barevna
29.11.11,15:16
Prosím o radu. Platí výpovedná doba podľa § 62 ods 4, ak bola výpoveď daná zamestnávateľovi v zmysle § 63 ods. 1 písm. e)?
Podľa mňa platí výpovedná doba 2 mesiace. Ak by totiž chcel dať zamestnávateľ zamestnancovi okamžité skončenie pp v zmysle § 68, urobil by tak, ak dá §63.... jednoznačne platí 2 mesačná výpovedná doba.
dakujem za radu
Mila123
29.11.11,14:17
ako dlho trvá zamestnanie???
Tweety
29.11.11,15:40
Prosím o radu. Platí výpovedná doba podľa § 62 ods 4, ak bola výpoveď daná zamestnávateľovi v zmysle § 63 ods. 1 písm. e)?
Podľa mňa platí výpovedná doba 2 mesiace. Ak by totiž chcel dať zamestnávateľ zamestnancovi okamžité skončenie pp v zmysle § 68, urobil by tak, ak dá §63.... jednoznačne platí 2 mesačná výpovedná doba.
dakujem za radu Napísala si to trochu chaoticky, raz píšeš, že ide o výpoveď zamestnávateľovi, raz zamestnanvcovi. Ale zrejme ide o výpoveď zamestnancovi z iného, ako organiz. dôvodu, a tu je VD 2 mesačná, ak zamestnanec odpracoval najmenej rok.
mimosin
29.11.11,16:35
Výpoveď daná zamestnávateľom - § 63 ods. 1 písm. e) – porušenie pracovnej disciplíny,
vzťahuje sa VD § 62 ods. 4/ - VD je dva mesiace, ak pracovný pomer zamestnanca u zamestnávateľa ku dňu doručenia výpovede trval najmenej jeden rok. Ak trval menej ako rok, tak VD – je jeden mesiac.
barevna
01.12.11,09:01
Ďakujem, za odpovede, jasne že sa jednalo o vypoved danu zamestnavatelom zamestnancovi §63.
Ďakuejem, pomohli ste mi