefunguje tak ako ma, tak riesit to mame my a nie prislusne institucie, ktore su platene, aj sw firmy...

Nám to šlo na prvý krát. Qsign je potrebný aj tak, prílohy je nutné podpísať ZEP-om. Tie sa nedajú Xadesom. Použili sme formát príloh TIFF.
domenico.office
03.01.12,16:45
Takáto správa prišla:
Správa o prijatí podania na JKM a pridelení spisového čísla


Podanie Ohlásenie voľnej, remeselnej a viazanej živnosti - právnická osoba pre ....... s.r.o. s identifikačným číslom 14 bolo zaevidované v podateľni Obvodného úradu Nitra dňa 03.01.2012 pod spisovým číslom C/.../.....
Kubco
03.01.12,16:51
Skúsil by som preinštalovať D.SignerXades, touto verziou:

XP: http://www.drsr.sk/drsr/slovak/el_komunikacia/data/SetupXP.exe
32-bit Vista, W7: http://www.drsr.sk/drsr/slovak/el_komunikacia/data/Setup_x86.exe
64-bit Vista, W7:http://www.drsr.sk/drsr/slovak/el_komunikacia/data/Setup_x64.exe

a podpisovú politiku, príslušnú 32, či 64 bit verzii z Portálu GOV.

Dnes som toto inštaloval a odinštaloval asi 5krát, z drsr.sk som nemal inštaláciu, ale stále to nejde. Rovnaký problém chýba certifikát. Nechápem kde môže byť chyba, zajtra budem volať do Ardaca, som zvedavý čo na to povedia. Na UPVS mi povedali, že nech volám na MV Odbor živn.podnikania, ale neviem čo majú oni s certifikátmi a so sodtwarom...
Lekon
03.01.12,16:51
ano, to viem, na OR som stale podavala tiff, ale stacil proffesional, kvoli ZU som si kupila Premium a aj tak to nejde :o(
domenico.office
03.01.12,16:55
OR sa podpisuje tif, alebo pdf, formulár na živnostenský je xml. Snáď nebolo treba hneď kupovať premium.... bol by som hľadal, prečo nevidno certifikáty v D.SgnerXades. Ak som spomenul prílohy, myslel som prílohy k podaniu na živnostenské. Bolo treba do tohto živnostenského formulára priložiť podpísané dokumenty.
domenico.office
03.01.12,16:58
Dnes som toto inštaloval a odinštaloval asi 5krát, z drsr.sk som nemal inštaláciu, ale stále to nejde. Rovnaký problém chýba certifikát. Nechápem kde môže byť chyba, zajtra budem volať do Ardaca, som zvedavý čo na to povedia. Na UPVS mi povedali, že nech volám na MV Odbor živn.podnikania, ale neviem čo majú oni s certifikátmi a so sodtwarom...

Možno hlúpa otázka. Ospravedlňujem sa.... Ale už som všeličo zažil: Predpokladám, že máš ZEP, správne nainštalované ovládače zariadenia, na ktorom je ZEP a nakoniec kľúčik zasunutý v PC? D.Signer preberá certifikáty, na ktoré narazí v systéme, zrejme nie sú správne zavedené v systéme.
Lekon
03.01.12,16:58
ano ano to som hned pochopila, lebo uz minuly tyzden som mala info od pracovnicky, ze ZL/SZ tam v prilohach nie je a treba to tam pridat...len na konci to xml...v ardacu mi povedali, ze si musim kupit premium, aby mi to islo...tak som sa spoliehala na to, ze snad oni vedia, ak mi toto radia...nevymyslela som si to sama
domenico.office
03.01.12,17:03
ano ano to som hned pochopila, lebo uz minuly tyzden som mala info od pracovnicky, ze ZL/SZ tam v prilohach nie je a treba to tam pridat...len na konci to xml...v ardacu mi povedali, ze si musim kupit premium, aby mi to islo...tak som sa spoliehala na to, ze snad oni vedia, ak mi toto radia...nevymyslela som si to sama

Prílohy podpísané ZEP-om?
bobekoad
03.01.12,17:09
Dobry cecer. Ako podpisem xml subor DSignerom ked mam QSign professional? pisete ze je mozne vybrat si ale kde ten vyber najdem??
Lekon
03.01.12,17:09
Prílohy podpísané ZEP-om?

Ano podpisane zep-om a doplnenie ZL resp. SZ do priloh
Kubco
03.01.12,17:11
Možno hlúpa otázka. Ospravedlňujem sa.... Ale už som všeličo zažil: Predpokladám, že máš ZEP, správne nainštalované ovládače zariadenia, na ktorom je ZEP a nakoniec kľúčik zasunutý v PC? D.Signer preberá certifikáty, na ktoré narazí v systéme, zrejme nie sú správne zavedené v systéme.

V pohode :) ZEP mám cez 1rok, nainštalované všetko ako má byť. Kľúčik je v USB zapojený. Neviem prečo by mal byť problém s certifikátmi. Skúšal som ešte exportovať 2 certifikáty z QSingu a cez Nastavenia-Internet Options-Obsah-Certifikáty importovať tieto 2 certifikáty a stále nič. Nechápem.
Btw: Ozvem sa po správach, dík!
domenico.office
03.01.12,17:11
Pri podpísaní živnostenského formulára je možnosť výberu aplikácie, ktorou sa má žiadosť (formulár) podpísať. Treba vybrať D.Signer.
Kubco
03.01.12,17:12
Pri podpísaní živnostenského formulára je možnosť výberu aplikácie, ktorou sa má žiadosť (formulár) podpísať. Treba vybrať D.Signer.
Mne už nejde vybrať medzi D.Signerom a QSingom. Nechali len D.Signer, teda aspoň ja to tak mám.
domenico.office
03.01.12,17:14
V pohode :) ZEP mám cez 1rok, nainštalované všetko ako má byť. Kľúčik je v USB zapojený. Neviem prečo by mal byť problém s certifikátmi. Skúšal som ešte exportovať 2 certifikáty z QSingu a cez Nastavenia-Internet Options-Obsah-Certifikáty importovať tieto 2 certifikáty a stále nič. Nechápem.
Btw: Ozvem sa po správach, dík!

Nevravím, že problém s certifikátmi, ale nie je správne zavedený v systéme, ak ho neukazuje d.Signer. Ok, po televízkach môže byť.
domenico.office
03.01.12,17:15
Mne už nejde vybrať medzi D.Signerom a QSingom. Nechali len D.Signer, teda aspoň ja to tak mám.

Možno prišli na to, že urobili kravinu....
Lekon
03.01.12,17:22
Možno prišli na to, že urobili kravinu....

parada, vivat SLOVAKIA !!! :(
domenico.office
03.01.12,17:46
Vyskúšal som to, podpisujem D.Signerom a z priloženého obrázku je jasné, že d.Signer mi načíta certifikáty, jeden z USB zariadenia.....
Lekon
03.01.12,17:49
ja som to skusila teraz podat mojim D.signerom, ktorym podpisujem suhrnne vykazy a ZR to zamietol, do schranky upvs mi prislo toto:
Správa: Všeob. podanie odpoveď z ER
Dátum: 03. 01. 2012 19:46

Potvrdenie prijatia podaniaPotvrdenie o odmietnutí podania
Identifikátor potvrdenky:120103003240
Dátum vytvorenia potvrdenky:2012-01-03T19:46:17+01:00
Dátum odmietnutia:2012-01-03T19:46:16+01:00
Odmietnutý dokument:
Typ: Živnostenský register
Identifikátor: 120103003239
Dôvod: -2, Chybný podpisový certifikát dokumentu
Kubco
03.01.12,17:59
Vyskúšal som to, podpisujem D.Signerom a z priloženého obrázku je jasné, že d.Signer mi načíta certifikáty, jeden z USB zariadenia.....

Závidím Ti. Mne ukáže toto..

http://img46.imageshack.us/img46/3891/upvs.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/46/upvs.jpg/)
Lekon
03.01.12,18:36
je to neuveritelne, ZR to prijal [20:30:44] Lenka: eDesktop - nové správy

Správa: Všeob. podanie odpoveď z ER
Dátum: 03. 01. 2012 20:30
Začiatok spracovania podania.
Ak nedostanete do dvoch dní potvrdenie o prijatí podania, kontaktujte správcu portálu!
Identifikátor potvrdenky:120103003242
Dátum vytvorenia potvrdenky:2012-01-03T20:30:11.6419794+01:00
Dátum prevzatia prijatého dokumentu:2012-01-03T20:29:57.373+01:00

ZA TOTO VDACIM domenico.office, panovi Tiborovi Vnuckovi, ktory bol taky ochotny a telefonicky aj priamo pristupom na pocitaci ma navigoval, ako to mam urobit...ARDACO sa moze hanbit za tie nekompetentne informacie a sluzby, ktore poskytuje...vzdy sa obratim uz len nanho ako na certifikacnu autoritu, a radim a odporucam to aj ostatnym...este raz vrela vdaka a KLOBUK DOLU pred takymito sluzbami, ktore sa na Slovensku vidia velmi vynimocne
bobekoad
03.01.12,18:41
stale mi to nejde, mam qsign prof. ale chcem podpisat Dsignerom a stale mi hlasi nainstalujte si prosim novsiu verziu d signeru...., co som urobil a nejde a nejde. prosim poradte.
Kubco
03.01.12,18:44
Taktiež by som sa chcel pridať k "Lekonovi" - p.Vnučko mi veľmi pomohol, za čo som mu vďačný. Aj keď to bol detail a moja nepozornosť, snahu si veľmi cením a na CardOS Api v3.2 určite nezabudnem! :) Ďakujem ešte raz!
domenico.office
03.01.12,18:45
stale mi to nejde, mam qsign prof. ale chcem podpisat Dsignerom a stale mi hlasi nainstalujte si prosim novsiu verziu d signeru...., co som urobil a nejde a nejde. prosim poradte.

Musíte formulár vypísať v 32 bit verzii Internetu Explorer.
domenico.office
03.01.12,18:46
je to neuveritelne, ZR to prijal [20:30:44] Lenka: eDesktop - nové správy

Správa: Všeob. podanie odpoveď z ER
Dátum: 03. 01. 2012 20:30
Začiatok spracovania podania.
Ak nedostanete do dvoch dní potvrdenie o prijatí podania, kontaktujte správcu portálu!
Identifikátor potvrdenky:120103003242
Dátum vytvorenia potvrdenky:2012-01-03T20:30:11.6419794+01:00
Dátum prevzatia prijatého dokumentu:2012-01-03T20:29:57.373+01:00

ZA TOTO VDACIM domenico.office, panovi Tiborovi Vnuckovi, ktory bol taky ochotny a telefonicky aj priamo pristupom na pocitaci ma navigoval, ako to mam urobit...ARDACO sa moze hanbit za tie nekompetentne informacie a sluzby, ktore poskytuje...vzdy sa obratim uz len nanho ako na certifikacnu autoritu, a radim a odporucam to aj ostatnym...este raz vrela vdaka a KLOBUK DOLU pred takymito sluzbami, ktore sa na Slovensku vidia velmi vynimocne


Taktiež by som sa chcel pridať k "Lekonovi" - p.Vnučko mi veľmi pomohol, za čo som mu vďačný. Aj keď to bol detail a moja nepozornosť, snahu si veľmi cením a na CardOS Api v3.2 určite nezabudnem! :) Ďakujem ešte raz!

Držím palce do budúceho obdobia. A ak by niečo.... priateľ na telefóne je!
bobekoad
03.01.12,19:34
Musíte formulár vypísať v 32 bit verzii Internetu Explorer.

mam mozillu, idem to skusit s IE, napisem ako co.
domenico.office
03.01.12,19:35
mam mozillu, idem to skusit s IE, napisem ako co.

Zatiaľ len IE.
bobekoad
03.01.12,20:06
Zatiaľ len IE.

Takze uspesne odoslane a uvidime spatny mail ci je vsetko v poriadku.
bobekoad
03.01.12,20:08
Super:
Dôvod: -2, Chybný podpisový certifikát dokumentu. Tak uz neviem...
domenico.office
03.01.12,20:10
Super:
Dôvod: -2, Chybný podpisový certifikát dokumentu. Tak uz neviem...

Dokument nebol podpísaný ZEP-on. Vo výbere certifikátov treba vybrať kvalifikovaný certifikát, je potrebné aby si certifikát pýtal PIN...
bobekoad
03.01.12,20:12
Dokument nebol podpísaný ZEP-on. Vo výbere certifikátov treba vybrať kvalifikovaný certifikát, je potrebné aby si certifikát pýtal PIN...

napisalo mi ze bolo podpisane, ale pin som nezadaval, to bude asi tym, inac mi nezobrazilo certifikat ako podpisujem do OR, zvlastne
domenico.office
03.01.12,20:19
Systém nepozná kvalifikovaný certifikát.... certifikát je od Disigu?
bobekoad
03.01.12,20:22
Systém nepozná kvalifikovaný certifikát.... certifikát je od Disigu?

