Jurivo
02.12.11,12:56
Ahoj poraďáci,

Začínam podnikať ako masér (nemám salón, chodím ku klientom alebo oni ku mne) a kúpil som si reg. pokladňu podľa nového zákona. Potreboval by som vedieť či som povinný robiť dennú uzávierku aj keď v daný deň neevidujem tržbu v pokladni. Ďalej v akých intervaloch a kedy sa má robiť intervalová uzávierka. Pokladňu používam prvýkrát a mám v tom ešte poriadny hokej.
Za odpovede vopred ďakujem a prajem pekný deň.
Badko
02.12.11,13:52
Na tému o RP je tu veľa popísané - len treba hľadať
denná uzávierka sa robí len za ten deň keď je nejaká tržba, intrvalová sa môže urobiť hocikedy ale vždy sa kumuluje suma od poslednej uzávierky.
KEJKA
02.12.11,14:09
ja by som intervalovú formulovala skôr ako súhrn denných uzávierok za určité zvolené obdobie. Môže sa robiť za rôzne obdobia a aj opakovane.
Urobí sa výlučne pre potreby firmy, včítane účtovníctva.
Jurivo
02.12.11,19:45
ja by som intervalovú formulovala skôr ako súhrn denných uzávierok za určité zvolené obdobie. Môže sa robiť za rôzne obdobia a aj opakovane.
Urobí sa výlučne pre potreby firmy, včítane účtovníctva.

Ďakujem za odpovede. To obdobie intervalovej uzávierky mi určí účtovníčka? Lebo ak som dobre pochopil tak mesačné uzávierky sa už nemusia robiť?
Mila123
02.12.11,19:48
mesačné sa aj keby si chcel nedajú urobiť.....iba denné a intervalové (tie používam pri zaúčtovaní do účta).....
tictac7
02.12.11,19:52
Ďakujem za odpovede. To obdobie intervalovej uzávierky mi určí účtovníčka? Lebo ak som dobre pochopil tak mesačné uzávierky sa už nemusia robiť?

áno, to si dohodni so svojou účtovníčkou. Inak, neboj sa, aj vo februári budúceho roka si budeľ môcť urobiť intervalové uzávierky z tohto obdobia. Toto nie sú uzávierky v pravom slova zmysle, to sú vlastne prehľady :)