Rozparovac3
01.12.11,14:44
Zdravim, absolvoval som test a obhajobu podnikateľského plánu na živnostenský príspevok s tým, že ak donesiem prísľub zamestnania tak mi ho schvália.

Takže pracovať idem v oblasti stavebných prác s ujom, ktorý ma tiež živnosť a som sa aj na neho odvolaval, ale to nestačilo, proste chcu to mať na papieri.

Tak sa chcem spýtať, ako formou to má byť napísane ?


A inak ten prísľub je nezáväzny pokial som tomu dobre porozumel ?


Za odpovede vopred vďaka.
KEJKA
01.12.11,13:48
absolvoval som test a obhajobu podnikateľského plánu na živnostenský príspevok s tým, že ak donesiem prísľub zamestnania tak mi ho schvália................

určite to takto formulovali?
Ak by si bol zamestnaný, nemusíš byť SZČO a nemusíš mať príspevok.
Nechceli ono skôr garanciu, že naozaj budeš podnikať, že máš zakazky? to by mi dávalo logiku.
V takom prípade by si s ujom podpísal zmluvu o spolupráci. alebo zmluvu o subdodávkach......
ale nie pracovnú zmluvu, alebo zmluvu o dodaní konkrétnych stavebných prác na konkrétnu zakazku.
avalik
01.12.11,13:51
aj ti oddovodnili podla akeho zakona to po tebe chcu? ved ako zivnostnik budes pracovat sam na seba a teda nebudes zamestnanec

mas to aj pisomne?
Rozparovac3
01.12.11,14:03
No ano chceli vedieť že či naozaj budem podnikať, či mam niečo dohodnute, tak som povedal, že áno idem proste s ujom ktorý ma tiež živnosť a tiež pred rokom žiadal a schválili mu ten príspevok, tak teraz plánujem ja isť s nim, ale možem isť iba na živnosť, tak preto som chcel využiť možnosť dotácie. No a povedali, že odvolať na uja sa nestači, že chcu mať aj nejaky papier že naozaj tam pojdem pracovať.
KEJKA
01.12.11,14:18
tak ako som písala, nejde o zamestnanie, ale nech ujo napr. napíše objednávku na tvoje meno, podpíše sa. treba tam vyplniť druh, miesto, rozsah prác.
Možno objednávka im bude stačiť, ak nie, tak spíšete zmluvu.
Určite nejde o zamestnanie.
Rozparovac3
01.12.11,14:34
mate na mysli vlastne objednávku práce ? druh prace - dokončovacie stavebne práce ?,, miesto - stači uviesť česká republika ? ,, rozsah prác - ? ..
A stači to opečiatkovať a podpisať ano ?
No dúfam, že to bude stačiť.
A je táto zmluva záväzná ? Pri obhajobe vraveli že to nie je záväzne, tak potom neviem prečo kladú dôraz na ten papier.
KEJKA
01.12.11,14:50
proste kancelárska byrokracia - odfajknú si, že ten papier majú a dovidenia.
rozsah prác - neuvedieš, alebo daj "podľa požiadaviek objednávateľa"
Rozparovac3
01.12.11,14:57
Ďakujem pekne za odpovede.

:)