miroslavbu
01.12.11,10:24
Zdravím vás, pred niekoľkými dňami mi pribudol pred rodinným domom zákaz zastavenia.
Myslel som, že to nebude žiadna tragédia a na obecnom úrade prípadne na polícii sa bude dať vybaviť
výnimka. Aby som aspoň ja nemal problém pred domom zastaviť, odomknúť a otvoriť bránu a vojsť autom do dvora.
Prípadne v prípade potreby odstaviť auto pred bránu o vyložiť nákup a podobne. Obrátil som sa na obecný úrad, kde som nepochodil,
lebo vraj je to štátna cesta a obec s tým nemá nič. Volal som o informácie na políciu, tam ma zasa usmernili, že na takú výnimku nemám nárok.
Takže ako to vlastne je? Môžem či nemôžem požadovať o výnimku na zastavenie pred vlastným domom?
Ďakujem za každú vecnú radu, ktorá mi môže pomôcť.
arizona
01.12.11,10:00
Tiez mame takuto znacku na ulici,ale vybavovali sme si ju my, obyvatelia,lebo nam neustale stali cudzie auta pred branami a nemohli sme sa dostat domov.
Tiez nemame inu moznost vojst do vlastneho dvora,ako zastat s autom na ceste,otvorit branu a az potom ist dnu...
Tiez sme sa informovali,aky vplyv bude mat ta znacka na majitelov domov,ked porusuju predpisy,aby sa dostali domov.
Bolo nam povedane, ze nakolko inu moznost nemame,ako sa dostat domov tak sa nam toto porusenie predpisov toleruje.
Je to take zvlastne ,lebo tiez sa nam zdala logickejsia nejaka pridavna tabulka, ktora by udelovala vynimku majitelom prilahlych domov...ale za tie roky nikto pokutu nedostal,hoci v kolone neraz stoja aj policajne auta a cakaju,pokym si autom behneme do dvora.
Ale znacka plati pre cestu, takze mimo cesty pred branou si parkovat mozes. Ak to samozrejme nie je verejny chodnik...
miroslavbu
01.12.11,10:30
Ďakujem za informáciu, vedľa cesty je skutočne chodník, a vedľa chodníka mám plot, takže ani to nie je riešenie. A po debate na dopravnom inšpektoráte som
viac ako presvedčený, že je to s tou pokutou od povahy a stavu policajta, ktorému môže moje auto pri dome vadiť.
Takže radšej by som odpoveď, ktorá mi legálne v súlade zo zákonom umožní zastavenie pred domom.
bubkoch
01.12.11,10:39
podla toho co pises mam skor pocit ze sa snazis ziskat vynimku aby si mohol stat pred domom lebo sa ti obcas nechce vkuse otvarat a zatvarat branu a davat auto do dvora ...

lebo neverim ze by sa nasiel policajt ktory by dal pokutu za 20s zastavenie pocas ktoreho otvaras branu do vlastneho domu ...
miroslavbu
01.12.11,11:02
podla toho co pises mam skor pocit ze sa snazis ziskat vynimku aby si mohol stat pred domom lebo sa ti obcas nechce vkuse otvarat a zatvarat branu a davat auto do dvora ...

lebo neverim ze by sa nasiel policajt ktory by dal pokutu za 20s zastavenie pocas ktoreho otvaras branu do vlastneho domu ...


Ďakujem za postreh, presne tak stále sa jedná o zastavenie pred bránou. Ale nerád by som riešil čo chcem alebo nechcem. Takže priblblé konštatovanie,
ktoré mi v ničom nepomôže si pane strčte za klobúk. Ak extrém tak stačí, že zastavím pri krajnici a kým vojdem do dvora mi niekto nabúra auto.
To bude sranda, veď som stál na zákaze zastavenia! To potom s tým vaším konštatovaním si určite pomôžem.
lubko6394
01.12.11,11:14
Ďakujem za postreh, presne tak stále sa jedná o zastavenie pred bránou. Ale nerád by som riešil čo chcem alebo nechcem. Takže priblblé konštatovanie,
ktoré mi v ničom nepomôže si pane strčte za klobúk. Ak extrém tak stačí, že zastavím pri krajnici a kým vojdem do dvora mi niekto nabúra auto.
To bude sranda, veď som stál na zákaze zastavenia! To potom s tým vaším konštatovaním si určite pomôžem.


Tak si namontuj elektrickú bránu a otváraj si dialkovým.
arizona
01.12.11,11:25
uz tu je starsia tema o udeleni vynimky, stacilo pozriet

http://www.porada.sk/t113241-obmedzenie-uzivacich-prav-k-nehnutelnosti.html (http://www.porada.sk/t113241-obmedzenie-uzivacich-prav-k-nehnutelnosti.html)

alebo
§140. Výnimky(1) V mimoriadnych a nevyhnutných prípadoch a za predpokladu, že sa tým neohrozí bezpečnosť cestnej premávky, môže sa povoliť výnimka z

a) ustanovení § 35 ods. 1, § 39 ods. 1, 2 a 5; v povolení výnimky sa určia podmienky jej používania, časová a územná platnosť a iné prípadné obmedzenia,
b) z dopravnej značky označujúcej zákaz vjazdu, zákaz zastavenia, zákaz státia, iný zákaz, zónu s dopravným obmedzením, pešiu zónu, obytnú zónu a školskú zónu.

(2) Výnimku podľa odseku 1 povoľuje orgán Policajného zboru; ak takáto výnimka presahuje územie kraja, povoľuje ju ministerstvo vnútra.