Ano
domenico.office
03.01.12,20:24
štart...Siemens... CardOS API... spustiť Card OS API, do okienka, ktoré sa spustí, treba dať áno ..... Systém v tomto momente musí poznať certifikát.
bobekoad
03.01.12,20:30
zrejme mam dat uz k podpisu ziadosti certifikat CA Disig /ten som tam nemal pri prvom podpisani/ ?
domenico.office
03.01.12,20:35
Ak tam je ďalší, ktorý tam vtedy nebol, treba podpísať tým a musí si písať PIN a sec PIN. Ak si nepýta, nie je vybratý správny certifikát.
bobekoad
03.01.12,20:35
tak, uz sa spracovava podanie, dufam ze to bude ok. Ozaj ak mam plnomocenstvo /nemusi byt overene, vsak?/alebo hoc aku prilohu k takejto ziadosti tak ho/ju musim samostatne podpisat a potom pridat alebo pridat a podpisat vsetko nakoniec?
domenico.office
03.01.12,20:38
tak, uz sa spracovava podanie, dufam ze to bude ok. Ozaj ak mam plnomocenstvo /nemusi byt overene, vsak?/alebo hoc aku prilohu k takejto ziadosti tak ho/ju musim samostatne podpisat a potom pridat alebo pridat a podpisat vsetko nakoniec?

Plná moc na ŽÚ nemusí byť úradne overená. Prílohy podpísať samostatne QSignom (stačí Profesional) do formátu ZEP, tie ZEP-ká potom priložiť k podaniu a celá žiadosť sa podpíše prostredníctvom D.Signeru. Podanie musí byť prijaté. Nesmie sa stať, že je podpísaná žiadosť nesprávnym certifikátom.
bobekoad
03.01.12,20:41
vdaka moc za odpovede, moc si mi pomohol
domenico.office
03.01.12,20:42
Hlavne, aby to bolo OK. Ak nie, ohlás sa zajtra, spoločne to urobíme. Telefón si nájdeš cez webovú stránku.
bobekoad
03.01.12,20:52
ok
bobekoad
03.01.12,21:03
este sa chcem opytat, vo Vasom profile na webstranke mate moznost el. podani do katastra- ide to uz plnomocenstvom podat navrh na vklad alebo stale musi mat kazdy prevodca podla zmluvy zar.el.podpis?? velmi ma to zaujima pretoze by tym padom isli poplatky vyrazne dole. dakujem
Economic
03.01.12,21:25
Ľudia, ktorí návrh do katastra nehnuteľností podávajú elektronicky a sami nemajú ZEP musia splnomocniť niekoho na tento úkon. Každý účastník konania musí dať PM na takéto podanie. A ak si dobre pamätám, každý podpis podpis na PM musí byť úradne osvedčený. Stačí aj matrika na tento úkon.
Kubco
03.01.12,21:50
Ľudia, ktorí návrh do katastra nehnuteľností podávajú elektronicky a sami nemajú ZEP musia splnomocniť niekoho na tento úkon. Každý účastník konania musí dať PM na takéto podanie. A ak si dobre pamätám, každý podpis podpis na PM musí byť úradne osvedčený. Stačí aj matrika na tento úkon.

Ohľadom podania do katastra je možné aby ho podal každý kto ma ZEP alebo len notári,advokáti alebo obe strany vybavené ZEPom? Jedná sa mi o to, že zrýchlený vklad výchadza cez ZEP cca 130€ oproti klasike 265,50€.
Economic
04.01.12,04:57
Ohľadom podania do katastra je možné aby ho podal každý kto ma ZEP alebo len notári,advokáti alebo obe strany vybavené ZEPom? Jedná sa mi o to, že zrýchlený vklad výchadza cez ZEP cca 130€ oproti klasike 265,50€.

Ktorýkoľvek občan tak môže urobiť. Nemusí to byť notár alebo advokát, všetci účastníci vkladu musia toho človeka splnomocniť.
bobekoad
04.01.12,09:05
skutocne musia byt podpisy na plnom. overene? a co v pripade ak sa podava aj oznamenie o zamyslanom navrhu na vklad- este sa od 50per zlavy od spravneho poplatku odpocita 15e?? prosim poradte ak ste uz tak niekto robili, dakujem...
domenico.office
04.01.12,09:24
skutocne musia byt podpisy na plnom. overene? a co v pripade ak sa podava aj oznamenie o zamyslanom navrhu na vklad- este sa od 50per zlavy od spravneho poplatku odpocita 15e?? prosim poradte ak ste uz tak niekto robili, dakujem...

Podpisy musia byť overené úradne. V prípade oznámenia o zamýšľanom návrhu vkladu do katastra sa odpočíta ešte 15,-€, ak sa využije 90 dňová lehota. Je nutné použiť časovú pečiatku ku všetkým elektronickým dokumentom, ktoré sa podávajú na kataster.
Lekon
04.01.12,17:33
dnes som dostala do rúk hotový živnostenský list zo včerajšieho elektronického podania...vraj som bola prvá v Košiciach :o) a zároveň mi bolo povedané, reps. vyslovený názor zo strany pani na ŽU, že to, že si to podám elektronicky zadarmo a prídem si vyzdvihnúť hotový na ŽU, že je to zneužívanie štátnej spravy :) nuž, čo k tomu povedať...
Economic
04.01.12,18:03
dnes som dostala do rúk hotový živnostenský list zo včerajšieho elektronického podania...vraj som bola prvá v Košiciach :o) a zároveň mi bolo povedané, reps. vyslovený názor zo strany pani na ŽU, že to, že si to podám elektronicky zadarmo a prídem si vyzdvihnúť hotový na ŽU, že je to zneužívanie štátnej spravy :) nuž, čo k tomu povedať...


To nemyslia snáď vážne ?
Toto a zneužívanie ?
Nemohli nás buzerovať pri podaní osobnom, však ? To sa im nepáči... Buď kľudná, takýchto podaní bude pribúdať, určite z mojej strany na celom území SR, pokiaľ bude záujem od ľudí...
domenico.office
04.01.12,18:20
dnes som dostala do rúk hotový živnostenský list zo včerajšieho elektronického podania...vraj som bola prvá v Košiciach :o) a zároveň mi bolo povedané, reps. vyslovený názor zo strany pani na ŽU, že to, že si to podám elektronicky zadarmo a prídem si vyzdvihnúť hotový na ŽU, že je to zneužívanie štátnej spravy :) nuž, čo k tomu povedať...

Tak v prvom rade gratulujem k úspešnému podaniu i prevzatiu hotových oprávnení, v druhom rade takýto komentár by som si len tak nezaložil..... sú platení z našich daní a zákon im ukladá na základe označenia v žiadosti i takéto prevzatie. Myslieť si môže, len nie je tam od prezentovania svojich názorov.
KEJKA
04.01.12,18:21
klient vstúpil do likvidácie a chcem elektronicky na ŽU zrušiť osvedčenie, resp. ŽL. Aj to sa dá?
Ďakujem
Lekon
04.01.12,18:21
To nemyslia snáď vážne ?
Toto a zneužívanie ?
Nemohli nás buzerovať pri podaní osobnom, však ? To sa im nepáči... Buď kľudná, takýchto podaní bude pribúdať, určite z mojej strany na celom území SR, pokiaľ bude záujem od ľudí...

Ja tiez robim okrem ineho sro-cky a klienti su z toho nadseni, ze je takato moznost, teraz idem posielat dalsie 3, nech rano maju na co nadavat :D
domenico.office
04.01.12,18:30
klient vstúpil do likvidácie a chcem elektronicky na ŽU zrušiť osvedčenie, resp. ŽL. Aj to sa dá?
Ďakujem

Aj to ide:
Economic
04.01.12,18:36
Ja tiez robim okrem ineho sro-cky a klienti su z toho nadseni, ze je takato moznost, teraz idem posielat dalsie 3, nech rano maju na co nadavat :D

Správne, oni sú tam pre nás, nie pre nich. A asi až teraz si to uvedomia ! Konečne ! A kto by nebol nadšený, keď ho založenie vyjde stále lacnejšie ?
Ja osobne som za takého vymoženosti ako je využitie ZEP-u v praxi.
Lekon
04.01.12,18:39
Správne, oni sú tam pre nás, nie pre nich. A asi až teraz si to uvedomia ! Konečne ! A kto by nebol nadšený, keď ho založenie vyjde stále lacnejšie ?
Ja osobne som za takého vymoženosti ako je využitie ZEP-u v praxi.

Uplne idealne by bolo, keby aj vystupy od nich boli podpisane zep-om a mozne uz len vytlacit, aby vobec netrebalo chodit alebo posielat postou...ved DU budu mat od 1.1.2013 povinnost komunikovat s firmami elektronicky...my sa musime prisposobit stale novym a novym poziadavkam, sme na to zvyknuti...ale ako to zvladnu oni...a ked aj nezvladnu, ich nikto nebude moct pokutovat...
bobekoad
04.01.12,18:51
Podpisy musia byť overené úradne. V prípade oznámenia o zamýšľanom návrhu vkladu do katastra sa odpočíta ešte 15,-€, ak sa využije 90 dňová lehota. Je nutné použiť časovú pečiatku ku všetkým elektronickým dokumentom, ktoré sa podávajú na kataster.

to znamena ze musim mat ZEP s casovou peciatkou? ja mam Qsign professional, neviem nic o casovej peciatke. Treba ju neako opat objednat instalovat a aktivovat?kolko to stoji??
domenico.office
04.01.12,18:56
Uplne idealne by bolo, keby aj vystupy od nich boli podpisane zep-om a mozne uz len vytlacit, aby vobec netrebalo chodit alebo posielat postou...ved DU budu mat od 1.1.2013 povinnost komunikovat s firmami elektronicky...my sa musime prisposobit stale novym a novym poziadavkam, sme na to zvyknuti...ale ako to zvladnu oni...a ked aj nezvladnu, ich nikto nebude moct pokutovat...

ŽÚ mal poslať elektronické živnsťoprávnenie, podpísané ZEP-om.
domenico.office
04.01.12,18:57
to znamena ze musim mat ZEP s casovou peciatkou? ja mam Qsign professional, neviem nic o casovej peciatke. Treba ju neako opat objednat instalovat a aktivovat?kolko to stoji??

Na kataster nutné! QSign vyhovuje. Tu sú časové pečiatky: http://www.disig.sk/index.php?id=timestamp
Lekon
04.01.12,19:36
ŽÚ mal poslať elektronické živnsťoprávnenie, podpísané ZEP-om.

Poslali, ako posiela OR...ale ja som myslela uz rovno pouzitelne na pravne ukony :)
Economic
04.01.12,19:47
Poslali, ako posiela OR...ale ja som myslela uz rovno pouzitelne na pravne ukony :)

Toto budem osobne konzultovať na žÚ pri mojej najbližšej návšteve, potom doplním info.
bobekoad
04.01.12,20:01
Na kataster nutné! QSign vyhovuje. Tu sú časové pečiatky: http://www.disig.sk/index.php?id=timestamp

uff, to musim zakupit teda peciatky a ako sa to pouziva. Kolko peciatok pouzijem na 1 katastralne konanie?
Economic
04.01.12,20:05
Na každé podanie jedna pečiatka
Lekon
04.01.12,20:07
uff, to musim zakupit teda peciatky a ako sa to pouziva. Kolko peciatok pouzijem na 1 katastralne konanie?
to si kupite balik napr. 200 CP v Ardacu, resp. tam, kde ste zakupili Qsign, a potom v nastaveniach Qsign zaskrtnete pri podpisovani pridat casovu peciatku
bobekoad
04.01.12,20:10
a kde este mozem pouzit tie cas.peciatky okrem katastra, pretoze 200 za rok navrhov na vklad do KN asi nepodam:-), resp. je mozne kupit aj mensi pocet?
Lekon
04.01.12,20:26
a kde este mozem pouzit tie cas.peciatky okrem katastra, pretoze 200 za rok navrhov na vklad do KN asi nepodam:-), resp. je mozne kupit aj mensi pocet?

nestoji to tak vela, menej ako 200 nie http://www.disig.eu/index.php?id=timestamp
Economic
04.01.12,20:40
a kde este mozem pouzit tie cas.peciatky okrem katastra, pretoze 200 za rok navrhov na vklad do KN asi nepodam:-), resp. je mozne kupit aj mensi pocet?

Môcť môžeš, no OR to nevyžaduje, JKM tiež nie, DÚ tiež nie, jedine kataster...
Lekon
04.01.12,21:11
po 3/4 hodine vypisovania dokumentu http://www.portal.gov.sk/error.htm?aspxerrorpath=/Portal/Default.aspx este som toto nevidela :(
Lekon
04.01.12,21:33
Neviete niekto, kde sa dozviem, ake velke mozu byt prilohy podavane cez JKM ? Lebo mi to uplne zrusilo cele podanie, davala som tam splnomocnenie, zaklad.listinu, suhlas zodpovedneho zastupcu, doklady zodpovedneho zastupcu
Economic
04.01.12,21:37
Neviete niekto, kde sa dozviem, ake velke mozu byt prilohy podavane cez JKM ? Lebo mi to uplne zrusilo cele podanie, davala som tam splnomocnenie, zaklad.listinu, suhlas zodpovedneho zastupcu, doklady zodpovedneho zastupcu

Ak si to dobre pamätám maximálne 14 MB.
KEJKA
05.01.12,20:36
Aj to ide:
ozaj to ide

http://portal.gov.sk/Portal/Services/Ives/ZrFormulars/SignDemands.aspx?tradeName=ZRZANIK

lenže
sro zrušená 31.12.2011
oznámenie podané dnes, ale dátum zrušenia som musela dať 6.1.2012
nie je to čudné?
alebo bolo treba najskôr zrušiť podnikanie v ŽR a až potom písať rozhodnutie?
Economic
05.01.12,20:41
ozaj to ide

http://portal.gov.sk/Portal/Services/Ives/ZrFormulars/SignDemands.aspx?tradeName=ZRZANIK

lenže
sro zrušená 31.12.2011
oznámenie podané dnes, ale dátum zrušenia som musela dať 6.1.2012
nie je to čudné?
alebo bolo treba najskôr zrušiť podnikanie v ŽR a až potom písať rozhodnutie?

