Jenny-jana
01.12.11,20:46
Dobrý deň, vie mi niekto poradiť z vlastných skúseností, či pri vyplácaní rozhodcovského alebo za zapisovanie bodov pri turnaji (tzv.stolik ide o 2,5€ a ak ide o študenta)treba mať s dotyčným uzatvorenú nejaku zmluvu (DoPČ,prik.zml.)a či tieto ich príjmy treba zdanovať alebo stačí iba výdavkový doklad? Ďakujem veľmi pekne
ivka70
01.12.11,19:51
Treba mat uzavretu Dohodu a nahlasit cloveka v Socialnej poistovni.
Jenny-jana
01.12.11,19:56
A to aj keď sa jedná o študenta, ktorý dostane 2,50 € ? čo som čítala ohladom rozhodcov, ak ma na to živnosť tak si to zdanuje sam, ale čo s tými ostatnými. ďakujem
ivka70
02.12.11,07:11
A to aj keď sa jedná o študenta, ktorý dostane 2,50 € ? čo som čítala ohladom rozhodcov, ak ma na to živnosť tak si to zdanuje sam, ale čo s tými ostatnými. ďakujem

Ti ostatni predsa pracuju pre sportovy klub a teda musia mat tiez nejaku zmluvu. Najjednoduchsie dohodu o BPS alebo o VP.
Ak teda klub nechce riskovat, ze zamestnava niekoho "na cierno" (aj ked iba za 2,50 EUR na akciu).
A co sa tyka dani, bud podpisu vyhlasenie a budu si uplatnovat nezdanitelne minimum, vtedy im danova povinnost nevznikne, alebo im prijem zdanis a odvedies. A do SP odvedies urazove poistenie.
Samozrejme klub musi byt zaregistrovany na DU aj na SP ako zamestnavatel.