wasko
30.11.11,12:32
Pekný deň,
potrebovala by som poradiť ohľadom účtovanie cez zľavu dňa
to účtovanie som pochopila ale neviem čo a ako mám robiť s DPH.
Chcela by som vedieť názor na tú metodiku či je vôbec správna.
Ohľadom DPH:
Napr. ako mám zaúčtovať dph z tej prvotnej platby na BU neviem vôbec účtovný zápis
ak oni uviedli hodnotu 80,80 ( čo je44,80 prvotná platba+provízia 36) DPH z toho 13,47€
Píšu tam že povinnosť odviesť DPH je v období v ktorom bola platba prijatá.

Ďalej neviem ako zaúčtovať odúčtovanie duplicitných platieb DPH z bločkov keď DPH z bločkov odvádzam zo 100€
a na konci prípisu píšu že zo zádržného 19,20€ ak príde na účet odvádzať DPH netreba. Potom tam vzniká rozdiel.
Podľa čoho mám potom odúčtovávať to DPH .
Najprv odvediem DPH zo sumy 80,80 čo je bez zádržného ale z bločkov pri predložení kupónov odvediem dph zo sumy 100€.
No mám v tom riadny chaos. Mohol by mi niekto poradiť ako to vlastne myslia? Nerozumiem vlastne poslednej strane tejto metodiky čo sa týka DPH. Mohli by ste mi s tým niekto pomôcť hlavne ako to zaútovať na jednotlivé účt.zápisy.

prikladám aj prílohu metodiky.
ďakujem
wasko
01.12.11,18:08
Prosííím, naozaj ešte nikto neúčtoval niečo také?

Jedná sa mi hlavne o to DPH ako ho podľa tej metodiky zaúčtovať lebo to tam rozúčtované nie je. Na jednej strane je príjem peňazí na BU 221/335 a následne je na poslednej strane písané že z prijatej platby je nutné odviesť DPH ale rozúčtovanie ako tam už nie je. v prvom kroku sa odvedie DPH z prijatej platby čo je bez zádržného ale ak sa bude blokovať daný tovar po zľave vyblokuje sa na sumu 100€ a DPH sa odvedie z tejto sumy. Píšu tam že DPH treba ponižovať ID aby nedošlo k dvojitému zdaneniu, ale ktoré DPH mám ponižovať z 1. platby alebo z toho čo vyblokujem? a ešte k tomu je písané že zo zádržného sa DPH neodvádza a to je presne rozdiel medzi prvotnou platbou a tým čo vyblokujem a to sa mi nezdá.
Prosím nájde sa niekto kto si prečíta tú metodiku a vedel by poradiť?

Ešte raz ďakujem
Stanka 2
22.02.12,21:37
Aké kupóny predávate? Ak na konkrétny druh služby/tovaru ???
Stanka 2
22.02.12,21:46
No v tom príklade čo uviedli to bolo podľa 2. spôsobu - predávam voucher v hodnote na nejaký tovar/službu nie je špecifikovaný. DPH účtujem pri predaji napr. cez ERP

v prvom kroku sa odvedie DPH z prijatej platby čo je bez zádržného ale ak sa bude blokovať daný tovar po zľave vyblokuje sa na sumu 100€ a DPH sa odvedie z tejto sumy. Píšu tam že DPH treba ponižovať ID aby nedošlo k dvojitému zdaneniu
ak raz odvedieš DPH z prijatej platby napr. z tých 80,8€ 13,47€DPH a následne po nablokovaní do ERP ti vznikne povinnosť zaplatiť DPH z 100€ - 16,66€ - mala by si účtovať len o DPH 16,66-13,47€=3,19€ - tak mysleli to ponižovanie DPH cez ID

Rada by som poradila, ale ja toto idem účtovať bez DPH

Ak to vyriešiš ozvi sa ;)