To rušíš oprávnenie v tej likvidácii ?
To sa nemuselo, len oznámiť likvidátora. Keď vymažú sro z OR, zároveň si ju vymažú aj zo živnostenského registra.
KEJKA
05.01.12,20:45
ale nič sa nestalo, či?
aj predtým v inom prípade sám spoločník, konateľ najskôr šiel vrátiť ŽL a až potom ma poveril likvidáciou.
A na ŽÚ mu nič nepovedali, zobrali to na vedomie.
Economic
05.01.12,20:50
Nie nestalo sa nič. Ale ja som to v minulosti keď sa oznamovali ešte zmeny, robila tak, že som len ohlásila likvidátora. A to bolo posledné... Ostatné si dotiahli podľa OR. Určite aj takto sa dá urobiť. Však to aj vzali na vedomie. Spoločnosť môže zrušiť Osvedčenie, má na to svoje právo. Aj tak sa to dá. Pohoda..
nika.sum
05.01.12,21:18
Tak zase sa idem pytat ja nakolko hoci som presla celu temu, priznam sa, ze tomu velmi nerozumiem, som v tomto taky poloanalfabet. To ze viem pouzivat ZEP na drdr vdacim domenicovi. Ak si chcem rozsirit svoju zivnost a mam ZEP, tak to mozem vsetko urobit cez internet alebo musim ist najprv kvoli registracii na zivnostensky urad a osobne tam nieco podpisat tak ako na DU bolo treba. Ak by som chcela riesit nieco za inu firmu alebo FO tak ako dorucujem plnu moc, len elektronicky? A aky ZEP (priznam sa ze neviem ci ho mam premium alebo prof. alebo co) potrebujem na podavanie na ZU, taky ako na DU alebo to musi obsahovat nieco ine. Nemam teraz pri sebe certifikat, tak sa neviem pozriet co mam. Prepacte tie hlupe otazky....
Economic
06.01.12,06:50
Tak zase sa idem pytat ja nakolko hoci som presla celu temu, priznam sa, ze tomu velmi nerozumiem, som v tomto taky poloanalfabet. To ze viem pouzivat ZEP na drdr vdacim domenicovi. Ak si chcem rozsirit svoju zivnost a mam ZEP, tak to mozem vsetko urobit cez internet alebo musim ist najprv kvoli registracii na zivnostensky urad a osobne tam nieco podpisat tak ako na DU bolo treba. Ak by som chcela riesit nieco za inu firmu alebo FO tak ako dorucujem plnu moc, len elektronicky? A aky ZEP (priznam sa ze neviem ci ho mam premium alebo prof. alebo co) potrebujem na podavanie na ZU, taky ako na DU alebo to musi obsahovat nieco ine. Nemam teraz pri sebe certifikat, tak sa neviem pozriet co mam. Prepacte tie hlupe otazky....


Pre využívanie služieb na portál.gov je nutné : Urobiť si na portáli registráciu. Registračný formulár vyplniť, vytlačiť. Ten si vezmeš k notárovi a spíšeš Notársku zápisnicu, ktorou notár zistí tvoju osobnú totožnosť. Notár zviaže notársku zápisnicu s registračným formulárom a toto tak ako ťa naviguje registrácia na portáli odošleš na Úrad vlády, aby ti sprístupnili práva. Podobne ako na DÚ. Nechodíš na živnostenský úrad. Prihlasovanie na portál je podobné ako na drsr. Zadáš si registračné sídlo a tvoje heslo.
No k využívaniu služieb je treba mať nainštalovaný QSign - program na podpisovanie dokumentov a čítanie dokumentov.
Takto môžeš komunikovať s JKM, OR, súdmi, exekútormi, verejnou správou....
Kvalifikovaný certifikát sa nerozlišuje na premium alebo profesional. To sme hovorili o QSigne o tom programe. Môžeš robiť všetky tieto podania na základe udelenej plnej moci.

Samotné podanie na JKM : vyplnenie formulára, priloží sa okenovaná SZ alebo ZL, plná moc, ak treba nejaký iný dokument. Tie dokumenty podpíšeš svojim ZEP. Na koniec pred odoslaním celý dokument tiež podpíše, spôsobom ako XML súbor - D.Signerom.
KEJKA
06.01.12,06:55
ja som možno trošku menší poloanalfabet, tak aspon zo skúsenosti napíšem toto:
drsr máš vyriešené
ŽU sa elektronicky vybavuje len od 1.1.2012, predtým bolo treba osobne. Podávaš cez portal.gov a tam sa musíš zaregistrovať. Po registrácii si vytlačíš potvrdenie, s ktorým treba ísť k notárovi spísať NZ a s tou NZ ideš na úrad vlády /môžeš aj poslať/ a oni ťa zaregistrujú. Potom už môžeš aj zakladať aj robiť zmeny sro, aj podávať na ŽÚ - všetko cez ten portal.gov.

Tak zase sa idem pytat ....................... Ak si chcem rozsirit svoju zivnost a mam ZEP, tak to mozem vsetko urobit cez internet ..............áno
musim ist najprv kvoli registracii na zivnostensky urad.........................nie
a osobne tam nieco podpisat tak ako na DU bolo treba. .....................nie
Ak by som chcela riesit nieco za inu firmu alebo FO tak ako dorucujem plnu moc, len elektronicky?
všetky podania aj plnú moc podáš elektronicky vo forme .zep, t.j. podpísané vlastným ZEPom, niektoré dokumenty budú musieť mať aj overený podpis napr. spoločníka sro, ale to je teraz veďlajšie

A aky ZEP (priznam sa ze neviem ci ho mam premium alebo prof. alebo co) potrebujem na podavanie na ZU, taky ako na DU ................ZEP je len jeden a ten využiješ na všetko. Len ŽU-včera som robila podanie dáva možnosť výberu podpisu....mala som tam "disig", tak som to odklikla a bolo OK.
alebo to musi obsahovat nieco ine. Nemam teraz pri sebe certifikat, tak sa neviem pozriet co mam. Prepacte tie hlupe otazky....
nika.sum
06.01.12,13:19
No myslim, ze este prejde trosku casu kym zacnem ZEP vyuzivat naplno, ale urcite k tomu pride. Dakujem Vam kočky za vysvetlenie a rady.
Economic
13.01.12,09:02
Funguje to výborne, už pre 4 spoločnosti som dostala elektronické Osvedčenia o živnostenskom oprávnení. Čakám už iba originály poštou.
KEJKA
13.01.12,12:15
ešte sa vrátim k tomu podaniu. Volala mi hned na druhý deň pracovníčka ŽÚ, že som nepriala plnú moc. ja som ju aj mala v úmysle pridať, ale tak rýchlo ma to znavigovalo na koniec podania a odoslanie, že som si nevšimla možnosť pridať prílohu. Vyriešilo sa to tak, že som plnú moc vo formáte .zep poslala mailom a oni si to k tomu podaniu už nejako priložili a živnosť ukončili.
Len na upresnenie.
Možno pri druhom podaní si už tú cestu k prílohám, všimnem.:)

ozaj to ide

http://portal.gov.sk/Portal/Services/Ives/ZrFormulars/SignDemands.aspx?tradeName=ZRZANIK

lenže
sro zrušená 31.12.2011
oznámenie podané dnes, ale dátum zrušenia som musela dať 6.1.2012
nie je to čudné?
alebo bolo treba najskôr zrušiť podnikanie v ŽR a až potom písať rozhodnutie?
Economic
13.01.12,12:41
ešte sa vrátim k tomu podaniu. Volala mi hned na druhý deň pracovníčka ŽÚ, že som nepriala plnú moc. ja som ju aj mala v úmysle pridať, ale tak rýchlo ma to znavigovalo na koniec podania a odoslanie, že som si nevšimla možnosť pridať prílohu. Vyriešilo sa to tak, že som plnú moc vo formáte .zep poslala mailom a oni si to k tomu podaniu už nejako priložili a živnosť ukončili.
Len na upresnenie.
Možno pri druhom podaní si už tú cestu k prílohám, všimnem.:)


Superky, u mňa ja tá PM už taká malá automatika.... Ale moju prvú žiadosť som vyplňovala na 3x.... /t o aby som sa do tej novoty skôr dostala :) / . Postup mám už teraz taký, že najprv priložím všetky prílohy a až potom ho vypisujem....
Lekon
14.01.12,18:31
Ja som sa zase sekla 2x v tom, ze som neprehodila zaskrtnutie postou na osobne prevzatie a jeden ZL som dostala postou po tyzdni a na druhy este len cakam. Na nervy. A este v Presove nechceli konatelovi sro vydat elektronicky podavany ZL hotovy osobne, ze ja som ziadatel, ale postou to trva dlho...nedoriesene
Economic
15.01.12,07:03
Ja som sa zase sekla 2x v tom, ze som neprehodila zaskrtnutie postou na osobne prevzatie a jeden ZL som dostala postou po tyzdni a na druhy este len cakam. Na nervy. A este v Presove nechceli konatelovi sro vydat elektronicky podavany ZL hotovy osobne, ze ja som ziadatel, ale postou to trva dlho...nedoriesene

Samozrejme táto voľba je dôležitá. Ale že odmietli vydať Osvedčenie konateľovi.... ja by som ho poučila o svojich právach. To neurobili správne na úrade. On predsa môže splnomocniť aj 10-tich, ale jeho právo konateľa mu tým nik nevezme.
azeko
21.01.12,11:25
Ak podávam žiadosť na ŽÚ elektronicky na základe splnomocnenia, do časti Žiadateľ/Applicant vyplním svoje osobné údaje? Alebo osoby od ktorej som to splnomocnenie nadobudol? V druhom prípade stačí do sekcie Predložené doklady nahrať podpísané splnomocnenie? Ďakujem
Economic
21.01.12,12:37
Ak podávam žiadosť na ŽÚ elektronicky na základe splnomocnenia, do časti Žiadateľ/Applicant vyplním svoje osobné údaje? Alebo osoby od ktorej som to splnomocnenie nadobudol? V druhom prípade stačí do sekcie Predložené doklady nahrať podpísané splnomocnenie? Ďakujem

Po prihlásení sa, mi moje údaje vyplní na komplet. V prílohách dokladám PM, ZL alebo SZ /alebo dokumenty, ktoré vyplývajú z povahy podania/.
azeko
24.01.12,10:01
Je potrebné pri elektronickom podaní na ŽR prikladať Oprávnenie užívať nehnuteľnosť ?
zalobaba
24.01.12,10:30
V prípade, ak chceš využiť služby JKM aj na elektronické podanie prvozápiu spoločnosti do OR, musíš podať prílohy, ktoré vyžaduje nielen ŽÚ, ale aj OR.
azeko
24.01.12,10:31
Ďakujem preto sa pýtam lebo viem že to vyžaduje až OR, nemám v pláne cez JKMko takže to neprikladám. :)
Economic
24.01.12,13:02
Ja osobne to tam pridávam. Je tam predsa na to kolonka, nech podanie je urobené na 100 %.
azeko
26.01.12,10:36
Asi nemám začiatočnícke štastie či ako sa to hovorí. Snažil som sa dôsledne vyplniť podanie, odovzdal som potrebné prílohy... Mal som 9 voľných a 2 viazané činnosti. Všetko sa mi podarilo podpísať D.signerom a odoslať. Prišla mi správa o platobných podmienkach na zaplatenie 15€ za tie 2 viazané činnosti. Uhradil som to a dnes mi prišiel elektronický živnostenský list vo formáte .ZEP. Celý natešený že ako rýchlo to spracovali, otvorím a zistil som že mi tam zapísali len tých 9 voľných činností tie 2 viazané tem niesú... Čo si myslíte prečo tam nie sú tie 2 viazané? Chyba úradníčky? Alebo chyba na mojej strane? Ale v tom prípade by asi nevydali osvedčenie vôbec. Či?
Economic
26.01.12,13:04
Asi nemám začiatočnícke štastie či ako sa to hovorí. Snažil som sa dôsledne vyplniť podanie, odovzdal som potrebné prílohy... Mal som 9 voľných a 2 viazané činnosti. Všetko sa mi podarilo podpísať D.signerom a odoslať. Prišla mi správa o platobných podmienkach na zaplatenie 15€ za tie 2 viazané činnosti. Uhradil som to a dnes mi prišiel elektronický živnostenský list vo formáte .ZEP. Celý natešený že ako rýchlo to spracovali, otvorím a zistil som že mi tam zapísali len tých 9 voľných činností tie 2 viazané tem niesú... Čo si myslíte prečo tam nie sú tie 2 viazané? Chyba úradníčky? Alebo chyba na mojej strane? Ale v tom prípade by asi nevydali osvedčenie vôbec. Či?

Čakajú na úhradu správneho poplatku, sleduj si schránočku, ak si to uhradil, príde ti ešte jedno Osvedčenie na tie viazané. Ono totiž úhrada z komerčnej banky do štátnej pokladnice trvá cca 2 dni. A aby stihli 3-dňovú lehotu, urobili to takto.
KEJKA
26.01.12,15:08
V prípade, ak chceš využiť služby JKM aj na elektronické podanie prvozápiu spoločnosti do OR, musíš podať prílohy, ktoré vyžaduje nielen ŽÚ, ale aj OR.
idem robiť prvozápis, najskôr ŽÚ elektronicky............ak tam teda priložím všetko, čo potrebuje OR, tak ten prvozápis pôjde priamo od nich na OR? kedy potom zaplatím za prvozápis do OR?
zalobaba
26.01.12,15:14
idem robiť prvozápis, najskôr ŽÚ elektronicky............ak tam teda priložím všetko, čo potrebuje OR, tak ten prvozápis pôjde priamo od nich na OR? kedy potom zaplatím za prvozápis do OR?

