Ninna
26.01.06,09:30
Kam zaradiť príjem z prenájmu časti budovy mnou odpisovanej fakturovaný bez DPH v JÚ. Sú to ostatné príjmy?
Pepa
26.01.06,08:38
Kam zaradiť príjem z prenájmu časti budovy mnou odpisovanej fakturovaný bez DPH v JÚ. Sú to ostatné príjmy?
Toto nie sú ostatné príjmy. Ak máš budovu v majetku firmy a prenajímaš ju tak to patrí do §-u 6 ods. 1 písm. b /príjem zo živnosti/ pokiaľ ju nemáš v majetku firmy tak to patrí do §-u 6 ods. 3.
Ninna
26.01.06,08:57
Tak že mám ju v majetku firmy.Zaujímalo by ma keď je to zo živnosti, tak ako to zaúčtovať v JU ako predaj výrobkov a služieb????Môže byť
Zita5
26.01.06,08:58
[quote=Ninna]Tak že mám ju v majetku firmy.Zaujímalo by ma keď je to zo živnosti, tak ako to zaúčtovať v JU ako predaj výrobkov a služieb????Môže byť[/

Môžeš aj to , ale môžeš použiť a iné príjmy Ovplyvňujúce ZD . Myslím , že dôležité je , aby Ti to vstúpilo do ZD .
Ninna
26.01.06,09:08
Pomýlil ma príspevok v ktorom si odpočítavajú 5násobok životného minima z príjmov z prenájmu, ale už som rozdiel pochopila.Aj kam to má ísť.Vďaka
Zita5
26.01.06,09:09
Pomýlil ma príspevok v ktorom si odpočítavajú 5násobok životného minima z príjmov z prenájmu, ale už som rozdiel pochopila.Aj kam to má ísť.Vďaka

To je podstatné , že si to pochopila .:) ;)Životné minimum nemá súvis s príjmami z nájmu .
Ninna
26.01.06,09:17
No nemôžem súhlasiť lebo pokiaľ to nie je majetok evidovaný vo firme a prenajmem ho tak príjmy z prenájmu nepresahujúce 5násobok životného minima sú od dani z príjmov oslobodené.
Zita5
26.01.06,09:19
No nemôžem súhlasiť lebo pokiaľ to nie je majetok evidovaný vo firme a prenajmem ho tak príjmy z prenájmu nepresahujúce 5násobok životného minima sú od dani z príjmov oslobodené.

To áno, ale ja som Ťa pochopila , že si chceš odpočítať ten 5 násobok .;)
Ninna
26.01.06,09:24
No v príspevku od Winc:príjmy oslobodené od dane:nájom a iné...použil dotyčný "odpočítať" ja som to len okopčila.Moje zaváhanie vzniklo na základe tohto príspevku.Ale už som v obraze vďaka Zita5,Pepa