Evinka2006
29.11.11,20:01
Dobrý deň,
obraciam sa na Vás s prosbou o radu. Ešte koncom septembra som si v Nitre (bývam od Nitry 70 km), keď sme tam boli na výlete kúpila čižmy v nemenovanej predajni v Tescu. Prvé čo sa mi nepáčilo bolo, že na čižmách bola cena 25,- a pri platbe si predavačka pýtala 29,-. Odpoveď na otázku prečo bola, že tá cedulka nepatrila na čižmy a platí cena na krabici. Po dvoch dňoch sa mi odlepila podrážka tak na druhý víkend som sa vrátila naspäť do Nitry uplatniť reklamáciu. Tú mi uznali poslali sms tak som sa o dva týždne opäť kvôli nim vrátila do Tesca si ich zobrať. Predavačka bez toho aby sa pozrela mi oznámila že sa sťahujú do Mlynov a nájdem ich už tam. Rozčúlilo ma to, lebo to mohli aspoň oznámiť. Keby som autobusom tak neviem. Sadli sme do auta a prišli do predajne do Mlynov. Tam pri odovzdaní lístka sa na mňa neveriacky pozerali, že oni to tam nemajú, že to je stále v Tescu. Keby ma predavačky neukľudnili hneď pri mojom príchode do Tesca tak asi by som vybuchla. Čižmy po jednom nosení sa nielen že odlepili podrážkou ale sa aj odtrhla látka o ktorú ich prilepili, tak mi nezostávalo nič iné len na ďalší víkend ísť naspäť do Nitry ich reklamovať s tým, že už som ich nechcela. Predavačka s tým súhlasila a dala mi možnosť výmeny. Potrebovala som nejaké čižmy tak som súhlasila no po prvé ceny čižiem medzitým, že začala sezóna zdvihli o minimálne 20,-eur ale ani sa mi žiadne nepáčili. Predavačka ma ubezpečila, že mám na výmenu 30 dní a tovar chodí každý týždeň. Tak som tomu dala ešte jednu šancu. Tovar rovnaký alebo príliš predražený, kvalita taká ako tie predošlé...Tento víkend 27.11. som išla opäť do Nitry, že sa ešte raz pozriem a keď nie, vypýtam si peniaze. 30 dní má uplynúť teraz 4.12. Samozrejme, že tovar bol ten istý a jediný výrobok čo sa mi páčil, nebol v mojom čísle. Prišla som k pokladni, že si vypýtam peniaze ale predavačka ma zrušila s tým, že mám prísť až budúci týždeň a že si mám ešte vybrať tovar z toho čo príde a až potom sa budeme baviť o vrátení peňazí. Keď som jej ohlásila, že bývam ďaleko a kvôli tým čižmám som už precestovala do Nitry viac ako stáli, jej odpoveď bola, že kto mi to kázal a odkázala ma na presne nedeľu 4.12. kedy bude posledný deň a že vtedy mi bude môcť vrátiť peniaze, skôr nie. To, že to bola moja obľúbená predajňa ale už do nej viac nevkročím asi netreba hovoriť.
Mala predavačka pravdu? Chcem ísť na SOI-ku len som chcela ešte skoršie info. Musím tam prísť presne v posledný deň? Alebo ma len odkopla? Ako to riešiť? Mám pocit, že ak tam aj v ten deň prídem a nedajú mi ich tak mi vyprší termín možnosti uplatnenia si výberu tovaru alebo peňazí a prídem o oboje. A nie som ochotná dať za čižmy ešte o 30 eur viac čo tam teraz toľko stoja ak sú aspoň trochu na nosenie.
Dakujem za radu.