gufy
01.12.11,00:55
Pekný večer,
v roku 1991 som dostal výpoveď z org. dôvodov - rozpadol sa podnik. Odvtedy pokračujem ako živnostník. Teraz som si naviac našiel aj zamestnanie, teda súbežne ako SZČO budem aj zamestnaný.
Dnes ráno idem na personálne ako 1. deň zamestnaný.Pýtajú po mne aj zápočet odpracovaných rokov. Zrejme ho ale nemám. Mám v tom poriadok, mám v šanóne "Výpoveď z prac. pomeru" a "Potvrdenie o zamestnaní", na ktorom je napísané, že ako príloha je "Zápočet odpracovaných rokov". No a ten mi chýba.
Predpokladám že zápočet následne niekto žiadal, a ja som mu ho dal. Na niečo také si aj teraz matne spomínam. Možno soc. poisť, možno živnostenský úrad, proste neviem...

1., na čo im je môj zápočet po 20. rokoch? Potrebujú ho vôbec?
2., čo ak ho nebudem schopný predložiť, zastrelia ma?
3., je reálne po 20-tich rokoch a dvoch mesiacoch a jednom dni ho ešte nejako získať?

ak sa neozývam, potvrdila sa platnosť bodu 2.,
takže radšej vopred ďakujem za odpovede.
avalik
01.12.11,00:29
1. v zapocte sa udava odpracovana doba, PN v poslednom obdobi, zrazky ... po 20 rokoch uz myslim, ze nie. Ak si zivnostnik aspon 15 rokov, na zvyseny narok dovolenky by mal stacit zivnostensky list (od 1.1.2012 postacuje fyz. vek 33 rokov)
2. nie nezastrelia ta :)
3. je mozne v archive, pripadne si zajdi do socialnej poistovne, ci maju zaznamy o odpracovanych rokoch na ktore ti chyba zap. list
gufy
01.12.11,09:46
1. čarovná klauzula "SZČO dlhšie ako 15 rokov" zabrala, stačí teda živnostenský, ale volal som aj do soc. poisť., radi mi vystavia zápočet, bude to asi lepšie, neviem či by po mne totiž následne na personálnom nechceli okrem živnostenského aj niečo, že tá živnosť vôbec toľko rokov a neprerušene trvá..
2. tento bod sa nenaplnil, som rád, pretože predsa len mám rodinu, takže využívam príležitosť a priebežne ďakujem za promptnú nočnú odpoveď
3. ten zápočet by som celkom rád mal, ten štátny podnik sa zrušil, keby aj nejaký nástupca bol, iste je to tam všetko v novom šate,
to by som šiel do štátneho archívu??
avalik
01.12.11,10:06
ak ti soc. poist. vystavi zapocet, tak je to OK - to znamena ze maju ELDP - ak by ho nemali, tak by si bol odkazany na statny archiv
gufy
01.12.11,10:18
Tento ELDP (google - Evidenčný list dôchodkového poistenia) plne potom nahradí ten nezvestný zápočet aj v budúcnosti? (ak opomenieme situáciu po 3.-tej svetovej)
avalik
01.12.11,10:21
ano, v buducnosti ti dalsi zapocet vystavi firma kde skoncis pracovny pomer

PS: pochvala, si sikovny googlista :D
gufy
01.12.11,10:29
Na vyhľadávači nezáleží, dokázal by som to aj s iným :)
Pekne ďakujem - aj za pochvalu :)