zera
02.12.11,07:59
Dobry den.
Kupila som chalupu.
Poistnu zmluvu ohladom poistenia domu pred kradezou ohnom atd som neuzavrela.Nevedela som o nej.Uzavrel ju predchadzajuci majitel. Vycitala som z papierov ze je uzavreta do roku 2017 na 800 eur rocne.
Mne chodia doporucene listy z poistovne.V kupnej zmluve ktoru som podpisovala sa o poisteni domu nepise.

Otazka .Prechadza na mna povinnost platit toto poistenie?
podotazka:Musi byt kazda nehnutelnost poistena proti nejakym katastrofam? {jedna sa o staru chalupu, ktora sa bude rekonstruovat a nic v nej neni}
dakujem za odpovede zatial som nezaplatila a som s toho vystrasena.Mozu to odomna chciet v poistovni?
Mária27
02.12.11,07:03
Poistná zmluva nie je vecné bremeno, aby to prechádzalo na teba. Ty nemusíš mať dom poistený, nie je to zákonná poistka. Musíš iba platiť daň z nehnuteľnosti, prípadne odvoz smetí.
Stanislav 1975
02.12.11,07:03
Akože možeš byť absolútne, ale absolútne kľudná...- nič nebudú a ani nemožu od teba vymáhať...
je to celé akési podozrivé, najma ten dátum že do roku 2017..., buď v pohode...

Aj tá cena je zaujímavá, že 800 eu ročne- však za to poistné sa poisťujú luxusné vily s bazénom, tenisovým kurtom a pod.
arizona
02.12.11,07:09
To akoze listy z poistovne chodia na tvoje meno? Kto im ho nahlasil?
Poslala by som ich naspat s prilozenym listom,nech sa obratia na toho s kym uzatvarali zmluvu.
Keby si chcela, tak ty tu zmluvu o poisteni nemozes ani zrusit,lebo si ju neuzatvarala, to si musi povodny majitel.
Stanislav 1975
02.12.11,07:15
To akoze listy z poistovne chodia na tvoje meno? Kto im ho nahlasil?
Poslala by som ich naspat s prilozenym listom,nech sa obratia na toho s kym uzatvarali zmluvu.
Keby si chcela, tak ty tu zmluvu o poisteni nemozes ani zrusit,lebo si ju neuzatvarala, to si musi povodny majitel.

Mne to je tiež nejaké čudné, že ako došli na ňu a posielajú jej poštu, aj keď nieje v žiadnom poistnom vzťahu s poisťovňou...-nejde mi to do hlavy...
luja5
02.12.11,07:54
Čudný a pre mňa nepochopiteľný postup poisťovne.
Na potvrdenie príspevkov, ktorým som udelila užitočné, som si pozrela konkrétne podmienky vo svojej poistnej zmluve (vzťahujúce sa na prípad uvedený v tejto téme), v ktorej sa o.i. píše:
Ak dôjde k zmene vlastníka poistenej budovy, stavby (aj rodinného domu, chaty na individuálnu rekreáciu ...), vstupuje nový vlastník do práv a povinností poisteného vyplývajúcich z poistnej zmluvy do konca poistného obdobia, za ktoré bolo zaplatené poistné. Po uplynutí tohto obdobia poistenie zanikne. Z iných ustanovení podmienok mojej poistnej zmluvy tiež vyplýva, že vo veciach zmeny a zrušenia poistnej zmluvy koná len poistník, ktorý poistnú zmluvu uzatvoril. Je tam aj ustanovenie, že ak tento poistník nezaplatí poistné, poistenie zanikne, ak poistné nebude zaplatené.
Platí/neplatí poistné a povinnosti z poistnej zmluvy si plní ten, kto uzatvoril poistnú zmluvu.