Natalia07
30.11.11,13:55
Dobry den dostala som sa k takemuto pripadu ale neviem ako by sa mal riesit.
Dlznik dlhuje xy eur pre 20 rokmi mu skrachoval biznis. Exekutor zacal konanie, posielal doporucene listy, ale pan ich nepreberal. Potom zacal posielat exekutorovi na ucet 1000 sk neskor 30 eur bez akehokolvek uznania dlhu. Odvtedy exekutor uz nic neposielal. Teraz by si pan rad narokoval premlcanie, myslite ze opravnene?
Ak ma pan vo vlastnictve len polku domu ta druha patri manzelke ( zrusili BSM, este pred exekuciou ) moze exekutor podat navrh na sud o predaji domu bez ich suhlasu resp. bez suhlasu panovej mazelky, vyplatit manzelku a z manzelovej casti uhradit pohladavku?
Mate niekto skusenosti s podobnym pripadom ?
Dakujem
Mária27
30.11.11,13:03
Exekútorovi netreba uznávať dlh, on vymáha judikovaný nárok. Nesplácanie môže dlh len zväčšiť.
Exekútor môže predať aj spoluvlastnícky podiel, manželka ako spoluvlastníčka má predkupné právo.
Natalia07
30.11.11,13:16
a ako to je s premlcanim ak exekutor nevymahal viac ako 10 rokov resp. nepodarilo sa mu nic vymoct pretoze dlznik nema ziadne financne prostriedky?
Stanislav 1975
30.11.11,13:19
a ako to je s premlcanim ak exekutor nevymahal viac ako 10 rokov resp. nepodarilo sa mu nic vymoct pretoze dlznik nema ziadne financne prostriedky?
premlčanie v exekúcii neexistuje- exe može vymáhať aj celý dlžníkov život...( ba aj po smrti- dedičstvo)
Može v prípade dlžníkovej nemajetnosti síce exekúciu pozastaviť, ale kedykolvek ak sa zmenia majetkové pomery dlžníka v nej aj pokračovať...
Natalia07
30.11.11,13:28
a pravo na vymyhanie exekucie sa tiez nepremlcuje? lebo uz som sa stretla aj s takym pripadom ze sud rozhodol o zacati exekucie ale exekutor nemal co vymahat lebo dlznik nemal ziadne majetky ani prijem a pred rokom prislo zo sudu rozhodnutie ze pohladavka je premlcana ??