Dašena O.
01.12.11,06:19
Prosím o radu-Dvaja spoločníci a zároveň konatelia s.r.o.-čky si chcú domáci internej prepísať na s.r.o.-očku, pretože internet používajú aj doma na podnik.činnosť - je to možné, keďže s.r.o.-čka má aj kanceláriu, kde má internet, uznajú do daniari?
KEJKA
01.12.11,06:04
všetko závisí od schopnosti si ten-ktorý náklad obhájiť. Ak si ho prepíšu na sro, bude doklad faktúra na sro, tak prečo nie?
Môžu pracovať doma, dnes existuje pojem homeworker...... aj ked asi v inom význame.
Mija33
17.01.12,19:37
...zamiešam sa do témy...
taktiež riešim či si možem dať domáci internet do nákladov ak robím e-shop. Je to logické ale počula som že k tomu musím mať aj originál zakúpené programy /Windows, antivirus...inak si to nemôžem dať do nákladov. Poradte.
bodliak
17.01.12,19:42
To, že komunikácia s daňovou správou funguje prakticky len na Windows a IE ešte neznamená,
že e-shop si nemôže robiť a spravovať z linuxu.
A antivírus ? Prečo by musel používať antivírus ?
Ice dive
17.01.12,19:42
čo má spoločné windows a antivirus s internetovým pripojením doma? a nie je domáci počítač už dávno s majetku sro?:D:D:D

ja mam adresu sro na trvalom pobyte kde som fyzicky tak max 2x do mesiaca... internet mam na inej adrese kde žijem, a mam ho v nákladoch sro... v podstate nikto okrem mňa a providera nevie, kde je internet naozaj zriadený faktúry mam na sro... daniari by museli fakt riadne vyšetrovať a obracať, aby ich toto napadlo skúmať.... a ďalšia vec, prečo by som mal činnosť pre sro vykonávať v sídle spoločnosti... veď v dnešnej dobe je x firiem, ktoré majú fiktívnu adresu napr. Zámocká, Obchodná... v Bratislave za účelom nejakej prestíže a fyzicky tam z danej firmy nikto nikdy nebol... a pochybujem, že všetky veci majú zriadené v sídle spoločnosti za účelom priznávania nákladov...