Katka01
01.12.11,15:25
Dobrý deň. Kúpila som si nový mobil. Nejdú na ňom posielať správy, keď vojdem do posielania správ, celý mobil zamrzne, nedá sa z toho už ani vystúpiť a môžem to len vypnúť a zapnúť. Nevšimla som si to ale hneď, lebo nie som ten typ čo každý deň posiela správy a všetko ostatné ide bez problémov. Teraz som hľadala bloček, ale nenašla som. Nie som si istá, či mi ho vôbec dali, neviem sa na to rozpamätať a nie som ten typ, čo vyhadzuje bločky, nejaký čas si nechávam všetky, aj od úplných somarín. Chcem sa spýtať, či ten mobil môžem reklamovať, keď mám komplet vypísaný záručný list, je tam aj IMEI, pečiatka obchodu, všetko. Aj tú krabicu od toho mám. Ďakujem.
Stanislav 1975
01.12.11,14:26
Bez bločka asi nemožeš- resp. keď ťa odmietnú,tak im nič nemožeš, nakolko blok je základným prvkom pre reklamáciu
Podla mňa neuspeješ...
Gina Er
01.12.11,14:42
mám komplet vypísaný záručný list, je tam aj IMEI, pečiatka obchodu, všetko. Aj tú krabicu od toho mám. Ďakujem.
...skús,blok z pokladne sa dá dohľadať.Ak je u nás zákazník slušný a poprosí,nemáme problém bločik dohľadať,ale ak príde a hneď robí bordel,pošleme ho bez bločiku do preč....
ivka70
01.12.11,15:02
Potvrdeny zarucny list staci.
Katka01
01.12.11,15:06
Gina: dakujem, dobre vediet. Asi budem odkazana na milost ci nemilost predajcu. No skusim to. Podla mna on mi ho ani nedal a ja som si to neuvedomila, lebo vsetky blocky svedomito odkladam. Vsetky aj mam, okrem tohto jedneho.
draik
01.12.11,16:14
Ak ste platili kartou, staci aj vypis z karty s danou platbou.
Mária27
01.12.11,16:22
Občiansky zákonník§ 620 (Záručná doba)(4) Na žiadosť kupujúceho je predávajúci povinný poskytnúť záruku písomnou formou (záručný list). Ak to povaha veci umožňuje, postačí namiesto záručného listu vydať doklad o kúpe.

(5) Vyhlásením v záručnom liste vydanom kupujúcemu alebo v reklame môže predávajúci poskytnúť záruku presahujúcu rozsah záruky ustanovenej v tomto zákone. V záručnom liste určí predávajúci podmienky a rozsah tejto záruky.
Katka01
01.12.11,16:36
Ďakujem moc Mária aj ostatní.
Katka01
05.12.11,08:47
Len ak by niekoho zaujimalo ako to dopadlo, dosla mi odpoved od SOIky, ze mam pravo na reklamaciu tovaru ak mam zarucny list a vobec nemusim mat blocek. Nie je to na dobrej voli predavajuceho, on ma povinnost mi reklamaciu uznat. Co je inak teraz uz jedno, pretoze moj otec sa "pohral" s tym mobilom a nastavil mi to. Ja som si totiz kupila Nokiu C2, kde sa mozu pouzivat 2 SIM karty sucasne, zatial mam ale iba jednu. Ono to bolo defaultne nastavene tak, ze on ratal s dvoma a ked som chcela poslat SMS, mal nastavene, ze sa ma pytat z ktorej to chcem poslat, ale kedze tam bola len jedna, zmrzol. Otec mi nastavil aby defaultne pouzival len jednu kartu a tu druhu ignoroval.
xxxpower2
05.12.11,09:02
Občiansky zákonník§ 620 (Záručná doba)

(4) Na žiadosť kupujúceho je predávajúci povinný poskytnúť záruku písomnou formou (záručný list). Ak to povaha veci umožňuje, postačí namiesto záručného listu vydať doklad o kúpe.

(5) Vyhlásením v záručnom liste vydanom kupujúcemu alebo v reklame môže predávajúci poskytnúť záruku presahujúcu rozsah záruky ustanovenej v tomto zákone. V záručnom liste určí predávajúci podmienky a rozsah tejto záruky.

