Mase22
02.12.11,12:55
ahojte, vždy ste mi super poradili tak sa vás chcem opäť niečo opýtať...

Ak som evidovaný na úrade práce ako nezamestnaný a mal by som príležitosť pracovať na dohodu... Viem, že po uzavretí zmluvy ešte pred výkonom práce musím oznámiť dohodu na úrad práce a tiež aj to, že môžem do roka odpracovať max. 350 hodín.
Moje otázky sú:
1. pri splneni týchto podmienok budem aj naďalej evidovaný nezamestnaný a teda preukazovať hľadanie si práce?
2. zdravotné odvody bude aj nadalej za mna platiť štát?
3. mám nejakú povinnosť voči sociálnej poistovni?
3. zdanujem tento príjem normálne v danovom priznaní?

dakujem.:o
rodina1
02.12.11,11:59
ahojte, vždy ste mi super poradili tak sa vás chcem opäť niečo opýtať...

Ak som evidovaný na úrade práce ako nezamestnaný a mal by som príležitosť pracovať na dohodu... Viem, že po uzavretí zmluvy ešte pred výkonom práce musím oznámiť dohodu na úrad práce a tiež aj to, že môžem do roka odpracovať max. 350 hodín. ak budeš zamestnaný na Dohodu o vykonaní práce
Moje otázky sú:
1. pri splneni týchto podmienok budem aj naďalej evidovaný nezamestnaný a teda preukazovať hľadanie si práce? áno
2. zdravotné odvody bude aj nadalej za mna platiť štát? áno
3. mám nejakú povinnosť voči sociálnej poistovni? nie
3. zdanujem tento príjem normálne v danovom priznaní? ak tvoj príjem prekročí polovicu nezdaniteľnej sumy, tak si povinný podať Daňové priznanie

dakujem.:o

---
SPECTRUM
02.12.11,12:26
Pozor aj na max.príjem 139,90 evry mesačne, môže zarobiť uchádzač o zamestnanie...
Mase22
02.12.11,15:01
ďakujem.;)
tweedle
04.01.12,07:22
prosím Vás je treba za nezamestného pracujúceho na dohodu platiť garančné a úrazové poistenie? a ako je zrážkovou daňou? rovnaké ako u obyčajného dohodára?
zk24
04.01.12,07:25
prosím Vás je treba za nezamestného pracujúceho na dohodu platiť garančné a úrazové poistenie? a ako je zrážkovou daňou? rovnaké ako u obyčajného dohodára?

Z príjmov z dohod sa platí UP a GP.
zrázková dan už neexistuje.
Mila123
04.01.12,07:27
prosím Vás je treba za nezamestného pracujúceho na dohodu platiť garančné a úrazové poistenie? a ako je zrážkovou daňou? rovnaké ako u obyčajného dohodára?

na dohodu však smie zarobiť iba 139,90 € mesačne, inak ho UP vyradí z evidencie...
tweedle
04.01.12,07:34
Z príjmov z dohod sa platí UP a GP.
zrázková dan už neexistuje. myslela som preddavkovú
Hansa
27.02.13,09:52
-evidovaný nezamestnaný môže pracovať na dohodu. Tento stav platí do 30.04.2013?
Od mája buď ísť na pracovnú zmluvu alebo sa dať vyradiť a pracovať na dohodu ako dobrovoľne nezamestnaný?
Je táto úvaha správna?
Ďakujem!