Pozor - ak budeš požadovať pri elektronickom podaní na ŽÚ využitie služby JKM k podaniu na OR, budeš hradiť poplatok OR v plnej výške.
Economic
26.01.12,15:18
idem robiť prvozápis, najskôr ŽÚ elektronicky............ak tam teda priložím všetko, čo potrebuje OR, tak ten prvozápis pôjde priamo od nich na OR? kedy potom zaplatím za prvozápis do OR?.

Urob to v 2 krokoch :

1. je vybaviť elektronicky Osvedčenie cez portál.
2. podanie do OR elektronicky cez portál - pretože JKM berie súdny poplatok vo výške 331,50 Eur. Nezaškrtni v žiadosti preto využitie elektonického podania do OR.
výzva na zaplatení SP ti príde klasicky. Ak žiadaš o vydanie Osvedčenia na remeselné alebo viazané činnosti, tiež ti príde výzva, inak neplatíš nič za voľné.
KEJKA
27.01.12,11:49
no, to by som si teda dala....... zaškrtnem teda len registráciu na DU.
KEJKA
28.01.12,08:20
.

Urob to v 2 krokoch :
1. je vybaviť elektronicky Osvedčenie cez portál.
2. podanie do OR elektronicky cez portál - pretože JKM berie súdny poplatok vo výške 331,50 Eur. Nezaškrtni v žiadosti preto využitie elektonického podania do OR....................Vďaka, podanie na ŽU cez portál mám za sebou, aj s preskákaním začiatočníckych chýb, alebo neistoty ako to vyplniť, pre ostatných uvediem napr.
a/ zadávala som dátum začatia, lebo som videla kolonku, aj keď nepovinnú. Pri prvozápise sa dátum nevyplní
b/ na každý predmet činnosti treba osobitný riadok,
c/ zaškrtla som registráciu na DU - možnosti o zastupovaní, bankových účtoch som nevyplnila-zatiaľ nie sú
d/ plnú moc som musela vytlačiť, podpísať, že ju prijímam, nanovo nascanovať, medzitým ma odhlásilo z portálu a musela som začať znova........... z tohto vyvstáva otázka, či je možnosť, aby moje podanie sa priebežne ukladalo, lebo podanie do OR neukončené, neodoslané sa mi to ukladá automaticky.
e/ prílohy som dala súhlas vlastníka - to je povinné,
ďalej splnomocnenie na seba a ZL, to som vložila do časti iné
spolu teda tri prílohy.
Je to všetko, alebo som na niečo zabudla?
=================
Ž.oprávnenie mi príde aj do schránky na portál vo forme .ZEP, môžem to použiť ako prílohu pri odoslaní návrhu na prvozápis do OR?
KEJKA
28.01.12,21:53
posúvam
Kubco
28.01.12,22:32
Ž.oprávnenie mi príde aj do schránky na portál vo forme .ZEP, môžem to použiť ako prílohu pri odoslaní návrhu na prvozápis do OR?

Mne tento "elektronický živnostenský" z eDesktopu v pohode akceptovali.
Economic
29.01.12,07:26
KEJKA, nie si sama, čo sa si si to na začiatku trošku preskákala pri vyplňovaní formulára na živnostenský úrad.
Moje odporučenie je nasledovné /pretože pri 1 mojom vyplňovaní ma 3x vyhodilo zo stránky a predmetov bolo cca 20 kusov/ najprv priložiť všetky prílohy, ktoré treba a až následne vyplňovať.
Keďže tam je kolonka ďalší predmet, tak u mňa to bola automatika, že každý jeden predmet je jedno okienko.
IČO vyplňujem osem núl, dátum vzniku tam nevyplňujem.
V BB sa mi stalo že mi odmietli akceptovať RTF podpísaný ZEP pracovníčky OÚ a následne mojim ZEP. No urobila som jednu vec. Tú odmietačku som zobrala na živnostenský úrad, aby to doriešili "hore" aby súdy dostali befel, že takéto Osvedčenia musia akceptovať. Oni totiž nesmú Osvedčenie podľa ich pokynov skenovať. Zoskenovali si tú moju odmietačku, aby sa aj toto dotiahlo.
berme to tak, že tiež ešte vychytávajú muchy.

Inak nemajú ešte vychytané muchy napríklad, keď požiadaš o 2 viazané predmety, xxx voľných. No neuznajú ti napríklad prax pri jednom viazanom predmete. Výzva na zaplatenie ti príde 15.- Eur, ale už vieš, pretože ťa kontaktujú že ten druhý ti nedajú, zaplatila som teda 7,5 Eur. Elektronicky som doručila písomné vysvetlenie že prečo je to tak.... No aj tak musím osobne ísť zajtra niečo podpísať. Toto ešte sa možno aj vďaka môjmu takému nekompletnému podaniu učia... Troška ich asi cvičím :) Takže nielen nás niekedy cvičia, občas sa aj mne zadarí.

No a hlavne podstata : Elektronické Osvedčenie o živnostenskom oprávnení by mali v OR akceptovať, no vieme, že môžeme naďabiť na rôznych VSÚ tak ako sa stalo práve mne.
Inak v tom čase som mala podané ešte ďalšie 2 návrhy v iných OR, pre istotu som doložila cez elektronickú podateľňu zoskenovaný originál, pretože mi poštou medzi časom bol doručený. Nechcela som riskovať opäť odmietačku. Ale aj pre nich bola novinka, verím, že to už nebudú odmietať.

Inak aj mne tam chýba funkcia priebežne si uložiť formulár, to čo vyplním a zvlášť by som to ocenila pri toľkých predmetoch ako som mala...
Economic
29.01.12,07:40
Inak jedna vec sa mi tam osobne veľmi páči v tom formulári, že keď ťuknem, že tam chcem mať mať remeselné alebo viazané predmety, krásne s mi otvorí zoznam, z ktorého si vyberám konkrétny predmet. Jasné, že pri voľných predmetoch by sme v zozname rolovali veľmi dlho. :)
KEJKA
29.01.12,07:44
tiež som si to otvorila, tie voľné mi ponúklo formát, ale neriešila som to ďalej,
klient ma ubezpečil, že si tie živnosti vyberal práve z takého zoznamu.
Možno sa zíde pri inej príležitosti.
Economic
29.01.12,07:51
Ešte aby si vedela, ten zoznam voľných predmetov je len odporúčanie. To znamená, že ti pustí občas nejaké slovíčko doplniť. Ja som to minule robila pre jedného klienta zo Stupavy potreboval tam pár špecifických resp. upresňujúcich predmetov. napríklad projektovanie a konštrukčné práce v strojárstve. Pustili mi to tak ako sme napísali do ZL. Alebo do činnosti podnikateľských poradcov mi pustili aj slovo technických.
KEJKA
30.01.12,13:35
..........., podanie na ŽU cez portál mám za sebou, .............................
Ž.oprávnenie mi príde aj do schránky na portál vo forme .ZEP, môžem to použiť ako prílohu pri odoslaní návrhu na prvozápis do OR?
takže cez víkend odoslané, dnes popoludní prišiel vo forme .zep
a pokračujem klasicky v podaní návrhu na prvozápis.
Economic
30.01.12,13:40
takže cez víkend odoslané, dnes popoludní prišiel vo forme .zep
a pokračujem klasicky v podaní návrhu na prvozápis.

Áno funguje to nádherne, aj ja som podávala v KE aj vo ZV a tiež mám hotové Osvedčenia v oboch prípadoch...
Tiež podávam klasicky.... Sú rýchli, musíme ich pochváliť !
sushka
07.02.12,08:52
Poradíte mi, prosím? Vypisujem formulár pre PO na ohlásenie voľnej živnosti, a keď sa ho pokúšam odoslať, nedá sa mi, lebo vypisuje "Pre osobu so slovenskou stat. prislusnostou ste nevyplnili udaje pre register trestov". Údaje konateľov mám vypísané. Kde môže byť problém?
No super...nerozbalila som si "Časť C", takže je to tam:)))
andreaS
20.03.12,20:17
elektronicku komunikaciu zo zivnostenskym uradom som uz sice zvladla, ale mam tu zmenu sidla, spolocnika a konatela a rozsirenie zivnosti pre jednu sro a ja bludim ako alenka v risi divov... podla vsetkeho mam zato, ze to nemozem urobit naraz v jednom tlacive ale na 2x... najskor napriklad zmenu sidla cez formular ostatne zmeny a potom rozsirenie zivnosti cez ohlasenie zivnosti... ? Doniesli mi k tomu Zapisnicu z mimoriadneho valneho zhromazdenia, prevody podielov (z 2 spolocnikov na noveho) a zmena konatela uvedene v zapisnici... novu aktualnu spolocensku zmluvu nemam (pytat?) ...

vzdy mam stastie, ze ked robim nieco prvykrat tak sa mi nedari :( dakujem za akekolvek nasmerovanie...
sroservis
20.03.12,20:25
Ja by som asi ako prvé urobila oznámenie zmeny konateľa (cez tlačivo zmeny), potom ohlásenie živnosti (cez tlačivo ohlásenie novej živnosti), ale so starým sídlom (zmena je účinná až od zápisu v obch. registri), ale s už novým konateľom.

Zmenu sídla už ohlasovať nemusíte, lebo tú si živn-úrad. zistí z obchodného registra po zápise zmeny v obchodnom registri.

Pekný deň.
andreaS
20.03.12,21:04
dakujem za rychlu odpoved. mozem to podat za sebou hned? alebo najskor pockat na zmenu konatela - posle mi JKM oznamenie o tejto zmene do schranky na portal.gov? a az potom rozsirenie zivnosti?

som z toho dost hranata... mam v hlave danove priznania a neviem sa sustredit na ine veci... inak zmenil sa aj spolocnik (dvaja spolocnici predali dalsej firme svoje podiely) a konatel je niekto iny...

zjednodusene:
1. podat na JKM zmenu konatela
2. nasledne doplnenie zivnosti (ale nadalej so starou adresou)
3. zapis zmien do orsr
4. znova oznamenie o zmene na JKM o zmene sidla po jeho zapise na orsr?
sroservis
20.03.12,21:16
áno, môžete to podať hneď za sebou. Dôležité je, aby najskôr vnútorne spracovali, že sa zmenil konateľ, pretože, ak by ste im to neoznámili (a v ohlásení živnosti by ste uviedli nového konateľa), nesedel by im zápis v ich registri s Vašim novým ohlásením.

Aj ja si myslím, že k tomu na živn. úradoch pristupujú zbytočne byrokraticky (napokon zmenu konateľa a ohlásenie živnosti budete, predpokladám, dokladať jednou a tou istou listinou - rozhodnutím jediného spoločníka alebo VZ), bohužiaľ vyžadujú oznámiť to osobitne (to je moja skúsenosť - možno to neplatí všade).

Bod 4 už robiť nemusíte, zmeny, ktoré sa nahlasujú do OR sa už neoznamujú na živn. úrad (bohužiaľ živn. úrady to vzťahujú len na už zapísané zmeny v obch. registri, preto musíte zmenu toho konateľa oznámiť na živ. úrad dopredu).
zalobaba
20.03.12,21:38
Body 1., 2. a 3. ok.
Bod 4. vôbec nerobiť.
KatarinaNR
29.04.12,17:44
podávam žiadosť na žú elektronicky zep-om,
ale som z toho na nervy, dám pridať dokument točí sa kolečko točí, dám volné žiadosti točí sa točí, 5minút, 10minút......
robí to tak aj vám?
Economic
30.04.12,06:46
podávam žiadosť na žú elektronicky zep-om,
ale som z toho na nervy, dám pridať dokument točí sa kolečko točí, dám volné žiadosti točí sa točí, 5minút, 10minút......
robí to tak aj vám?

Mne to robí normálne. Teda nekrúti mi to dlho.... Aký máš internet ?
KatarinaNR
30.04.12,08:14
Vieri, IE 32-bit.som použila. Včera mi to nakoniec odoslalo a dnes ráno mi prišla správa, že Chyba, zlyhalo odosielanie na rezort
Economic
30.04.12,08:39
Vieri, IE 32-bit.som použila. Včera mi to nakoniec odoslalo a dnes ráno mi prišla správa, že Chyba, zlyhalo odosielanie na rezort

IE je fajn, ale zrejme to zlyhanie nebolo tvojou vinou, ale technickou na ich strane.
KatarinaNR
30.04.12,08:54
Ešte som sa chcela opýtať Vieri, so ŽÚ netreba robiť nejaké overenie ako bolo treba robiť s OR?
Ďakujem.
Economic
30.04.12,08:57
Overenie myslíš ako nejakú registráciu alebo not. zápisnicu ? Ak máš na mysli toto, tak netreba nič. Keď máš urobenú registráciu na portálgove, tak máš už všetko funkčné čo portál ponúka.
KatarinaNR
30.04.12,09:00
áno, to som myslela
KatarinaNR
30.04.12,09:03
Vieri, mám rozlíšenie 200dpi, môže byť alebo menšie?
lebo keď dám priložiť súbor "kolečko" sa mi aj dve minuty točí a to nie je ok.
Economic
30.04.12,09:44
Vieri, mám rozlíšenie 200dpi, môže byť alebo menšie?
lebo keď dám priložiť súbor "kolečko" sa mi aj dve minuty točí a to nie je ok.

