kaja211
02.12.11,08:27
Začali sme robiť na registračnej pokladni- máme jednoduché účtovníctvo, registračku sme si kúpili kvôli uhrádzaniu faktúr používam ju len týždeň. Ale som zabudla že si mám nastaviť sumu takú akú mám v softweri a tiež som zabudla z pokladne dať výdavok z novembra čo s tým ? Uhradila som do pokladne už tri faktúry.:eek:
tictac7
02.12.11,07:32
ERP a pokladňa o ktorej účtuješ v JÚ sú dve rôzne veci. V ERP nie je povinnosť evidovať výdavky... Pozri iné témy, je tu toho dosť...
kaja211
02.12.11,07:43
Ale potom mi nebude nikdy sedieť pokladňa/ ERP / s účtovnou pokladňou v programe.
Mila123
02.12.11,07:50
a to už prečo by ti mala sedieť? podľa kt. § zákona o ERP je to uvedené?????
Ako už uviedla Tictak ERP nemá nič spoločné s pokladňou......

napr. ak nakupujete niečo v hotovosti a šéf ti zabudne dať doklad zo včera, z predvčera potom ako by si to robila do ERP??????

povinnosti s ERP sú jasne dané v zákone....sú to evidencia tržieb a pohľadávok (nič viac) + evidencia vkladov peňazí do ERP .....
kaja211
02.12.11,07:56
Veď práve som to tam nikde nenašla ,len sa chcem uistiť , robím to prvý krát a chcem sa len uistiť že to mám dobre.A opraviť to teraz ak sa dá ešte na začiatku.Ale ak s tým nemám nič robiť a ďalej len uhrádzať vydané faktúry cez ERP tak je to v poriadku. ďakujem za včasnú odpoveď.
Mila123
02.12.11,08:01
sú záležitosti, kt. musíš urobiť s prácou na ERP....
denná uzávierka
akýkoľvek vklad do ERP (napríklad aj vklad peňazí z trezoru ráno do ERP aby si mala na výdavok)
nezabudni si všetky doklady o vkladoch a neplatné doklady uschovávať až jeden rok po ich vytlačení.....
kaja211
02.12.11,08:16
Ešte jedna otázočka ak môžem / nehnevajte sa ale som totálny začiatočník / keď tam budem dávať len úhrady za faktúry tak tam budem mať vždy sumu,ktorá sa mi bude nabaľovať každou úhradou vydanej faktúry takže by som nemala mať strach že nebudem mať na výdavky / ktoré ale ako hovoríš cez ERP nemusia ísť .
kaja211
02.12.11,08:18
Myslím tým to že ak mi príde faktúra od dodávateľa a ja ju hradím v hotovosti - nemusím ju evidovať v ERP? stačí len v účtovnom programe?
Mila123
02.12.11,08:18
jaj bože!!!! ERP riešiš vlastné tržby!!!!!
nie výdavky!!!!!!
kaja211
02.12.11,08:28
Ale potom nevadí že v ERP na konci roka budem mať sumu napr. pri uzávierke / robím si samozrejme aj denné/ 6000 eur a v pokladni v počítači (v účtovnom software/ napr. 2000 EUR? Nemúsí to sedieť?
kaja211
02.12.11,09:20
Prosím pomôžte mi som začiatočník a neviem ako ďalej ja viem že v zákone sa spomínajú len tržby , jeden pán ma upozornil na to že treba všetko viesť cez ERP. Vklad do pokladne , výdavok napr. keď si podnikateľ zoberie peniaze na kúpu nafty a pod.