duficek
26.01.06,10:43
dobry den, vykupujem od FO tovar v drobnom, ktory potom predavam vo velkom mojim odberatelom. doteraz som na takyto tovar vypisoval potvrdenky o nakupe a cene (peniaze vyplacal na ruku) a odberatelom uctoval na faktury.
z rucnej prace by som chcel prejst na pocitac a prijaty tovar prijimat cez prijemky na sklad.
da sa takato prijemka povazovat za vydajovy pokl. doklad, alebo musim ku kazdej prijemke zvlast vypisat pokl. doklad? resp. stacil by ku koncu mesiaca nejaky suhrnny pokladnicny doklad pre prijemky?
uctovny softer mi nedovoluje v pokladnicnom doklade nahodit-zauctovat prijemku na sklad, (iba fakturu podla variabilneho symbolu), preto by som polozky musel vypisovat rucne, co by bola robota naviac oproti povodnemu sposobu.
vdaka za pomoc pri rieseni mojho problemu :)
Zita5
26.01.06,09:51
dobry den, vykupujem od FO tovar v drobnom, ktory potom predavam vo velkom mojim odberatelom. doteraz som na takyto tovar vypisoval potvrdenky o nakupe a cene (peniaze vyplacal na ruku) a odberatelom uctoval na faktury.
z rucnej prace by som chcel prejst na pocitac a prijaty tovar prijimat cez prijemky na sklad.
da sa takato prijemka povazovat za vydajovy pokl. doklad, alebo musim ku kazdej prijemke zvlast vypisat pokl. doklad? resp. stacil by ku koncu mesiaca nejaky suhrnny pokladnicny doklad pre prijemky?
uctovny softer mi nedovoluje v pokladnicnom doklade nahodit-zauctovat prijemku na sklad, (iba fakturu podla variabilneho symbolu), preto by som polozky musel vypisovat rucne, co by bola robota naviac oproti povodnemu sposobu.
vdaka za pomoc pri rieseni mojho problemu :)

O zakúpení tovaru musíš mať doklad . Tento doklad zaúčtuješ v peňažnom denníku - výdaj pokladňa / alebo baka - výdavok ovplyvňujúci ZD - tovar .
Na základe dokladu od predávajúceho / došlej faktúry alebo DL spravíš príjemku na sklad . Nie na základe VPD .

Ak tovar predávaš ďalej , vystavíš faktúru. Pri jej úhrade zaúčtuje do príjem pokladňa PPD, alebo banka BV- príjem ovplyvňujúci ZD - tovar .
Na základe dodacieho listu odpíšeš zo skladovej karty.

Každý soft obsahuje skladové hospodárstvo, pokiaľ si ho objednáš .

Ešte prosím doplň akú fyzickú osobu máš na mysli .Ak občana , tak neviem čo by Ti mohol občan aký tovar predávať , jedine jeho ľudovoumelecké výrobky , alebo zeleninu .:eek: Možno starý nábytok , kožky/výkup/ alebo železo . Už ma nič nenapadá .:eek:
Zita5
26.01.06,09:54
da sa takato prijemka povazovat za vydajovy pokl. doklad, alebo musim ku kazdej prijemke zvlast vypisat pokl. doklad? resp. stacil by ku koncu mesiaca nejaky suhrnny pokladnicny doklad pre prijemky?

Výdavkový pokladničný doklad preukazuje , že si uhradil faktúru dodávateľovi a prevzal peniaze . Príjemka nenahradzuje VPD .
duficek
26.01.06,10:13
su to druhotne suroviny, dedko mi na furiku donesie par kil zeleza, skolacik v taske stare zosity, firma mi donesie prebytocne reklamne letaky atd.
chcel by som to robit po novom cez pocitac, skladove hospodarstvo mam.
v mojom programe by som musel vypisat pokladnicny doklad a prijemku na sklad, su nejake ine uctovne programy, ktore mi umoznia na zaklade prijemky na sklad vyplnit a vytlacit vydajovy doklad? alebo sa to takto nerobi?
Zita5
26.01.06,10:15
su to druhotne suroviny, dedko mi na furiku donesie par kil zeleza, skolacik v taske stare zosity, firma mi donesie prebytocne reklamne letaky atd.
chcel by som to robit po novom cez pocitac, skladove hospodarstvo mam.
v mojom programe by som musel vypisat pokladnicny doklad a prijemku na sklad, su nejake ine uctovne programy, ktore mi umoznia na zaklade prijemky na sklad vyplnit a vytlacit vydajovy doklad? alebo sa to takto nerobi?

Na základe príjemky Ti výdavkový doklad určite nevypíše myslím , že žiaden soft. Aspoň nemám také poznatky .

Príjemku si budeš musieť vystaviť zvlášť, bohužiaľ .
duficek
26.01.06,10:29
dakujem pekne za odpoved.
myslel som si ze si usetrim robotu, ale vypada to ze si ju este pridam :(
Zita5
26.01.06,10:30
dakujem pekne za odpoved.
myslel som si ze si usetrim robotu, ale vypada to ze si ju este pridam :(

Veď to zasa nie je taká robota , že by Ťa to obralo o pol dňa času-:p
duficek
26.01.06,10:49
no ked ma clovek robit vsetko, od prijatia tovaru, vazenie, ulozenie tovaru zauctovanie, vyplatenie penazi a naraz je takto na dvore 5-6 zakaznikov, tak je velky frmol a pridavat si este takto robotu je pekne o nervy :)
ik-a
26.01.06,16:27
Neviem aky mas soft, ale tvoj problem by sa dal riesit. Ak si nahodis prijemku a z nej das urobit fakturu doslu ako hotovostny nakup, malo by ti to urobit aj vydavkovy doklad. Alebo druha alternativa, das si urobit fakturu a potom ju das zaplatit a mas znova vydavkovy doklad.
duficek
26.01.06,20:49
dakujem ika, ale taky sposob mi je znamy, lenze to by mi pribudlo robit kazdemu zakaznikovy fakturu a este aj pokl. doklad. prave tym dalsim papierovackam som sa chcel vyhnut.

dnes som bol na konzultacii u uctovnicky, co vedie uctovnictvo podobnej prevadzke ako mam ja a potvrdila mi v podstate spravnost mojho povodneho postupu. pokladnicny doklad vydava suhrnne za cely den, zrata don vsetky potvrdenky.
cize ja na konci dna zratam sumu sa vsetky skladove prijemky a rucne na to vytvorim pokladnicny doklad.

inak este raz vdaka baby