Aj ja robievam na 200 DPI prílohy. Ale máš ich všetky Č-B ? Lebo ak náhodou niektorá je farebná, je problém...
KatarinaNR
30.04.12,09:56
Vieri, tu je problém, sú farebné, veľká vďaka :-)) si poklad
KatarinaNR
02.05.12,05:13
dievčence, prišla mi správa na portal.gove ohľadom podania živnosti
"Podanie Ohlásenie voľnej, remeselnej a viazanej živnosti - právnická osoba pre....... s identifikačným číslom ...., zaevidované v podateľni Obvodného úradu ........pod spisovým číslom .........bolo vybavené dňa 02.05.2012.
chcem sa opýtať, na základe tejto správy si môžem prísť pre živnostenské listy, keďže som zaškrtla, že si pre ne osobne prídem alebo mám čakať ešte nejakú správu.
Vierka to bude asi najlepšie vedieť, alebo aj iné dievčence, ktoré to častejšie podávajú a vedie, či ešte príde nejaká správa alebo nie.
ďakujem pekne :-))
Economic
02.05.12,05:22
dievčence, prišla mi správa na portal.gove ohľadom podania živnosti
"Podanie Ohlásenie voľnej, remeselnej a viazanej živnosti - právnická osoba pre....... s identifikačným číslom ...., zaevidované v podateľni Obvodného úradu ........pod spisovým číslom .........bolo vybavené dňa 02.05.2012.
chcem sa opýtať, na základe tejto správy si môžem prísť pre živnostenské listy, keďže som zaškrtla, že si pre ne osobne prídem alebo mám čakať ešte nejakú správu.
Vierka to bude asi najlepšie vedieť, alebo aj iné dievčence, ktoré to častejšie podávajú a vedie, či ešte príde nejaká správa alebo nie.
ďakujem pekne :-))


Ak si zaškrtla osobné prevzatie, môžeš Osvedčenie ísť prevziať, Katka. Už nič nepríde. No teda príde ti ešte v prílohe podpísané Osvedčenie ZEP-om pracovníčky úradu. Pekný dník.
Väčšina registrových súdov ich už akceptuje, no ja dokladám v BB ešte aj oskenované v origináli....pretože mi pred 2 týždňami odmietli urobiť prvozápis na základe toho elektronického Osvedčenia.
KatarinaNR
02.05.12,05:28
jej Vieri, potešila si ma :-)) ale ešte jedna otázka, sídlo spadá pod nové zámky ale ja som si dala osobne prevzať v nitre, takže ma to bude čakať v Nitre :-))
andreaS
02.05.12,06:34
katka, ak sa ti nikto neozval, ze to pod Nitru nepatri, tak by to malo byt v Nitre.

Ja som doplnala zivnosti firme z TN a zvyknuta na ZA, som automaticky dala Zilinu, nato mi volala pani z TN, ze to tak nemozem, ze mi to da do posty. Stretli ste sa s inym postupom?
Economic
02.05.12,08:08
jej Vieri, potešila si ma :-)) ale ešte jedna otázka, sídlo spadá pod nové zámky ale ja som si dala osobne prevzať v nitre, takže ma to bude čakať v Nitre :-))


V takomto prípade tam Kati zavolaj, aby ti to poslali.
Economic
02.05.12,08:12
katka, ak sa ti nikto neozval, ze to pod Nitru nepatri, tak by to malo byt v Nitre.

Ja som doplnala zivnosti firme z TN a zvyknuta na ZA, som automaticky dala Zilinu, nato mi volala pani z TN, ze to tak nemozem, ze mi to da do posty. Stretli ste sa s inym postupom?

Ja keď vybavujem Osvedčenia z iných okresov, nechávam si to zaslať poštou na moju adresu. Vyplnením samotnej žiadosti mi to samé nasmeruje a odošle kam treba.
andreaS
02.05.12,08:18
Economic: ja sa priznavam, ze som si to vobec neuvedomila, ze islo o firmu z ineho okresu... az ked mi zavolala pani zo ZU z Trencina... ale bola zlata :) tak ci tak, sa ale musel dostavit novy konatel, lebo stari konatelia nieco nedotiahli a pani to potrebovala doriesit, ze bez toho neurobi nove osvedcenie... takze ho bol zobrat aj tak konatel osobne ;) odvtedy si uz davam pozor samozrejme... ja som mala ZEP do minuleho tyzdna nainstalovany len na domacom PC a vsetku elektronicku komunikaciu som robila neskoro vecer, kedy uz nie som tak pozorna ako cez pracovny den... uz mam ZEP chvalabohu nainstalovany na novom pracovnom pc v kancelarii ;)
Economic
02.05.12,08:22
To je detail, stať sa môže. Ja som dnes omylom priložil nie dobrú plnú moc. Tak som na e-mail priamo pracovníčke poslala tú správnu. Nie sme stroje, chybička sa vlúdi.
KatarinaNR
02.05.12,10:50
Bola som v NR a povedala mi, že tým že mi prišla správa o pridelení spisového čísla, v ten deň ešte len OÚ žiada súd o výpisy z registra trestov, čiže od dnešného dňa tri pracovné dni a mal by byť živnostenský list hotový a pripravený na prevzatie, ale len v NZ, čiže tam kam spisovo patrí. Nevedela som, no nejako pôjdem preto alebo tam zavolám, nech mi to pošlú. Robila som to prvýkrát. A tu v NR tam kde patrím aj ja a zhodou okolností táto spoločnosť sú také strašne neochotné úradníčky. Ale nabudúce už budem vedieť a dám si tam svoju odresu.
Economic
02.05.12,13:46
Bola som v NR a povedala mi, že tým že mi prišla správa o pridelení spisového čísla, v ten deň ešte len OÚ žiada súd o výpisy z registra trestov, čiže od dnešného dňa tri pracovné dni a mal by byť živnostenský list hotový a pripravený na prevzatie, ale len v NZ, čiže tam kam spisovo patrí. Nevedela som, no nejako pôjdem preto alebo tam zavolám, nech mi to pošlú. Robila som to prvýkrát. A tu v NR tam kde patrím aj ja a zhodou okolností táto spoločnosť sú také strašne neochotné úradníčky. Ale nabudúce už budem vedieť a dám si tam svoju odresu.

Dám ti jeden dobrý tip :

Ja mám jeden univerzálny list, ktorý prikladám ku žiadostiam mimo ZV a BB, je to žiadosť na doručenie poštou na moju adresu. Nemusím potom nič vymýšľať, len túto prílohu tam prifarím a hotovo. Krásne to funguje... :)
KatarinaNR
02.05.12,14:02
Vieri, ty už máš iné zlepšováky a vychytávky, ďakujem za radu
KatarinaNR
03.05.12,08:59
dievčence, zase mám otázku a prosbu,
na portalgove mi prišli dve správy, prvá: správa o vybavení podania a druhá: správa o odoslaní výstupných dokumentov. ČO to znamená? volám tam ale dnes je naživnostenských úradoch nestránkový deň, takže mi ani na žiadnom čísle nedvíhajú telefón. Keby si reálne prídem pre živnostenské listy už sú hotové, alebo čo to znamená? lebo ja som tam volala aj z dôvodu aby mi to poslali poštou domov, ale teda dnes som sa nedovolala.
ďakujem za rady :-))
KatarinaNR
03.05.12,09:02
a ešte sem hodím citát z tej druhej správy:
v prílohe zasielame podpísaný výstupný dokument.
Dokument je možné prečítať pomocou aplikácie QSign.
Zaručený elektronický podpis na dokumente je možné overiť pomocou aplikácie QSign.
no ale neviem toto prečítať, aj keď mám na zep-e online režim, ako toto robíte, to sa dajú pozrieť už hotové živnostenské listky alebo čo to prišlo, ďakujem
KEJKA
03.05.12,09:32
ak vystupné dokumenty odoslali, ja to chápem tak, že ti to posielajú poštou na určenú adresu.
pri podaní si predsa uviedla adresu, nie?
KEJKA
03.05.12,09:35
a ešte sem hodím citát z tej druhej správy:
v prílohe zasielame podpísaný výstupný dokument.
Dokument je možné prečítať pomocou aplikácie QSign.
Zaručený elektronický podpis na dokumente je možné overiť pomocou aplikácie QSign.
no ale neviem toto prečítať, aj keď mám na zep-e online režim, ako toto robíte, to sa dajú pozrieť už hotové živnostenské listky alebo čo to prišlo, ďakujem
musíš mať aj aplikáciu QSign, máš? Ak nemáš, neprečítaš.
ja si dávam otvoriť pomocou......a zobrazí sa mi QSign, odkliknem
prípadne si stiahnem priložený dokument xxx.zep a kliknem na overiť dokument, resp. podpísať dokument a potom si vyberiem voľbu náhľad, takže sa mi zobrazí.
Striedam tie spôsoby, podľa toho ku ktorému sa dopracujem rýchlejšie.
Lne musíš mať QSign.
KatarinaNR
03.05.12,09:37
pri podaní som uviedla, že si pre to prídem osobne, ale na obvodný úrad nr, kde oni nepatria, patria pod nz, takže mi pracovníčka v nr povedala, že si to musím ísť tam vyzdvihnúť, tak som sa chcela telefonicky s nimi dohodnúť.
KatarinaNR
03.05.12,09:40
no to neviem, musím pozrieť, ale mne v desktope na portalgove sa pýta len či uložiť, tak neviem, skúsim Kejka urobiť ako popisuješ ty, ďakujem pekne
Economic
03.05.12,09:42
dievčence, zase mám otázku a prosbu,
na portalgove mi prišli dve správy, prvá: správa o vybavení podania a druhá: správa o odoslaní výstupných dokumentov. ČO to znamená? volám tam ale dnes je naživnostenských úradoch nestránkový deň, takže mi ani na žiadnom čísle nedvíhajú telefón. Keby si reálne prídem pre živnostenské listy už sú hotové, alebo čo to znamená? lebo ja som tam volala aj z dôvodu aby mi to poslali poštou domov, ale teda dnes som sa nedovolala.
ďakujem za rady :-))

Z portálgovu si ho najprv ulož. (mne to uklaadá automaticky do Preberané dokumenty. ) Prihlásiš sa do Q-Signu a ideš : Overiť dokument (nie podpísať) otvorí ti Osvedčenie v RTF formáte. (budeš vidieť kto ho podpisoval, bude to tam napísané) Takýto dokument dáš ako prílohu k návrhu do OR, ale tak, že ho ešte raz podpíšeš svojim ZEP-om.
Economic
03.05.12,09:45
pri podaní som uviedla, že si pre to prídem osobne, ale na obvodný úrad nr, kde oni nepatria, patria pod nz, takže mi pracovníčka v nr povedala, že si to musím ísť tam vyzdvihnúť, tak som sa chcela telefonicky s nimi dohodnúť.

Inak ju môžeš poprosiť, že si zaškrtla síce osobné prevzatie, ale keď ju požiadaš o zaslanie poštou, mala by tak (alebo mohla by tak bez problémov urobiť) No záleží od ochoty pracovníčky. Oni sa radi tvária óbr dôležito.
KatarinaNR
03.05.12,09:53
Jupiiiiiiiiiiiiiiii, Vieri otvorilo mi to presne ako píšeš v 157, sa vytešujem :-))

neskutočná vďaka dievčence.
a presne, tvária sa veľmi dôležito, keď sa niečo opýtam ten výraz v tvári a to ako neviem a prečo neviem, márišku veď oni sú tam na to aby radili, ach jaj k tým čo patrím ja a aj tento klient, nemám rada a to nemám problém s ľudmi, rozumiem si s nimi :-))
KatarinaNR
03.05.12,09:53
a Vieri, potrebujem k tomu aj originál zo ŽÚ preskenovanýc, myslím na podanie na OR?
Economic
03.05.12,09:56
Jupiiiiiiiiiiiiiiii, Vieri otvorilo mi to presne ako píšeš v 157, sa vytešujem :-))

neskutočná vďaka dievčence.
a presne, tvária sa veľmi dôležito, keď sa niečo opýtam ten výraz v tvári a to ako neviem a prečo neviem, márišku veď oni sú tam na to aby radili, ach jaj k tým čo patrím ja a aj tento klient, nemám rada a to nemám problém s ľudmi, rozumiem si s nimi :-))


Práve pre ten ich sprostý prístup k nám ľuďom ako stránkam mi maximálne vyhovuje takáto elektronická komunikácia (bez slov, bez doprosovania sa niečoho, čo majú v pracovnej náplni a nikdy sa nebojím im povedať, ak sa mi ich spôsob nepáči.... ) Nie vždy sa im to páči... Ak odo mňa niečo nad rámec chcú, moja otázka na nich je, aby mi citovali § živnostenského zákona, na základe ktorého to žiadajú... a už nič im zrazu netreba.... Nikdy sa v boji s nimi nevzdávam :) Tak isto zastávam názor, že s každým len pekne a podrobrotky. No ako ni idú do mňa, tak ja spätne do nich. Inak to nejde.
KatarinaNR
03.05.12,09:56
a na ten originál musím čakať? a oskenovať ho a potom až dať žiadosť na OR? či stačí len tento čo mi prišiel na portalgove podpísať?
Economic
03.05.12,09:58
Inak som prišla na jednu zaujímavú vec, že na niektorých úradoch im leží naša elektronika v žalúdku, pretože neplatíme správne poplatky. No ja myslím, že štátu sa dosť naplatíme. :)
Economic
03.05.12,09:59
a na ten originál musím čakať? a oskenovať ho a potom až dať žiadosť na OR? či stačí len tento čo mi prišiel na portalgove podpísať?