Citam ten paragraf,ale dako to mas upravene pre svoje potreby.Tu je jeho spravne znenie:

§ 620
(1) Záručná doba je šesť mesiacov; ak ide o predaj potravinárskeho tovaru, je záručná doba osem dní, pri predaji krmív tri týždne a pri predaji zvierat šesť týždňov. Ak je na predávanej veci, jej obale alebo návode k nej pripojenom vyznačená lehota na použitie veci, neskončí záručná doba pred uplynutím tejto lehoty.
(2) Pri veciach, ktoré sú určené na to, aby sa užívali po dlhšiu dobu, ustanovujú osobitné predpisy záručnú dobu dlhšiu ako šesť mesiacov. Záručná doba presahujúca šesť mesiacov sa môže týkať i len niektorej súčiastky veci. Predávajúci je povinný vydať kupujúcemu pri predaji záručný list s vyznačením záručnej doby.
(3) Vyhlásením v záručnom liste vydanom kupujúcemu môže predávajúci poskytnúť záruku presahujúcu rozsah záruky ustanovenej v tomto zákone. V záručnom liste určí predávajúci podmienky a rozsah tejto záruky.



Zarucak nesluzi miesto bloku a vstupom SR do EU sa uz v podstate od ZL ustupilo.Nieje potrebny a povinny...


Len ak by niekoho zaujimalo ako to dopadlo, dosla mi odpoved od SOIky, ze mam pravo na reklamaciu tovaru ak mam zarucny list a vobec nemusim mat blocek. Nie je to na dobrej voli predavajuceho, on ma povinnost mi reklamaciu uznat. Co je inak teraz uz jedno, pretoze moj otec sa "pohral" s tym mobilom a nastavil mi to. Ja som si totiz kupila Nokiu C2, kde sa mozu pouzivat 2 SIM karty sucasne, zatial mam ale iba jednu. Ono to bolo defaultne nastavene tak, ze on ratal s dvoma a ked som chcela poslat SMS, mal nastavene, ze sa ma pytat z ktorej to chcem poslat, ale kedze tam bola len jedna, zmrzol. Otec mi nastavil aby defaultne pouzival len jednu kartu a tu druhu ignoroval.

Toto je divne lebo minule SOI tvrdila nieco ine u nas v obchode a aj zakaznikovy v liste a rozhodnuti....asi tu mame viac zakonov a viac statov evidentne
alaya1
05.12.11,09:25
Napr. u prevadzkovatela cislie 0903........staci len zarucny list, nikdy nepytali blocek.
Katka01
05.12.11,10:29
Takto, aby som to upresnila. Bez blocka nemam pravo na vratenie tovaru, ale mam pravo na vymenu. Kopirujem co mi doslo:

podľa §16 zákona č. 250/2007 Z.z. o ochrane spotrebiteľa v platnom znení, predávajúci je povinný vydať spotrebiteľovi doklad o kúpe. Tento spotrebiteľovi slúži ako dôkaz o tom, čo, koľko, kedy a v akej hodnote bolo zakúpené a tiež na preukázanie trvania záručnej doby, ktorá je podľa §620 Občianskeho zákonníka (ďalej len OZ) najmenej 24 mesiacov od kúpy.

Ak máte záručný list, z ktorého je vyššieuvedené zrejmé, tento Vám postačuje na uplatnenie práva zo zodpovednosti za vady - reklamácie.
Toto nezávisí od dobrej vôle predávajúceho. Je to Vaše právo, ktoré Vám vyplýva z OZ.

Ak by sa preukázalo, že sa jedná o vadu, ktorú nie je možné odstrániť, a ktorá bráni riadnemu užívaniu veci, vzniklo by Vám právo na odstúpenie od zmluvy, k uplatneniu ktorého by bolo potrebné predložiť originál dokladu o kúpe.
Keďže tento nemáte, platila by pre Vás v tom prípade druhá alternatíva v zmysle § 623 OZ, a to právo na výmenu tovaru.
xxxpower2
05.12.11,10:44
A to je hlupost co napisali...

podľa §16 zákona č. 250/2007 Z.z. o ochrane spotrebiteľa v platnom znení, predávajúci je povinný vydať spotrebiteľovi doklad o kúpe. Tento spotrebiteľovi slúži ako dôkaz o tom, čo, koľko, kedy a v akej hodnote bolo zakúpené a tiež na preukázanie trvania záručnej doby, ktorá je podľa §620 Občianskeho zákonníka (ďalej len OZ) najmenej 24 mesiacov od kúpy.

Toto ZL nema...a dalej uz sami vylucuju co tvrdia:

Ak máte záručný list, z ktorého je vyššieuvedené zrejmé, tento Vám postačuje na uplatnenie práva zo zodpovednosti za vady - reklamácie.
Toto nezávisí od dobrej vôle predávajúceho. Je to Vaše právo, ktoré Vám vyplýva z OZ.

ZL nieje doklad o kupe...cize trepu 2 na 3 a sami si to aj neguju...
Katka01
05.12.11,10:48
Tak ja neviem. Doslo mi to priamo zo SOIky. Som len rada, ze to nakoniec nemusim riesit.