martuľa
30.11.11,09:14
Dobrý deň, vie niekto poradiť ako postupovbať pri exe. príkaze - zrážky z 1/3 zo mzdy povinného ? Neviem čo s úrokmi
vďaka

poukázať na účet súdneho exekútora
- pohľadávku 222,07 EUR
- úroky z omeškania 626,82 EUR
- úroky z omeškania vo výške 0,05%= denne odo dňa 1.7.2011 zo sumy 222,07 EUR do zaplatenia
- trovy súdneho konania 29,04 EUR
- trovy exekúcie oprávneného 16,60 EUR
- predbežné trovy exekúcie 300,60 EUR

aký je postup? všetko zrátať a to je čiastka na exekúciu?, a čo s tými úrokmi z omeškania?
prosím vás aký je správny postup pri vyčíslení sumy?
martuľa
02.12.11,06:17
neporadí nikto?,,,
Mila123
02.12.11,06:25
Martuš, sumu na exek. príkaze nemusíš počítať....nevieš napr. či on ako povinný nezaplatí mimo teba niečo exekútorovi (som naivná?).....
začni zrážať, a čakaj od exekútora papier, že už je ukončená exekúcia....
tictac7
02.12.11,06:30
áno, všetko zrátaš a to je čiastka na exekúciu. Úroky teraz ešte nevieš, tie si budeš vedieť dorátať až keď splatíš celú istinu. Myslím, že na to máš ešte dosť času. Keď už budeš mať zrazené súčet všetkých pevných súm, potom si vypočítaj úroky a kontaktuj exekútora. Ale to je veľmi individuálne. Ja mám takú skúsenosť, že 2-krát som sa s exekútorom dohodla, vypočítala som úroky, on mi ich odobril a po úhrade hneď poslal zastavenie. 1-krát sa nechcel dohodnúť....
martuľa
02.12.11,12:03
a poradíte ešte?
V prípade, že počas zrážania exekúcie dojde ďalšia exekúcia, ktorá má byť zrazená z 2/3 ako prednostná pohľadávka, ako postupovať?
dík
martuľa
02.12.11,12:05
a poradíte ešte? V prípade, že počas zrážania exekúcie dojde ďalšia exekúcia, ktorá má byť zrazená z 2/3 ako prednostná pohľadávka, ako postupovať?
dík
kapuca
11.12.11,16:23
Chcel by som len vediet ako z takej sumy 222 EUR moze vzniknut urok z omeskania 626 EUR, vsak keby to meskalo zhruba 3 roky tak to vychadza 100 percentny urok rocny. To co je vtip?? Ako nic nemam proti tomu ked niekdo nieco nezaplati, ze tam naskacu uroky ani, ze to potom clovek vymaha cez exekutora, ale keby odomna chcel niekto taky urok tak zaplatim niekoho nech dotycnemu veritelovy zlomi chrbticu a nech ostane na invalidnom voziku, Co je moc, to je moc.

Dobrý deň, vie niekto poradiť ako postupovbať pri exe. príkaze - zrážky z 1/3 zo mzdy povinného ? Neviem čo s úrokmi
vďaka

poukázať na účet súdneho exekútora
- pohľadávku 222,07 EUR
- úroky z omeškania 626,82 EUR
- úroky z omeškania vo výške 0,05%= denne odo dňa 1.7.2011 zo sumy 222,07 EUR do zaplatenia
- trovy súdneho konania 29,04 EUR
- trovy exekúcie oprávneného 16,60 EUR
- predbežné trovy exekúcie 300,60 EUR

aký je postup? všetko zrátať a to je čiastka na exekúciu?, a čo s tými úrokmi z omeškania?
prosím vás aký je správny postup pri vyčíslení sumy?
riccado
11.12.11,16:42
Chcel by som len vediet ako z takej sumy 222 EUR moze vzniknut urok z omeskania 626 EUR, vsak keby to meskalo zhruba 3 roky tak to vychadza 100 percentny urok rocny. To co je vtip?? Ako nic nemam proti tomu ked niekdo nieco nezaplati, ze tam naskacu uroky ani, ze to potom clovek vymaha cez exekutora, ale keby odomna chcel niekto taky urok tak zaplatim niekoho nech dotycnemu veritelovy zlomi chrbticu a nech ostane na invalidnom voziku, Co je moc, to je moc.

velmi jednoducho, z tychto cisel sa neda vediet, aka bola urocena istina (to, ze je teraz v udanej vyske, este vobec neznamena, ze po cely cas sa urocilo 222,07 EUR).
zrejme sa jedna o staru pohladavku (to vyplyva aj z trov opravneneho v ex. kon. vo vyske 16,60 EUR = 500.- Sk /od r. 2009 uz 16,50 EUR/ a zo zadania tiez vyplyva, ze pohladavka je urocena 18,25 % rocnym urokom = 0,05 % denne.
Erislava
12.12.11,06:51
Dobrý deň.Mám otázku na pani Motyčkovú. Dnes som čítala v Práce a mzdy a odmeňovanie číslo 1/2012 príklad na zrážky zo mzdy a tam písali, že ak sme zrážali zrážky na základe dohody pre nejakú obchodnú spoločnosť a potom sme obdržali EP, máme pozastaviť tie prvé zrážky a zrážať len EP, lebo že EP má prednosť. Je to naozaj tak? Čítala som si aj príspevky na porade, ale takýto názor som tam nenašla.Mohli by ste sa prosím Vás k tomu vyjadriť. Ďakujem.