typek89
30.11.11,11:01
nebyvam na slovensku, chcel som si odhlasit zdravotne, vseobecna mi povedala ze sa to neda, chodil som do skoly v zahranici, ale slovensko mi skolu nechce uznat (skola je svetova a vsade uznavana, iba na SR nie a nikto nechape preco, ani vedenie skoly), cize zdravotne mi za tie roky narastlo cez 800 eur... samozrejme na mna poslali exekutora... lenze ja na SR nemam ani trvaly pobyt ani nic, som tam max. na prazdniny u mamy (kde aj poslali list od exekutora)... mozu nieco zobrat jej? .. co mam robit? pls poradte. dik
a_je_to
30.11.11,10:41
Nájdi si dobrého účtovníka, čo sa vyzná v zdravotnom poistení a choď s ním na zdravotnú poisťovňu objasniť svoj delikt. Tebe musia poskytnúť všetky informácie a účtovník sa dostane do obrazu o čo vlastne ide. Možno boli iba zabudnuté odhlášky, alebo nejaké oznámenia zmien, minimálne adresy nového pobytu. Potom skúste napraviť, čo sa dá. Zrejme boli odignorované upomienky ZP, ktorých odignorovanie aj z titulu neznámej adresy zakladá právo odovzdať vec na exekúciu. Ak si mal zdravotné poistenie v zahraničí, tak bolo treba iba odhlásiť tuzemské. Treba doručiť potvrdenie, možno sa suma zredukuje na minimum a na nejaký exekučný poplatok.
Ak nemáš majetok, tak Ti nemajú čo zobrať, ale exekútor si môže počkať aj na prípadné dedičstvo, alebo že niekde po čase začneš pracovať a on si Ťa vyhľadá. Neviem o tom, že by mal dosah aj za hranice SR.
typek89
30.11.11,10:50
prave to je ten problem, ze ti komunisti vo vseobecnej z. poistovni mi tvrdili ze poistenie sa odhlasit neda pokial som obcan sr.. cize na moje ziadosti kaslali a nic mi neodhlasili... zlodeji ... so slovenskom uz nemam nastastie nic spolocne, ale toto musim dako vyriesit :( bojim sa o rodinu ktora tam stale bohuzial zije
lubko6394
30.11.11,10:54
prave to je ten problem, ze ti komunisti vo vseobecnej z. poistovni mi tvrdili ze poistenie sa odhlasit neda pokial som obcan sr.. cize na moje ziadosti kaslali a nic mi neodhlasili... zlodeji ... so slovenskom uz nemam nastastie nic spolocne, ale toto musim dako vyriesit :( bojim sa o rodinu ktora tam stale bohuzial zije

To nie je pravda. Ak si poistený v zahraničí, tak dokonca nesmieš byť poistený na Slovensku.
Katarina
30.11.11,11:01
prave to je ten problem, ze ti komunisti vo vseobecnej z. poistovni mi tvrdili ze poistenie sa odhlasit neda pokial som obcan sr.. cize na moje ziadosti kaslali a nic mi neodhlasili... zlodeji ... so slovenskom uz nemam nastastie nic spolocne, ale toto musim dako vyriesit :( bojim sa o rodinu ktora tam stale bohuzial zije

Z tohto príspevku som pohoršená, brániť sa útokom,nie je správna cesta k vyriešeniu problému, a ty ten problém máš a nie malý.
Chobot
30.11.11,11:10
prave to je ten problem, ze ti komunisti vo vseobecnej z. poistovni mi tvrdili ze poistenie sa odhlasit neda pokial som obcan sr.. cize na moje ziadosti kaslali a nic mi neodhlasili... zlodeji ... so slovenskom uz nemam nastastie nic spolocne, ale toto musim dako vyriesit :( bojim sa o rodinu ktora tam stale bohuzial zije

A bol si v čase štúdia v zahraničí poistený zahraničnou zdravotnou poisťovňou? Ktorou? Treba si od nej vyžiadať formulár E104, kde ti potvrdia obdobia zdravotného poistenia a na základe toho musí VZP akceptovať skutočnosť, že si bol poistený v zahraničí a vystornovať poistný vzťah. Bohužiaľ trovy exekúcie asi ale budeš musieť znášať ty, pretože si si nesplnil oznamovaciu povinnosť.

Ak si ale nebol poistený v zahraničí, alebo to nevieš preukázať, tak VZP majú pravdu, že ťa nemôžu odhlásiť a si povinný platiť si zdravotné poistenie.
typek89
30.11.11,11:19
v zahranici som mal medical plan v skole, cize ano, bol som poisteny... ako som vyssie pisal, poslali ma s tym na ministerstvo skolstva sr, odkial mi za 3 mesiace (na stranke maju ze do 30 dni odpovedia), ano dobre citate, za 3 mesiace mi prisiel list ze moju skolu (ktora je svetovo uznavana college) mi nemozu uznat ... neviem ci to tym ludom na slovensku robi dobre alebo co, ked robia druhim zle... :( .. lutujem ze som sa v takom "state" narodil :( .. ja som o ziadnych upomienkach ani pokutach nevedel, lebo nikam nic nechodilo, lebo trvaly pobyt na sr nemam, nezijem tam ... pytam sa teda, moze sa stat daco mojej rodine? mozu im daco vziat? mne teda asi nie ked na sr nic nevlastnim ani tam nezijem ani nic... ci? dik