matote
01.12.11,13:07
Viem ze diskusie su v tejto oblasti bohate - chcem sa na to pozriet z ineho uhla.
Ja sa nevyziadanym ponukam nebranim - chcem byt informovany... ale samozrejme dodrziavam zakon a taketo ponuky nerozosielam!

Chcem sa opytat, viem ze niektori moju konkurenti tieto ponuky rozosielaju a ziskavaju aj na tom zakaznikov - samozrejme trosku mi to prekaza, pretoze ja zakaznikov nachadzam a oslovujem tazkopadnejsie a teda drahsie, co je pre mnna urcitou nevyhodou! Bonzovanie na soike alebo inom urade ktory to ma na starosti sa mi absolutne nepaci - prave z dovodu, ze podla mna nie je zakon o nevyziadanej poste v poriadku a aj z toho dovodu, ze aj konkurenti su ludia a nechcem im pre somarinu sposobovat problemy, ved casto o tom ani netusia... Adekvatna cenova ponuka nie je spam ale efektivna obchodna komunikacia - vidim to tak iba ja?

Ovela viac ako ponuky ma otravuje 20krat telefonat, ktory ma vyrusi pri cinnosti s "hlupou otazkou" ci mi mozu poslat ponuku... somarina... alebo s roznymi prieskumami.

Ak ponuka nie je na antikoncepciu, viagru a podobne cinsko/americko/africke somarinky, nemam nic proti tomu ak mi ju rovno zaslu.

Aky nazor na to mate vy?
Dantess
01.12.11,12:40
aj podľa mňa je mailový spam menšie zlo, než telefonáty. To je snáď najhoršia vec na svete,,
avalik
01.12.11,12:50
mne nevadi jednorazova mailova ponuka a predstavenie sa firmy

co ma ale na.ere, ked moju adresu (a je jedno ci sukromnu, firemnu alebo kontaktnu eshopu) niekto bez mojho vedomia zaradi do svojho newsletteru - preco ja mam klikat na nejake linky aby som sa odhlasila z niecoho co som si neobjednala? ... automaticky davam spam danej poste a blokovat odosielatela
D.Halas
02.12.11,05:51
Medzi spamom, newsletterovym mailom a mailom s ponukou je pomerne veľký rozdiel. K spamu, čiže rozosielaniu nevyžiadaného generického mailu na čo najväčšie množstvo adries, by sa nemal seriózny podnik uchyľovať nikdy a ak to robí Vaša konkurencia, môžete byť len rád, lebo ubližujú sami sebe.
Zasielať newsletter na adresy, ktoré sa dobrovoľne zaradili do Vašeho zoznamu je samozrejme v poriadku, je dobré ale medzi jednotlivými mailami dostatočné rozostupy, a zbytočne nepreháňať dĺžku + si dobre rozmyslieť dátum a čas odoslania (vyhnúť sa piatkom a pondelkom, v pondelok je vždy kopa mailov po víkende a v piatok sa už ľuďom často nič nechce riešiť).
Mail s konkrétnou ponukou, kedy ste si našli potenciálneho klienta, preskúmali ste si z dostupných informácií jeho potreby a následne ste v maili stručne popísali svoje služby a ako by ste vedeli potenciálnemu klientovi pomôcť, určite neurazí.