janka9999
01.12.11,14:46
Zdravím,
som tu nová ale dúfam, že mi bude niekto ochotný poradiť. Ide o moje vozidlo, už pred pár mesiacmi ho môj otec dal jednému "známemu" opraviť, bo bolo nepojazdné, no ten ho doposiaľ nevrátil, nereaguje ani na telefonaty, ani na osobný kontakt, na nič....neviete ako treba postupovať, či zájsť na políciu a nahlásiť to ako krádež, aj keď priamy doklad nemáme, že si ho vzal na opravu,kedže to bol známy. Technický preukaz mám doma, no čo ak náhodou opravil auto alebo používa ŠPZ...naštastie mi domov nič neprišlo zatiaľ, no nechcem ďalej takto čakať a nevedieť čo a kto robí s autom na moje meno....
ďakujem za radu
KEJKA
01.12.11,13:58
a to neviete fyzicky miesto, kde je auto odstavené? kde ten známy býva?
Isť za ním domov?
janka9999
01.12.11,14:01
vieme, nie je doma vždy,alebo sa aspoň robí, že nie je...takže kde to auto teraz stojí netušíme
Stanislav 1975
01.12.11,14:11
Zdravím,
som tu nová ale dúfam, že mi bude niekto ochotný poradiť. Ide o moje vozidlo, už pred pár mesiacmi ho môj otec dal jednému "známemu" opraviť, bo bolo nepojazdné, no ten ho doposiaľ nevrátil, nereaguje ani na telefonaty, ani na osobný kontakt, na nič....neviete ako treba postupovať, či zájsť na políciu a nahlásiť to ako krádež, aj keď priamy doklad nemáme, že si ho vzal na opravu,kedže to bol známy. Technický preukaz mám doma, no čo ak náhodou opravil auto alebo používa ŠPZ...naštastie mi domov nič neprišlo zatiaľ, no nechcem ďalej takto čakať a nevedieť čo a kto robí s autom na moje meno....
ďakujem za radu
V tomto prípade sa určite nejedná po právnej stránke o krádež vozidla- to by skor klasifikovalo ako nedovolené používanie cudzieho vozidla- v tom je velký rozdiel, najma vo výške trestu...
KEJKA
01.12.11,14:14
ak máte podozrenie, že s tým autom nie je všetko v poriadku, že sa dotyčný zatajuje, treba top riešiť.
Čo ked jedného dňa príde polícia s tým, že Vaše auto spôsobilo škodu, nebodaj ublíženie, alebo bolo pri enjakej vlámačke, nechcem maľovať čerta na stenu.
Ja by som mu poslala výzvu, aby auto vrátil v pvodnom stave, stanoviť termín a potom podať trestné oznámenie................
janka9999
01.12.11,14:52
toto ma tiež napadlo, že aby som mala aspoň nejaký doklad o výzve k vráteniu...a keď sa do týždňa neozve, tak pôjdem aj s listom na políciu. Práve to,že čo ak to auto spojazdnil a niečo s ním vyvedie niekto.