anna81
01.12.11,08:34
Dobrý deň, prosím Vás o názor.
Firma s práv. subj. si od súkromných osôb prenajala lesné a poľnohospodárske pozemky, na základe čoho sa stala obhospodarovateľom týchto pozemkov.
Ako zaúčtovať vyplatené nájomné ? (vypláca sa raz ročne)

Ročné nájomné u niektorých FO bude viac ako 500,- €, aká je potom povinnosť firmy? Musí FO vystaviť nejaké potvrdenie? (nikde som nenašla, či existuje nejaký vzor potvrdenia, do akého dátumu sa vydáva, a či len tým FO, ktorí majú príjem z nájomného za rok vyšší ako 500e?)
anna81
06.12.11,06:14
prosím Vás, nik nemá podobný prípad?
ja by som to nájomné zaúčtovala 518/379

ale aké treba vystaviť potvrdenie naozaj neviem...
Tweety
06.12.11,06:47
Dobrý deň, prosím Vás o názor.
Firma s práv. subj. si od súkromných osôb prenajala lesné a poľnohospodárske pozemky, na základe čoho sa stala obhospodarovateľom týchto pozemkov.
Ako zaúčtovať vyplatené nájomné ? (vypláca sa raz ročne)

Ročné nájomné u niektorých FO bude viac ako 500,- €, aká je potom povinnosť firmy? Musí FO vystaviť nejaké potvrdenie? (nikde som nenašla, či existuje nejaký vzor potvrdenia, do akého dátumu sa vydáva, a či len tým FO, ktorí majú príjem z nájomného za rok vyšší ako 500e?)
Predpis nájomného na základe zmluvy 518/379, samotná úhrada 379/221, 211.
anna81
06.12.11,10:52
Tweety ďakujem, a s tým potvrdením nevieš ako to bude?
Tweety
06.12.11,10:53
Tweety ďakujem, a s tým potvrdením nevieš ako to bude? Neviem aké myslíš, veď potvrdenie o tom, že si vyplatila budeš mať. Buď PD alebo BV.
anna81
06.12.11,10:57
áno, to je v poriadku

ale mne sa jedná o potvrdenie pre FO, teda prenajímateľa, ktorý si tento príjem musí zdaniť a tuším príjem z nájmu vstupuje aj do VZ pre ZP, takže bude musieť robiť aj RZZP, keďže výška nájomného sa v niektorých prípadoch vyšplhala nad 500e
Tweety
06.12.11,10:58
áno, to je v poriadku

ale mne sa jedná o potvrdenie pre FO, teda prenajímateľa, ktorý si tento príjem musí zdaniť a tuším príjem z nájmu vstupuje aj do VZ pre ZP, takže bude musieť robiť aj RZZP, keďže výška nájomného sa v niektorých prípadoch vyšplhala nad 500e Podľa mňa stačí listom a tam ten príjem rozpísať. Niečo také, ako chodí z II. piliera .
anna81
06.12.11,11:08
hmm hmm
dobrý nápad, šak žiaden vzor takého potvrdenia som nikde nenašla...

ja mám akýsi zlý týždeň, vec čo riešim dva dni, ty to máš za 5 min
anna81
06.12.11,11:16
ešte by si mi vedela pomôcť s dobropisom?
mám jeden vystaviť, ale mám z toho žalúdočné krče, ešte som to nerobila...
už som začala pár vecí študovať, ale...

vystavili sme 10.10.2011 OFA, ale odberateľ chce teraz časť výrobkov vrátiť, musím k dobropisu vystaviť aj príjemku? a môžem vystaviť dobropis s dnešným dátumom?
Tweety
06.12.11,11:16
hmm hmm
dobrý nápad, šak žiaden vzor takého potvrdenia som nikde nenašla...

ja mám akýsi zlý týždeň, vec čo riešim dva dni, ty to máš za 5 min To áno, špeci nie je, jednoducho napíšeš do listu, na základe zmluvy.... bolo vyplatené predmetné nájomné za to a to v sume ....jurášikof. Môžeš napísať, že nebola záržaná žiadna daň. Oficiále..... A finito.
Tweety
06.12.11,11:19
ešte by si mi vedela pomôcť s dobropisom?
mám jeden vystaviť, ale mám z toho žalúdočné krče, ešte som to nerobila...
už som začala pár vecí študovať, ale...

vystavili sme 10.10.2011 OFA, ale odberateľ chce teraz časť výrobkov vrátiť, musím k dobropisu vystaviť aj príjemku? a môžem vystaviť dobropis s dnešným dátumom? Nabudúce takú otázku daj to témy dobropisov. Napíšem. AK tovar vráti, príjmeš ho na sklad, urobíš príjemku. Dobropis bude mať dátum, kedy si ho vystavila.
anna81
06.12.11,11:24
OK
Ď.
anna81
13.02.12,11:10
Podľa mňa stačí listom a tam ten príjem rozpísať. Niečo také, ako chodí z II. piliera .

Tak som urobila podľa Tvojej rady. Potvrdenia mám prichystané, ale neviem ako pokračovať v prípade, že vlastník pozemku (prenajímateľ), kt. podpísal zmluvu o nájme v r. 2010, sa odsťahoval do zahraničia, na základe písomného splnomocnenia poveril svoju dcéru o preberanie všetkých poštových zásielok. Takže nájomné za r. 2010 sa vyplatilo dcére žijúcej na slovensku.
Potvrdenie mám poslať vlastníkovi (ten má podpísanú zmluvu), alebo dcére (jej boli zaslané peniaze za nájomné)?
A ešte mám podobný prípad, keď vlastník, kt. podpísal nájomnú zmluvu ochorel, je nevládny, preto jeho manželka doručila generálnu moc, peniaze boli vyplatené manželke. Vystaviť potvrdenie na vlasníka alebo na manželku?
anna81
15.02.12,06:32
nik nemá podobný prípad?