Ja dokladám tento elektronický. Zvyčajne rýchlo mi príde aj originál, ten potom doložím k môjmu podaniu (aby sa urýchlil prvozápis)
KatarinaNR
03.05.12,09:59
to viem, že ich to jeduje, no a čo, nech :-)
KatarinaNR
03.05.12,10:01
ok, čiže stačí takto a keď mi príde tak potom im pošlem ešte aj ten originál, tak vlastne už dnes môžem robiť podanie na OR a nepotrebujem čakať na originál, ale ten si ešte musím vyriešiť ako sa ku mne dostane :-))
ďakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeem :-)
Economic
03.05.12,10:09
Rado sa stalo.... Držím palce, nech to rýchlo zapíšu...
KatarinaNR
03.05.12,13:33
Vieri, ešte taká hlúpa otázka, ale potrebujem si to uistiť, radšej takto ako keby mi nemalo podanie vyjsť.
čiže keď si ten dokument otvorím, myslím elektronicky zaslaný živnostenský registrom živnostenský list, oskenujem a podpíšem, nerobí sa to tak, že to nejako priamo v pc podpíšem a tak priložím? ďakujem
JankaO
03.05.12,14:14
Vieri, ešte taká hlúpa otázka, ale potrebujem si to uistiť, radšej takto ako keby mi nemalo podanie vyjsť.
čiže keď si ten dokument otvorím, myslím elektronicky zaslaný živnostenský registrom živnostenský list, oskenujem a podpíšem, nerobí sa to tak, že to nejako priamo v pc podpíšem a tak priložím? ďakujem
Ja to robím tak, že živnostenské oprávnenie, ktoré mi pošle ŽO podpísané ZEPom elektronicky do osobnej schránky - e-desktop, pošlem na OR. Živnostenské oprávnenie neskenujem a nepodpisujem znovu.
KatarinaNR
03.05.12,14:23
a ako to pošleš na OR?
JankaO
03.05.12,14:24
elektronicky, ako prílohu
KatarinaNR
03.05.12,14:30
aha, vďaka, ja skúsim aj takto a aj preskenujem a podpíšem, no pre istotu
JankaO
03.05.12,14:47
No, radšej nie, pošli len raz a jedno ŽO
Economic
03.05.12,15:18
Vieri, ešte taká hlúpa otázka, ale potrebujem si to uistiť, radšej takto ako keby mi nemalo podanie vyjsť.
čiže keď si ten dokument otvorím, myslím elektronicky zaslaný živnostenský registrom živnostenský list, oskenujem a podpíšem, nerobí sa to tak, že to nejako priamo v pc podpíšem a tak priložím? ďakujem

1. Živnostenský si uložíš.
2. Potom si ho overíš (aby si vedela že je správny)
3. Klasicky podpíšeš ako iné prílohy, ale už má príznak ZEP. (čiže je podpísaný pracovníkom úradu a bude aj tebou)
4. Nič neskenuješ !
5. Priložíš k návrhu, ako ostatné prílohy.
KatarinaNR
03.05.12,15:46
nechce mi to podpísať, stále mi vypisuje, že dokument sa nepodarilo podpísať. prečo, veď podpisujem štandardne....... :-(
KatarinaNR
03.05.12,15:50
ale keď tak pozerám, ten dokument už má ikonku kľúčika, ale ja som ho nedpodpísala, mne vypisuje, že nepodarilo sa podpísať, keď sa mi stane, že podpisujem náhodou druhýkrát dokument, pýta sa ma, či chcem prepísať dokument už podpísaný.
KatarinaNR
03.05.12,15:56
dievčence podarilo sa, ja len dúfam, že tieto moje "trochu" primitívne otázky, pomôžu aj iným začiatočníkom, Ďakujem. :-)
riccado
03.05.12,16:00
Ja to robím tak, že živnostenské oprávnenie, ktoré mi pošle ŽO podpísané ZEPom elektronicky do osobnej schránky - e-desktop, pošlem na OR. Živnostenské oprávnenie neskenujem a nepodpisujem znovu.

OR OS Prešov to odmieta, inde to prechadza v pohode
Economic
03.05.12,16:08
ale keď tak pozerám, ten dokument už má ikonku kľúčika, ale ja som ho nedpodpísala, mne vypisuje, že nepodarilo sa podpísať, keď sa mi stane, že podpisujem náhodou druhýkrát dokument, pýta sa ma, či chcem prepísať dokument už podpísaný.

Mňa sa najprv opýta toto :
Chcete pred podpísaním dokumentu overiť podpis ? Dám áno.....
A tak mi to potom podpíše mojim ZEP-om.
KatarinaNR
03.05.12,16:19
stiahnutý dokument som si vymazala z prevzatých súborov a z portalgovu stiahla ešte raz a vtedy to bolo už ok
Vieri, ešte jednu otázku, ako do návrh na zápis pridám stranu kde sa úvádzajú konatelia? keďže štandardne je miesto pre jedného konateľa a tu sú dvaja, ďakujem
KatarinaNR
03.05.12,16:51
prosím, neviete niekto poradiť, ako vložím stranu, keď mám dvoch konateľov a miesto je len pre jedného? tak aby som zachovala kontinuitu? ďakujem
Economic
03.05.12,17:01
prosím, neviete niekto poradiť, ako vložím stranu, keď mám dvoch konateľov a miesto je len pre jedného? tak aby som zachovala kontinuitu? ďakujem


Skôr než návrh začneš vyplňovať daj povoliť makrá.
potom cez doplnky dáš pridať tú stranu ktorú potrebuješ
andreaS
03.05.12,18:25
teraz je ale nove elektronicke tlacivo na zapis a pochvalujem si tuto novinku ;) ziadne manualne doplnanie, ale krasne natiahne co potrebujem ;) akurat len, ze toto tlacivo sa podpisuje qsign-om od verzie 4.2 (na starom pc mam este 4.0 ale na novom s novym ZEP uz 4.2, ale aj tak som mala mensi zadrhel, ale konkretne s podpisovou politikou a importom povolenych xml dokumentov... po telefone s ardacom zvladnute za 2s :D )
Economic
04.05.12,03:53
teraz je ale nove elektronicke tlacivo na zapis a pochvalujem si tuto novinku ;) ziadne manualne doplnanie, ale krasne natiahne co potrebujem ;) akurat len, ze toto tlacivo sa podpisuje qsign-om od verzie 4.2 (na starom pc mam este 4.0 ale na novom s novym ZEP uz 4.2, ale aj tak som mala mensi zadrhel, ale konkretne s podpisovou politikou a importom povolenych xml dokumentov... po telefone s ardacom zvladnute za 2s :D )

Inak dá sa použiť tlačivo aj určené pre papierovú formu klasicky. Vyplní sa, uloží ako RTF, podpíše a priloží.
azeko
27.06.12,07:46
Je možné doplniť predmet podnikania po vydaní ŽL, avšak ešte pred podaním návrhu na zápis do ORSR?
Zabudol sme totiž na jeden dôležitý predmet. Aký formulár nato použiť? Oznámenie o zmene údajov zapísaných v živnostenskom registri (http://portal.gov.sk/Portal/Services/Ives/ZrFormulars/Default.aspx)? Alebo Ohlásenie voľnej, remeselnej a viazanej živnosti - právnická osoba (http://portal.gov.sk/Portal/Services/Ives/ZrFormulars/Default.aspx)? Taktiež je potrebný dodatok k zakladateľskej listine?

Ďakujem.
Economic
27.06.12,09:08
Je možné doplniť predmet podnikania po vydaní ŽL, avšak ešte pred podaním návrhu na zápis do ORSR?
Zabudol sme totiž na jeden dôležitý predmet. Aký formulár nato použiť? Oznámenie o zmene údajov zapísaných v živnostenskom registri (http://portal.gov.sk/Portal/Services/Ives/ZrFormulars/Default.aspx)? Alebo Ohlásenie voľnej, remeselnej a viazanej živnosti - právnická osoba (http://portal.gov.sk/Portal/Services/Ives/ZrFormulars/Default.aspx)? Taktiež je potrebný dodatok k zakladateľskej listine?

Ďakujem.


Je možné.
Formulár taký istý, ako pri prvom vybavovaní..
Áno urob aj dodatok.
andreaS
11.07.12,07:09
Ked podavam elektronicky ziadost o ZL pre novu firmu, dostanem sa nejako k tomu tlacivu ktore som vyplnila??? Okrem toho, ze pojdem na ZU a chciet nahliadnut do ich dokumentov... ide mi totiz o to, ci ZU moze do tohto mnou odoslaneho tlaciva nejako vstupit a nieco tam zmenit... ja tym padom, ze toto tlacivo nemam v elektronickej podobe niekde po odoslani ulozene, nemam dokaz co som na ZU poslala...
zalobaba
11.07.12,07:23
Nedostaneš.....celý ten systém je na dve veci.....čím dlhšie s ním pracujem, tým prichádzam na viac nedostatkov, napr. mi samovoľne odošle jedno podanie aj 2x, pri zmene zodpovedného zástupcu neviem, prečo mám zadávať údaje aj odvolaného zz.....prečo potrebuje ŽÚ meno, priezvisko, predchádzajúce priezvisko, rodné priezvisko = pre mňa to znamená komplet spovedať napr. nejakú rozvedenú pani, ktorá 4x menila priezvisko atď. atď. Ja nechápem už len ten princíp, že prečo musím to tlačivo vyplňovať online, prečo nie je možné pripraviť si ho vopred, ako napr. návrh do OR.....
andreaS
11.07.12,07:46
no tym padom je to strasne na houby... pretoze dam ruku do ohna ze som klikla aby tuto sro prihlasil ZU na dan z prijmov PO... k nim som naklusala a u nich bolo "nie" ... lenze keby som to nezaskrtla, tak by som asi poslala tuto sro na DU zaregistrovat sa... druha vec je, ze na zaklade inej sro, kt. dlho nemala DIC sa na doporucenie pracovnika DU podala registracia na DU... vtedy mali problem ze komunikacia medzi ZU a DU nefungovala... ale v case zalozenia tejto spornej firmy uz bol DU nazad na starom systeme.... nasledne som bola aj na DU pytat sa, ci uz DIC je a nepodali mi tuto informaciu, lebo nie som ani konatel, ani spolocnik a oni nemaju radi tych co predavaju spolocnosti (tak ma nazvali, hoci som im povedala, ze tu spolocnost som ja zakladala, nie predala) a ze nech si pride pan konatel zistit co a ako... tak som zavolala konatelovi nech si to uz ustrazi... vytento sa nato a teraz mu prisiel pozdrav z DU... a on je este taky lajdak, ze ma asi 15cm kopu doslej posty kdesi na chodbe neotvorenu, vratane zltych listkov... tak je otazne kedy mi tato informacia vobec prisla... zevraj mi volal, ale nenasla som si neprijaty hovor a ked sa deje nieco takehoto, tak snad vyvolavam viac alebo rovno napisem sms aby som vedela... takze zamotana situacia a ja nemam svoj dokaz o tom, co som na ZU poslala :( akoby bol problem s vyplnenym a podpisanym elektronickym tlacivom poslat spravu o prijati podania na JKM spolu s tymto tlacivom,kt. sa poslalo a vlastne je to aj pre mna info do buducna, ci som zaskrtla registraciu na DU ... :(

vdaka tomuto pripadu rozmyslam do buducnosti dat do objednavkoveho formulara vetu, v kt. bude uvedene, ze objednavka je na zalozenie spolocnosti a registraciu na prislusnych uradoch nezahrna, tu si musi konatel zabezpecit sam... ved ani splnomocnenie, kt. pouzivam nesluzi pre DU, len pre ZU a ORSR ... ako to mate poriesene vy?
Economic
11.07.12,08:25
no tym padom je to strasne na houby... pretoze dam ruku do ohna ze som klikla aby tuto sro prihlasil ZU na dan z prijmov PO... k nim som naklusala a u nich bolo "nie" ... lenze keby som to nezaskrtla, tak by som asi poslala tuto sro na DU zaregistrovat sa... druha vec je, ze na zaklade inej sro, kt. dlho nemala DIC sa na doporucenie pracovnika DU podala registracia na DU... vtedy mali problem ze komunikacia medzi ZU a DU nefungovala... ale v case zalozenia tejto spornej firmy uz bol DU nazad na starom systeme.... nasledne som bola aj na DU pytat sa, ci uz DIC je a nepodali mi tuto informaciu, lebo nie som ani konatel, ani spolocnik a oni nemaju radi tych co predavaju spolocnosti (tak ma nazvali, hoci som im povedala, ze tu spolocnost som ja zakladala, nie predala) a ze nech si pride pan konatel zistit co a ako... tak som zavolala konatelovi nech si to uz ustrazi... vytento sa nato a teraz mu prisiel pozdrav z DU... a on je este taky lajdak, ze ma asi 15cm kopu doslej posty kdesi na chodbe neotvorenu, vratane zltych listkov... tak je otazne kedy mi tato informacia vobec prisla... zevraj mi volal, ale nenasla som si neprijaty hovor a ked sa deje nieco takehoto, tak snad vyvolavam viac alebo rovno napisem sms aby som vedela... takze zamotana situacia a ja nemam svoj dokaz o tom, co som na ZU poslala :( akoby bol problem s vyplnenym a podpisanym elektronickym tlacivom poslat spravu o prijati podania na JKM spolu s tymto tlacivom,kt. sa poslalo a vlastne je to aj pre mna info do buducna, ci som zaskrtla registraciu na DU ... :(

vdaka tomuto pripadu rozmyslam do buducnosti dat do objednavkoveho formulara vetu, v kt. bude uvedene, ze objednavka je na zalozenie spolocnosti a registraciu na prislusnych uradoch nezahrna, tu si musi konatel zabezpecit sam... ved ani splnomocnenie, kt. pouzivam nesluzi pre DU, len pre ZU a ORSR ... ako to mate poriesene vy?


