polis1
30.11.11,07:10
Dobrý den

kamoška mi práve volala, že podpísala výpoveď § 63 1b s tým, že je tam dvojmesačná výpoved.lehota má potom aj nárok na odstupne?
Tweety
30.11.11,06:12
Dobrý den

kamoška mi práve volala, že podpísala výpoveď § 63 1b s tým, že je tam dvojmesačná výpoved.lehota má potom aj nárok na odstupne? Má len v prípade, ak požiada o skončenie PP dohodou pred začiatkom plynutia VD.
Tweety
30.11.11,06:16
Ak dnes neukončí prac.pomer dohodou, nárok na odstupné nemá.
Veronika, nesúhlasím, PP nemusí ukončiť dnes, dnes môže podpísať dohodu o jeho ukončení, takže môže skončiť dnes, alebo o mesiac, potom nárok bude len za mesiac VD, ktorý neodpracuje..
Tweety
30.11.11,06:35
Veď dnes má ešte možnosť(hoci je to dosť neskoro, veď mohol ju doručiť skôr),ale to nič nemení na tom, že tvoja odpoveď nie je správna.
polis1
30.11.11,07:03
Ďakujem za odpoveď ale už som si to tak isto našla v ZP. Oni ju nepustia skorej. Takže bude mať dvojmesačnú VD.

dakujem
Tweety
30.11.11,07:04
Ďakujem za odpoveď ale už som si to tak isto našla v ZP. Oni ju nepustia skorej. Takže bude mať dvojmesačnú VD.

dakujem
Ak ešte dnes dá žiadosť o ukončenie PP dohodou, musia jej vyhovieť.
drobeceva
30.11.11,07:06
Ďakujem za odpoveď ale už som si to tak isto našla v ZP. Oni ju nepustia skorej. Takže bude mať dvojmesačnú VD.

dakujem
ak ich ešte dnes o to požiada, sú povinní to rešpektovať /podľa ZP/
katka50
30.11.11,07:10
Ďakujem za odpoveď ale už som si to tak isto našla v ZP. Oni ju nepustia skorej. Takže bude mať dvojmesačnú VD.

dakujem

Zákonník práce §76

§ 76
Odstupné
Na začiatok (http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-01-09-2011-a.html#hore)

(1) Zamestnávateľ poskytne zamestnancovi odstupné, ak sa pracovný pomer skončí dohodou z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) alebo písm. b) alebo z dôvodu, že zamestnanec stratil vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo spôsobilosť vykonávať doterajšiu prácu. Zamestnancovi podľa prvej vety patrí odstupné najmenej v sume, ktorá je násobkom jeho priemerného mesačného zárobku a počtu mesiacov, počas ktorých by trvala výpovedná doba podľa § 62.

(2) Ak bola zamestnancovi daná výpoveď z dôvodov uvedených v odseku 1, zamestnanec má právo pred začatím plynutia výpovednej doby požiadať zamestnávateľa, aby sa pracovný pomer skončil dohodou. Tejto žiadosti je zamestnávateľ povinný vyhovieť. Zamestnancovi patrí odstupné najmenej v sume, ktorá je násobkom jeho priemerného mesačného zárobku a počtu mesiacov, počas ktorých by trvala výpovedná doba podľa § 62.
polis1
30.11.11,07:17
Len práve ona že nemá inú prácu tak že este zostane a práve nemá ani nárok na podporu.
katka50
30.11.11,07:22
Len práve ona že nemá inú prácu tak že este zostane a práve nemá ani nárok na podporu.
Tak to je iné, pokiaľ je pre ňu výhodnejšie čerpať výpovednú dobu a predĺžiť si trvanie pracovného pomeru. Lebo v prísp. č.5 si písala, že zamestnávateľ ju nepustí. Preto sme reagovali tak, ako čítaš vyššie.
jankasm
30.11.11,07:22
Len práve ona že nemá inú prácu tak že este zostane a práve nemá ani nárok na podporu.

Však práve, má na výber či bude makať v práci kde ju nechcú a dostane prachy, alebo sedieť doma počas VD, hľadať popri tom iné vhodné miestečko, a dostať tie isté prachy. Je to na nej, nech si zvolí možnosť, ktorá jej vyhovuje.
Tweety
30.11.11,07:30
Však práve, má na výber či bude makať v práci kde ju nechcú a dostane prachy, alebo sedieť doma počas VD, hľadať popri tom iné vhodné miestečko, a dostať tie isté prachy. Je to na nej, nech si zvolí možnosť, ktorá jej vyhovuje. A peniažkov možno bude viac, veď odstupné je počítané z priemeru.