(3) Ministerstvo vnútra môže za podmienok podľa odseku 1 vydať všeobecné povolenie výnimky s platnosťou na celé územie Slovenskej republiky.

(4) Výnimku podľa odseku 1 písm. a) možno povoliť najviac na jeden rok. Výnimku podľa odseku 1 písm. b) možno povoliť najviac na päť rokov.

(5) Žiadosť o povolenie výnimky sa doručí orgánu podľa odseku 2 najneskôr 15 dní pred začiatkom prepravy, ktorej sa povolenie dotýka. Žiadosť o povolenie výnimky obsahuje

a) meno, priezvisko a adresu pobytu fyzickej osoby alebo názov a sídlo právnickej osoby,
b) územný rozsah alebo trasu, po ktorej sa bude vozidlo pohybovať,
c) dobu, po ktorú je výnimka potrebná,
d) účel a zdôvodnenie výnimky,
e) zoznam vozidiel, na ktoré sa bude výnimka vzťahovať, s uvedením ich evidenčných čísel a držiteľov, druhu, továrenskej značky a typu vozidla.

(6) Vodič vozidla je povinný mať doklad o povolení výnimky vo vozidle na viditeľnom mieste. Povolenie výnimky možno zrušiť, ak sa výnimka používa v rozpore s určenými podmienkami, ak odpadol dôvod, na ktorý bola povolená, ak sa skončila jej platnosť, alebo ak je to potrebné z dôvodu bezpečnosti alebo plynulosti cestnej premávky.

(7) O povolení výnimky a jej zrušení rozhoduje orgán uvedený v odseku 2 s prihliadnutím na dopravno-bezpečnostnú situáciu. Žiadateľ o povolenie výnimky nemá nárok na náhradu škody, ktorá mu vznikne jej nepovolením alebo jej zrušením.

(8) Okruh vozidiel a osôb, ktorým sa môže povoliť výnimka podľa odseku 1 písm. b), ustanoví všeobecne záväzný právny predpis, ktorý vydá ministerstvo vnútra.
bubkoch
01.12.11,11:28
Ďakujem za postreh, presne tak stále sa jedná o zastavenie pred bránou. Ale nerád by som riešil čo chcem alebo nechcem. Takže priblblé konštatovanie,
ktoré mi v ničom nepomôže si pane strčte za klobúk. Ak extrém tak stačí, že zastavím pri krajnici a kým vojdem do dvora mi niekto nabúra auto.
To bude sranda, veď som stál na zákaze zastavenia! To potom s tým vaším konštatovaním si určite pomôžem.

zbytocne zabijas cas a energiu, nikto ti ziaden papier na to ze tam mozes zastavit neda ...
zmier sa s tym ze pri kratkom zastaveni len na cas otvorenia brany ti nikto nikdy pokutu neda, ale pokial tam budes parkovat dlhsie, hrozi ti nielen pokuta ale aj odtah
miroslavbu
01.12.11,11:47
Vďaka za príspevok arizona. Konečne reakcia adekvátna tohto fóra.
Presne túto výnimku som mal preštudovanú, keď som sa obrátil na políciu.
No pánom policajtom som bol poučený, že nemám nárok a žiadnu výnimku nedostanem.
Čo sa mi rozhodne zdá v rozpore práve s §140 výnimky. Skúsim ešte pátrať po nejakých možnostiach a zrejme
budem hľadať právnu pomoc.
A ak náhodou budem meniť bránu za elektrickú potom napíšem do fóra zákaz zastavenia.

(http://www.porada.sk/member.php?u=83659)
marleau
01.12.11,12:08
Nech je dovod zákazu zastavenia akýkoľvek,zastavím,keď potrebujem otvoriť vlastnú bránu.
arizona
01.12.11,12:38
Vďaka za príspevok arizona. Konečne reakcia adekvátna tohto fóra.
Presne túto výnimku som mal preštudovanú, keď som sa obrátil na políciu.
No pánom policajtom som bol poučený, že nemám nárok a žiadnu výnimku nedostanem.
Čo sa mi rozhodne zdá v rozpore práve s §140 výnimky. Skúsim ešte pátrať po nejakých možnostiach a zrejme
budem hľadať právnu pomoc.
A ak náhodou budem meniť bránu za elektrickú potom napíšem do fóra zákaz zastavenia.

(http://www.porada.sk/member.php?u=83659)
Najlepsie je,ked sa na nich obratis pisomne a budes ziadat pis.odpoved.
Budu ti musiet oddovodnit,preco tak rozhodli,ako rozhodli...je ine,ked ti policajt povie nieco ustne,ale ked sa musi pod to podpisat co da na poapier, uz je to nieco ine...
marleau
01.12.11,13:03
Nezabudni pýtať riešenie,ako sa máš autom dostať do vlastného dvora bez toho,aby si neporušil zákon a zároveň nebola ohrozená tvoja sloboda ani žiadne iné právo.
buchač
01.12.11,13:33
Vďaka za príspevok arizona. Konečne reakcia adekvátna tohto fóra.
Presne túto výnimku som mal preštudovanú, keď som sa obrátil na políciu.
No pánom policajtom som bol poučený, že nemám nárok a žiadnu výnimku nedostanem.
Čo sa mi rozhodne zdá v rozpore práve s §140 výnimky. Skúsim ešte pátrať po nejakých možnostiach a zrejme
budem hľadať právnu pomoc.
A ak náhodou budem meniť bránu za elektrickú potom napíšem do fóra zákaz zastavenia.

(http://www.porada.sk/member.php?u=83659)

...hm ....a čo tak dať odvolanie na vyššiu inštanciu ?....nech je dotyčný poučený zhora ???