Zavolaj na živnostenský úrad, a overi si to tam, vedia to pozrieť v systéme a aj ti povedia, kedy dostali potvrdenie od DÚ, že prihlášku prijali v prípade, ak si to zaškrtla.

Ja robím u každého klienta zakliknutie oznámenia na DÚ. To si vždy starostlivo kontrolujem.
Je na škodu, že sa tie naše žiadosti niekam neukladajú, aby bolo možné sa spätne k nim vrátiť.
Ale vyhovuje mi, že sa nedajú tlačiť. Elektronika má šetriť papiere a nie aby sme si každú žiadosť ešte aj vytláčali. A my čo sme poctivé baby hlavne od účtovníctva, aby sme všetko vedeli preukázať by sme to určite všetko chceli tlačiť (podľa seba hovorím tento krát)
Economic
11.07.12,08:39
Nedostaneš.....celý ten systém je na dve veci.....čím dlhšie s ním pracujem, tým prichádzam na viac nedostatkov, napr. mi samovoľne odošle jedno podanie aj 2x, pri zmene zodpovedného zástupcu neviem, prečo mám zadávať údaje aj odvolaného zz.....prečo potrebuje ŽÚ meno, priezvisko, predchádzajúce priezvisko, rodné priezvisko = pre mňa to znamená komplet spovedať napr. nejakú rozvedenú pani, ktorá 4x menila priezvisko atď. atď. Ja nechápem už len ten princíp, že prečo musím to tlačivo vyplňovať online, prečo nie je možné pripraviť si ho vopred, ako napr. návrh do OR.....

Ja osobne som s tým systémom spokojná. Neodoslalo mi nikdy niečo 2x. Vítam tam kontrolu vyplnenia, v prípade nejakej zjavnej vady mi to nedovolí podpísať.
Stačí keď si vopred všetky potrebné údaje niekam bokom pripravíš. Ja osobne s tým nemám taký problém, mám takú muštru pripravenú, kde si všetko zapíšem a mám to vždy po ruke a vyplniť Online mi nerobí potom žiadny problém.
KEJKA
11.07.12,14:12
tú tlač ja smerujem - ak sa dá. nie na tlačiareň fyzicky, ale do pdf súboru a tieto tlačivá si ukladám.
Minimálne do wordz PrtScr, alebo si skopírujem čo mám na obrazovke.
podobne postupujem aj pri online objednávkach a rôznych internetových záležitostiach, ak som si nie istá, ako to skončí ...... s akým výstupom.
Vždy sa dá niečo uchovať, aj ked neštandardne.
andreaS
12.07.12,13:07
ja sa tiez snazim vsetko ukladat a zbytocne netlacit... staci mi aj elektronicka verzia, ci uz niekde v mojom "chlieviku" na portale alebo u mna v pc vo verzii PDF ... a presne pre zjednodusenie davam vzdy kvacku aby ZU prihlasil na DU ... lenze nemam svoj dokaz a tetuska na ZU nebola 2x ochotna... ta mi ukazala len vytlacenu verziu a ja neviem, ci do toho vedia zasiahnut :( ale kaslat nato, uvidime, co z toho bude, ale som ponaucena do buducna...
Economic
12.07.12,13:17
Veľmi smutné, tetušky zo živnostenského sú tiež platené z našich daní a mohli by si to uvedomiť, že oni sú tu pre nás a nie naopak a keď treba tak trošku treba zadok zdvihnúť z úradníckej stoličky. Ale čo už, veď žijeme na Slovensku...
guapa
05.09.12,10:43
Ludkovia potrebujem Vasu pomoc lebo som si vsimla, ze sa Vam elektronicky zivnosti podavat naozaj dari :) mne stale vypisuje, ze neplatne vstupne data... nestretli ste sa s tym niekto? ospravedlnujem sa, ak sa pytam na to, co tu uz bolo riesene, ale pri preklikavani som na to nenarazila. postup ako to robim... vyplnim prislusne talcivo - konkretne ohlasenie pre PO, prilozim prilohy, ktore mam podpisane Qsigneom, dam odoslat .. ukaze sa mi okienko, ze podpisat a potom mi ako podpisovy nastroj ponukne dsigner.. kliknem na "podpisat dsignerom" zacne sa otvarat aplikacia a potom mi vyhodi, ze "Chyba neplatne vstupne data". V samotnom formulari mi neukazuje, ze by bolo nieco zle.. volala som na JKM ti ma odkazali na UPVS a zase naopak. tiez dalsia vec, ze ak dam formular ulozit, tak pri jeho opatovnom nacitani, mi uvedie iba udaje o firme a konatelovi, ale vsetko ostatne, co v tom formulari pred tym bolo (jednotlive zivnosti, cislo uctu, prilohy a pod.) mi tam uz nezobrazi a musim to zase vypisovat... prosim, mozete niekto uviest presny postup krokov pri ohlasovani zivnosti elektronicky? ... dakujem
Economic
05.09.12,11:06
Ludkovia potrebujem Vasu pomoc lebo som si vsimla, ze sa Vam elektronicky zivnosti podavat naozaj dari :) mne stale vypisuje, ze neplatne vstupne data... nestretli ste sa s tym niekto? ospravedlnujem sa, ak sa pytam na to, co tu uz bolo riesene, ale pri preklikavani som na to nenarazila. postup ako to robim... vyplnim prislusne talcivo - konkretne ohlasenie pre PO, prilozim prilohy, ktore mam podpisane Qsigneom, dam odoslat .. ukaze sa mi okienko, ze podpisat a potom mi ako podpisovy nastroj ponukne dsigner.. kliknem na "podpisat dsignerom" zacne sa otvarat aplikacia a potom mi vyhodi, ze "Chyba neplatne vstupne data". V samotnom formulari mi neukazuje, ze by bolo nieco zle.. volala som na JKM ti ma odkazali na UPVS a zase naopak. tiez dalsia vec, ze ak dam formular ulozit, tak pri jeho opatovnom nacitani, mi uvedie iba udaje o firme a konatelovi, ale vsetko ostatne, co v tom formulari pred tym bolo (jednotlive zivnosti, cislo uctu, prilohy a pod.) mi tam uz nezobrazi a musim to zase vypisovat... prosim, mozete niekto uviest presny postup krokov pri ohlasovani zivnosti elektronicky? ... dakujem

Elektronika je úžasná vec a ľuďom šetrí veľa peňazí... Ja na ňu nedám dopustiť.. :)
Treba mať Dsigner xades nainštalovaný a formulár ním podpisovať, nie QSignom. Ak podávaš aj na DÚ so ZEP-om, musí ti to fungovať. Môžme si to prejsť simultánne, ak chceš zavolaj mi 0915543383. Už som jednej kočke s podobným problémom pomohla takýmto spôsobom. Robíš formulár cez IE ?
guapa
05.09.12,13:49
dakujem za odpoved :) ano robim cez IE (osmicku, widows XP service pack 3). a samotny formular nepodpisujem Qsigneom, pretoze taku moznost mi ani neponuka. podpisujem ho Dsignerom. skusala som to uz vselijako :) podat to bez priloh s prilohami, ktore maju priponu tif aj s prilohami, ktore maju prilohu zep (tie prilohy podpisujem Qsigneom, pretoze neviem ako a ci sa vobec da podpisat nejaky naskenovany dokument Dsignerom). mam nainstalovany Dsigner na danovy som zatial nemala ziadny problem, ani s OR nemam nikdy problem (ale to trosku inak funguje).. toto robim prvy krat a stale mi vypisuje, ze neplatne vstupne data, takze neviem, ci mi tam nejaky udaj chyba alebo je zle vyplneny, pretoze ma to na nic neupozornuje... a po desiatich pokusoch som uz vazne v koncoch :) a z helpdesku z UPVS mi zatial nic nedoslo... zajtra skusim zavolat, dakujem
Economic
05.09.12,14:05
dakujem za odpoved :) ano robim cez IE (osmicku, widows XP service pack 3). a samotny formular nepodpisujem Qsigneom, pretoze taku moznost mi ani neponuka. podpisujem ho Dsignerom. skusala som to uz vselijako :) podat to bez priloh s prilohami, ktore maju priponu tif aj s prilohami, ktore maju prilohu zep (tie prilohy podpisujem Qsigneom, pretoze neviem ako a ci sa vobec da podpisat nejaky naskenovany dokument Dsignerom). mam nainstalovany Dsigner na danovy som zatial nemala ziadny problem, ani s OR nemam nikdy problem (ale to trosku inak funguje).. toto robim prvy krat a stale mi vypisuje, ze neplatne vstupne data, takze neviem, ci mi tam nejaky udaj chyba alebo je zle vyplneny, pretoze ma to na nic neupozornuje... a po desiatich pokusoch som uz vazne v koncoch :) a z helpdesku z UPVS mi zatial nic nedoslo... zajtra skusim zavolat, dakujem

Na živnostenský som už od začiatku roku podala cez 70 žiadostí na vydanie Osvedčenia.... Prejdeme to spolu, bude to možno drobná chybička.... Mne to je najlepšie, keď obe budeme robiť to isté, aby sme si to všetko skontrolovali... Kľudne volaj, ak chceš aj dnes, nemusíš čakať do zajtra.
guapa
05.09.12,15:17
takze bola to drobna chybycka :) ja mam v udajoch na UPVS okrem adresy trvaleho bydliska aj adresu na dorucovanie posty a mam to vpisane v kolonke mesto v zatvorke za Bratislava a takto mi to prevzalo aj do toho formulara na ohlasenie zivnosti a ked som si dala tu namahu, ze som si presla tu chybovu hlasku celu az do konca (ma asi milion riadkov :)) , tak to tam bolo napisane :) ...ze v tej kolonke som prekrocila pocet povolenych znakov :) takze tak... nectes-nevis :) economic dakujem este raz velmi pekne za ochotu
Economic
05.09.12,15:24
takze bola to drobna chybycka :) ja mam v udajoch na UPVS okrem adresy trvaleho bydliska aj adresu na dorucovanie posty a mam to vpisane v kolonke mesto v zatvorke za Bratislava a takto mi to prevzalo aj do toho formulara na ohlasenie zivnosti a ked som si dala tu namahu, ze som si presla tu chybovu hlasku celu az do konca (ma asi milion riadkov :)) , tak to tam bolo napisane :) ...ze v tej kolonke som prekrocila pocet povolenych znakov :) takze tak... nectes-nevis :) economic dakujem este raz velmi pekne za ochotu

Veď som s ničím takým nepomohla... A som rada, že sa to podarilo.... Ak budeš čokoľvek potrebovať, kľudne volaj....
sushka
17.09.12,10:42
Ahojte,
musí byť ustanovený zodpovedný zástupca, ak podmienky prevádzkovania viazanej živnosti spĺňa (a aj preukazuje ich splnenie) spoločník (ktorý je zároveň) konateľom? Treba k tomu aj formulár?VĎaka
Economic
17.09.12,10:51
Ahojte,
musí byť ustanovený zodpovedný zástupca, ak podmienky prevádzkovania viazanej živnosti spĺňa (a aj preukazuje ich splnenie) spoločník (ktorý je zároveň) konateľom? Treba k tomu aj formulár?VĎaka


áno, musí, zodpovedná osoba je predsa konateľ.
sushka
17.09.12,10:55
Takže mu treba vypísať formulár na ustanovenie do funkcie zodpovedného zástupcu + jeho súhlas k tomu? Našla som 2 verzie formulárov k tomu, jeden je "ustanovenie do funkcie+súhlas", druhý len "súhlas", nie je na to jednotné tlačivo?
sushka
17.09.12,10:56
...joj, už som našla, vygeneruje priamo pri elektronickom podaní:) Vďaka za odpoveď Economic...
sushka
18.09.12,07:36
Prosím ešte o jednu radu. Zároveň s vybavovaním osvedčení by som chcela nahlásiť prevádzku (na inej adrese ako je sídlo spoločnosti). Je to možné, alebo ju možno nahlásiť, až keď budú vybavené povolenia prevádzky (rúvz...)? Je k tomu potrebné niečo dokladovať? - súhlas vlastníka nehnuteľnosti so zriadením prevádzky+výpis z katastra?
Tak som tú prevádzkareň uviedla priamo do ohlásenia živnosti...snáď to prejde...takto som to ešte nerobila..väčšinou až následne po registrácii spoločnosti v obchodnom registri, ale tuto ide o prechod FO na s.r.o., takže prevádzkareň je reálne zriadená...len povolenia sa budú vybavovať nanovo na s.r.o.
guapa
15.10.12,06:30
Opat sa hlasim o pomoc :) konecne mi vydali zivnostensky elektornicky... teraz som som si neni ista ako to je zo zapisom do OR. Mozem tam prilozit len to osvedcenie.zep, co mi doslo zo zivnostnskeho alebo to mam podpisat este raz mojim podpisom aj alebo si pockat na original zivnostnekseho osvedcenia oskenovat a podpisat ako predtym? nemate s tym skusentosti niekto?
Economic
15.10.12,07:09
Opat sa hlasim o pomoc :) konecne mi vydali zivnostensky elektornicky... teraz som som si neni ista ako to je zo zapisom do OR. Mozem tam prilozit len to osvedcenie.zep, co mi doslo zo zivnostnskeho alebo to mam podpisat este raz mojim podpisom aj alebo si pockat na original zivnostnekseho osvedcenia oskenovat a podpisat ako predtym? nemate s tym skusentosti niekto?


