mapper
02.12.11,12:59
Dobrý deň, moja kamoška má kvetinárstvo a teraz má hlavu v smútku, ako má blokovať po 1.1.2012.
Doteraz blokovala KYTICA, teraz už musí rozpísať druhy kvetov, ktoré sú v tej kytici použité.
Ale nevie čo má robiť s ARANZMANMY - keďže počas roka ich robí na každé ročné obdobie, Vianoce, dušičky - ako to má blokovať, či tiež to má rozpísať, keď každý aranžmán je osobitý, a zákazník si ho na mieste ešte žiada buď dozdobiť, alebo trošku upraviť. Počula názor, že má mať cenník - kde tieto aranžmány majú byť vypísané a rozpísané z čoho sú a koľko stojí každý komponent, ktorý v tom aranžmáne je.
Tak rada by som Vás prosila, aký máte na to názor Vy. Resp. či niekto neúčtuje kvetinárstvo.
Ďakujem za radu.
j.sch
02.12.11,12:19
nie som si istý či máš pravdu ... ja budem mať od bud roku podvojné účtovníctvo , tak mňa sa to takto týka... Ale pokiaľ ona má jednoduché a nie je plátca DPH ... tak neviem o tom že by bola takáto zmena. ja to skôr chápem že musí podľa teba od januára skladovú evidenciu. ... ak sa v ničom mýlim opravte ma !!

Dakujem
KEJKA
02.12.11,13:46
otázka skôr smeruje k tomu, ako mať nastavenú ERP - spomína sa blokovanie po 1.1.2012.
Žiaľ zákon o ERP vyžaduje slovný popis predávaného tovaru, takže sa bez cenníka na aranžmány nepohne, ak nechce každú kvetinku, komponent blokovať osobitne.
Ak bude mať cenník týchto kvázivýrobkov, tak nablokuje jeho náízov a pokiaľ sa zmení cena na základe požiadaviek zákazníka, tak kompoenty navyše doblokuje.
Nemyslím si však, že musí byť vyšpecifikovaná cena každého komponentu v jednotlivom aranžm. osobitne, veď do toho vstupuje aj vlastná práca, nápad, kreativita.......
mapper
02.12.11,18:38
Zdravím Kejka, chcela by som sa Vás ešte spýtať, ona má jednoduché účto a neplatca DPH, máme trošku problém s vedením skladových zásob, tak sa chcem spýtať, či musí byť nutne na každý nákup kvetín skladová príjemka/výdajka alebo by sa to dalo robiť aj súhrnejšie, resp. viesť skladovú kartu - kde zaznačím mesačný príjem/mesačný výdaj a zostatok, a zas skladovú kartu - na dekoracie,na črepníkové kvety a podobný doplnkový tovar.