oner
01.12.11,02:41
Ahojte

Už dávnejšie sa pohrávam s jednou myslienkou, ktorú zatiaľ nebudem zverejňovať, kvôli konkurencii.
Ide o predaj kancelárskych potrieb pre maloobchobchodné predajne, ktorým by to prinieslo viac osohu ako iba rabat na produktoch.

Mám ale problém vytvoriť plán, aby to ozaj bolo také efektívne pre obe strany ako si predstavujem.
Preto ak sa tu niekto nájde, potreboval by som odpovede od prevádzkovateľov takýchto obchodov.

Koľko pier nakupujete v priemere za mesiac?
Koľko napr. A5 zošitou s linajkami kupujete za mesiac?
alebo ak viete čo kupujete tak pravidelnejšie a viete aj počet na mesiac napíšte to sem prosím, veľmi to pomôže.

Moje otázky sa vám určite zdajú dosť blbé, ale verte, že odpovede pomôžu hlavne vám...

Ďakujem všetkým za váš čas a odpoveď.
Mila123
01.12.11,05:53
my osobne (účtovnícka fi), je sme štyri v kancelárií kupujeme najviac kancelársky papier a šanóny.....jasne aj perá, korektory ,ceruzy a pod. ale to nakúpime vo veľkom, perá 50 ks, obálky malé, stredné veľlé po kartónoch a máme aj na jeden rok pokoj......

je potrebné uvedomiť si, že dnešná doba je taká, že pomaly zabúdame písať rukou....
KEJKA
01.12.11,06:01
kupujem, resp. objednávam priamo vo VO, ved som firma, aj ked malá. papier po kartonoch, šanóny tiež, euroobaly sú balené po 100 ks-detto, perá na kusy, ale komplet balenie ak sa mi páči - napr. 10ks v balíčku, tonery tiež tak, aby som mala aj v rezerve. Obálky som si už teraz naposledy neobjednala, mám dosť a ich potreba sa rapídne od 1.1.2012 zníži:), zošity nie.
ostatné drobnosti podľa ptreby, sporadicky aj priamo v niektorom maloobchode.
bodliak
01.12.11,06:45
Perá žiadne, tie len vyhadzujem.

Obálky - cca 50 ks ročne, veľké a stredné.
Zošity nie, skôr rôzne tlačoviny tipu PPD-VPD, peňažný denník, tlačivá.
Najviac frčí A4 papier. Asi jeden kartón (5 balíčkov po 500 listov) ročne.
Šanony - 3ks ročne
A4 priehladne euro-obaly - 200 ks ročne.
Toner do tlačiarne 1x ročne (na tých 2500 vytlačených strán).