K návrhu na zápis predmetov do OR môžeš použiť Osvedčenie.zep, ktoré ti poslali. ja ho podpisujem ešte aj svojim ZEP-om, tak ako všetky prílohy. Prechádza to takto v OR.
guapa
15.10.12,10:56
Dakujem za info. este jednu vec... nikdy som nepodpisovala zepovy subor. dam ho podpisat, napise mi, ze je to ok je podpisany, ale ked som si to dala skontrolovat a dala som si overit subor, tak mi tam moj podpis neukazuje, ukazuje mi iba podpis tej uradnicky, co podpisovala osvedcenie a ja som len na konci tohot riadku ako uzivatel. nie je tam nikde moj podpis, resp. podrobnosti o nom.. je to tak dobre?
Economic
15.10.12,11:02
Pozrieš si kto ho podpísal a následne dáš podpísať svojim ZEP-om. Ide to.. Robievam to tak.
guapa
15.10.12,11:12
...hmm uz to ide.. problem bol u mna, ze som mala nastavene ukladanie podpisaneho dokumentu do rovnakeho priecinka ako podpisovany dokument a este aj s rovnakym menom.. ked som si ho dala ulozit inam, tak uz je ten moj pekne podpisany.. :)
Economic
15.10.12,11:13
Tak super.
Ada9
02.01.13,19:00
ja mám tiež ZEP, založilia som si vlastnú sro sama (po menších útrapách:) ), teraz sa chystám ohlásiť živnosť pre FO -v tomto prípade budem potrebovať splnomocnenie overené notárom ?
Economic
02.01.13,19:03
ja mám tiež ZEP, založilia som si vlastnú sro sama (po menších útrapách:) ), teraz sa chystám ohlásiť živnosť pre FO -v tomto prípade budem potrebovať splnomocnenie overené notárom ?

Podpis na PM netreba overovať.
Ada9
03.01.13,07:06
ďakujem
2weird2die
08.01.13,08:50
Pri scanovaní do tif v rozlíšení 200dpi nie je vidieť podpisy... čo s tým?
Economic
08.01.13,10:58
Pri scanovaní do tif v rozlíšení 200dpi nie je vidieť podpisy... čo s tým?

Troška sa s tým pohrať a "povyťahovať trošku farby"
Yuri Grofčík
08.01.13,20:05
Robím doplnenie podaného podania na ŽU, ale neviem ktoré číslo sa chápe ako IDENTIFIKACNE CISLO ODOSLANEHO PODANIA, ktoré treba zadať aby si ten formulár vedel napárovať už zaslané podanie. Viete mi niekto s týmto pomôcť? Diik
Economic
08.01.13,20:09
Robím doplnenie podaného podania na ŽU, ale neviem ktoré číslo sa chápe ako IDENTIFIKACNE CISLO ODOSLANEHO PODANIA, ktoré treba zadať aby si ten formulár vedel napárovať už zaslané podanie. Viete mi niekto s týmto pomôcť? Diik

Číslo podania si dostal do tvojej schránky správ na portálgove, kde máš registráciu. Kukni si to tam.
2weird2die
08.01.13,20:22
prosím Vás o radu, ako postupovať, pokiaľ pri prvozápise chcem požiadať o remeselnú živnosť, na ktorú nemám potrebné vzdelanie
viem, že potrebujem pracovnú zmluvu napr. na kratší pracovný čas s osobou, ktorá dosiahla požadované vzdelanie. ale neviem ako definovať jej pracovnú pozíciu a ako následne postupovať pri žiadosti o ŽL.
stačí len pridať pracovnú zmluvu, výučný list a osvedčenie (kvôli praxi) ako prílohu?
je nutné z tejto osoby spraviť vedúceho zodpovedného za prevádzku pri návrhu na zápis do OR? (nejde mi to dokopy, lebo sa jedná o elektroinštalačné práce).
za všetky rady vopred ďakujem.
Economic
08.01.13,20:34
Ak ti bude niekto za zodpovednú osobu, tento preukáže svoje vzdelanie (a prax ak je treba). Musí s týmto súhlasiť, dokladá sa jeho súhlas.
Potvrdenie o praxi vystaví spoločnosť alebo podnikateľ, kde dotyčná osoba pracovala. Potvrdenie o praxi sa dokladá, ak sa u danej osoby vyžaduje preukázanie praxe.
Podľa živn. zákona zodpovedná osoba by mala byť v pracovnom pomere (tento môže byť aj kratší) - zmluva sa nedokladá k žiadosti na živnostenský úrad.

Inak prax a vzdelanie pri konkrétnych predmetoch vychádza zo živnostenského zákona.
Ak nie si si istý niečím, over si to najskôr priamo na tvojom príslušnom živnostenskom úrade. To je najlepšie.
Yuri Grofčík
08.01.13,20:42
Číslo podania si dostal do tvojej schránky správ na portálgove, kde máš registráciu. Kukni si to tam.

jj, je tam IDENTIFIKATOR POTVRDENKY, jediné číslo čo mi prišlo do správy po zaslaní podania, lenže toto číslo je 12miestne a na tej formulár potrebujem 10miestne, tak predpokladám, že to nie je ono a vážne žiadne iné číslo nevidím, určite niečo robím zlé, len neviem čo :) zabudol som priložiť Spoločenskú zmluvu do podania, preto to musím čím skôr vyriešiť
Economic
08.01.13,20:44
Chodia 2 správy. Prvá s tým veľkým číslom ako píšeš a potom druhá správa, že podaniu bolo pridelené číslo XXX a aj názov firmy tam uvidíš. No vedz, že keď je niečo zle, budú Ťa kontaktovať zo ŽÚ určite. Predpokladám, že číslo telefónu si tam uviedol do žiadosti.
Yuri Grofčík
08.01.13,20:59
Prišli dve, prvá s tým 12miestnym číslom, ale druhá správa obsahuje len SPRAVA BOLA ODOSLANA NA REZORT, žiadne iné číslo tam nie je. A dosť mi na mail prišlo správa od pracovníčky úradu, nech jej pošlem DOPLNENIE ZASLANÉHO PODANIA, tak neviem teraz či to pridelené číslo zabudli poslať alebo bude chyba niekde inde
Economic
08.01.13,21:03
Aj technika môže zlyhať, v každom prípade ak nemáš takú správu, že podanie sa postupuje na ten a ten úrad a s tým "číslo" dôležitým, tak volaj na ŽÚ, oni Ti ho povedia. A tak sa Ti to bude dať podať.
zalobaba
08.01.13,21:04
Prišli dve, prvá s tým 12miestnym číslom, ale druhá správa obsahuje len SPRAVA BOLA ODOSLANA NA REZORT, žiadne iné číslo tam nie je. A dosť mi na mail prišlo správa od pracovníčky úradu, nech jej pošlem DOPLNENIE ZASLANÉHO PODANIA, tak neviem teraz či to pridelené číslo zabudli poslať alebo bude chyba niekde inde

...tak sa spýtaj tej pracovníčky, ktorá ťa vyzvala mailom....
2weird2die
08.01.13,21:06
alebo napr. aj takto: Pre xxxxxxxx, s. r. o. s identifikačným číslom 12345 boli vygenerované nasledujúce platobné informácie:

suma: 7,50 EUR
číslo účtu: 7000180314/8180 Štátna pokladnica
variabilný symbol:
špecifický symbol: 100
konštantný symbol:
správa pre príjemcu: služby JKM

Rozpis poplatku:

Poplatok za vydanie osvedčenia na voľnú živnosť: 0,00 EUR
Počet voľných živností: 16
Poplatok za vydanie osvedčenia na remeselnú alebo viazanú živnosť: 7,50 EUR
Počet remeselných živností: 1
Spolu: 7,50 EUR

Nezaplatenie správneho poplatku v zmysle uvedených platobných informácií bude mať za následok zastavenie konania.
================================================== ===================================
až nato, že som to dokašlal a až v tejto správe som si našiel preklep v názve obchodnej spoločnosti :(. (v prípade druhej, nie tej na ktorú som sa pýtal o dva riadky vyššie). holt, som v tom nový, mám v tom hokej a tak sa musím učiť na vlastných chybách a zajtra naklusať na JKM, opraviť nezrovnalosť, trošku podiskutovať. teoreticky by sa to malo dať opraviť cez "DOPLNENIE ODOSLANÉHO PODANIA", ale už to riskovať nebudem a pekne tam naklušem..
zalobaba
08.01.13,21:11
alebo napr. aj takto: Pre xxxxxxxx, s. r. o. s identifikačným číslom 12345 boli vygenerované nasledujúce platobné informácie:

suma: 7,50 EUR
číslo účtu: 7000180314/8180 Štátna pokladnica
variabilný symbol:
špecifický symbol: 100
konštantný symbol:
správa pre príjemcu: služby JKM

Rozpis poplatku:

Poplatok za vydanie osvedčenia na voľnú živnosť: 0,00 EUR
Počet voľných živností: 16
Poplatok za vydanie osvedčenia na remeselnú alebo viazanú živnosť: 7,50 EUR
Počet remeselných živností: 1
Spolu: 7,50 EUR

Nezaplatenie správneho poplatku v zmysle uvedených platobných informácií bude mať za následok zastavenie konania.
================================================== ===================================
až nato, že som to dokašlal a až v tejto správe som si našiel preklep v názve obchodnej spoločnosti :(. (v prípade druhej, nie tej na ktorú som sa pýtal o dva riadky vyššie). holt, som v tom nový, mám v tom hokej a tak sa musím učiť na vlastných chybách a zajtra naklusať na JKM, opraviť nezrovnalosť, trošku podiskutovať. teoreticky by sa to malo dať opraviť cez "DOPLNENIE ODOSLANÉHO PODANIA", ale už to riskovať nebudem a pekne tam naklušem..


Tak to neuhraď, konanie sa zastaví. Podaj všetko nanovo a správne. Vybavené!
2weird2die
08.01.13,21:12
ide o to 5miestne identifikačné číslo
Yuri Grofčík
08.01.13,21:25
...tak sa spýtaj tej pracovníčky, ktorá ťa vyzvala mailom....

jasné, díky moc za ochotu, písal som mail a ráno volám, lebo teraz by som sa tam už asi nedocinkal:) ešte raz dík, oceňujem takýto portál
Yuri Grofčík
09.01.13,10:12
Takže po dnešnej skúsenosti všetkým odporúčam pri akomkoľvek probléme so ŽÚ, priamo ísť na kontaktné miesto vo vašom meste alebo si zavolať pokiaľ to nemáte v blízkosti. Priamo som nedostatky riešil na JKM v Čadci a pani úradníčky boli ochotné pomôcť a tak isto to bolo aj telefonicky na JKM v Námestove
ala42
18.03.13,17:56
Dobrý večer,
prečítala som krížom krážom tento príspevok, vie dakto zosumarizovať presný postup pri zakladaní živnosti elektronický pre sro ?
1. Vyplnila som žiadosť
2. Dokumenty - prílohy v pdf. - tie som pridala k žiadosti.
3. podpísala ZEPom
4 odposlala

Volali mi zo ŽU, že to posielam zle, že každá príloha musí byť podpísaná Zepom.
Viete mi prosím Vás dakto v tom poradiť ? Už sa s tým mordujem niekoľko hodín..
Economic
18.03.13,18:08
Dobrý večer,
prečítala som krížom krážom tento príspevok, vie dakto zosumarizovať presný postup pri zakladaní živnosti elektronický pre sro ?
1. Vyplnila som žiadosť
2. Dokumenty - prílohy v pdf. - tie som pridala k žiadosti.
3. podpísala ZEPom
4 odposlala

Volali mi zo ŽU, že to posielam zle, že každá príloha musí byť podpísaná Zepom.
Viete mi prosím Vás dakto v tom poradiť ? Už sa s tým mordujem niekoľko hodín..

Skôr, než prílohu k žiadosti priložíš ju podpíš ZEP-om.
K tomu potrebuješ Q-Sign.
ala42
18.03.13,18:14
som asi handikepovaná...
prílohu mám uloženú na ploche v pdf. ako ju podpíšem zepom ? to sa ako dá spraviť ?
Economic
18.03.13,18:15
Máš Q-Sign ? Prostredníctvom neho ju podpíšeš.
ala42
18.03.13,18:21
najprv mi povedz čo to je
Economic
18.03.13,18:24
No predsa program na podpisovanie dokumentov.
ala42
18.03.13,18:26
posielam elektronicky DU, ZP. Až je to dačo čo je potrebné k odposielaniu k dokumentov na Du, tak by som to mala mať v PC. Prepáč, ale čo sa týka týchto odborných výrazov v technike, tak som úplne mimo...
Economic
18.03.13,18:28
To nie je nič technické.... Je to program, ktorý potrebuješ na podpisovanie dokumentov na živnostenský úrad a do OR. Bez toho ti to nepôjde.

Musíš si zakúpiť licenciu na Q-Sign, (ARDACO) ale aj registračné autority ho predávajú.
Alebo to podaj prostredníctvom niekoho kto má ZEP, alej Q-Sign, kto takúto službu poskytuje. Ten program stojí 1 rok Cena s DPH: €70.80, 2 roky Cena s DPH: €127.20, tri roky Cena s DPH: €169.20

alebo priamo tu http://www.ardaco.com/sk/store?page=shop.browse&category_id=28
ala42
18.03.13,18:31
takže to treba ešte nainštalovať ? vieš mi dať návod ako ?
ala42
18.03.13,18:43
Ďakujem za informáciu...a za čas, ktorý si mi venoval.
Vďaka