SimkaPalinkova
02.12.11,13:34
Chcela by som sa opýtať "KAM S OBNOSENÝM OBLEČENÍM?". Práve som si urobila poriadok v skrini a mám veľa obnoseného šatstva, ktoré je mi už buď malé alebo sa mi nepáči a viem že to nevynosím.Chcela by som sa opýtať či je v Košiciach nejaká zberňa obnoseného šatstva buď na charitu alebo pre ľudí ktorí ich viac potrebujú? ďakujem za rady..:)
PaloPa
02.12.11,13:02
Prednedávnom som robil pre jednu ekologickú neziskovku mapový projekt http://www.eko-mapa.sk/mapa,
kde si možno na mape podľa rôznych kritérií zistiť info o takýchto subjektoch
(zberňa šatstva, žiaroviek, autobatérií, útulky, prírodné zaujímavosti).

Informácie zadávajú registrovaní používatelia (zväčša školy), koordinátor je zadávateľ projektu - ŽIVICA (kontakt (http://www.eko-mapa.sk/poradte-sa) na nich je na stránkach),
Dosť podrobne je spracovaný región BA, postupne sa plnia informácie i z TN, TT a KE regiónu.

Aj keď zatiaľ info o obnosenom šatstve pre KE chýba, verím, že sa skoro priebežne doplní.

Projekt sa mi zdá veľmi užitočný a hodne "príroda-friendly",
možno niekomu takéto info pomôžu.

Palo
Indeed
02.12.11,19:50
Ja vozím obnosené šatstvo do Poľska, ked chodím na nákupy.

Pri ceste,alebo najčastejšie v strede dediny je postavená plechová búda natreta na kremovo-žlto a na nej nápis :

POJEMNIK NA ODZIEZ UZYWANU

Tak podporujem poliakov , no a čo !
pivko
02.12.11,20:17
Ja som to doteraz dával do vreca ku smetiakom , /Ťahanovce/ 10 min a už to zmizlo.
alaya1
02.12.11,20:28
Chcela by som sa opýtať "KAM S OBNOSENÝM OBLEČENÍM?". Práve som si urobila poriadok v skrini a mám veľa obnoseného šatstva, ktoré je mi už buď malé alebo sa mi nepáči a viem že to nevynosím.Chcela by som sa opýtať či je v Košiciach nejaká zberňa obnoseného šatstva buď na charitu alebo pre ľudí ktorí ich viac potrebujú? ďakujem za rady..:)

Ak ti to nebude luto, daruj to utulku zvierat. Tam je to vsetko potrebne, hlavne, teraz v zime. Myslim, ze urobia vacsiu sluzbu a uzitok, akoby to nosili ti, ktori na to dostavaju od statu peniaze...ja to takto robim.
pivko
02.12.11,20:31
To si pes oblečie moju bundu?a moje rifle?moje topánky?
lujza.j
02.12.11,20:34
Pivčo, boty asi né, ale šatstvo sa dá dať do pelechu do koterca:)
pivko
02.12.11,20:43
Tak to som nevedel , včera som dal cigošom 2 termo paplóny.
SimkaPalinkova
03.12.11,10:25
ďakujem za radu je to dobrý nápad no skôr by som nejaké teplé pulóvre dala na charitu..:)
SimkaPalinkova
03.12.11,10:27
Ja som to doteraz dával do vreca ku smetiakom , /Ťahanovce/ 10 min a už to zmizlo.

Tak toto podľa mňa nie je riešenie to by som mohla dať aj cigánom u nás..ale toto práve nechcem vidieť tu nejakú cigánku pobehovať v mojich veciach..:/
maja
03.12.11,11:28
Ahoj,

ja s kamarátkami nosievam šaty (aj z detí ) na túto charitu. Stále tam zavolám a dohodnem sa kedy prídem.
http://www.charita-ke.sk/krizove-centrum.php

Maja
vladan
03.12.11,21:30
Ahoj,

ja s kamarátkami nosievam šaty (aj z detí ) na túto charitu. Stále tam zavolám a dohodnem sa kedy prídem.
http://www.charita-ke.sk/krizove-centrum.php

Maja

aj ja to tam nosim, najprv zavolam, ci mozem doniest a dohodneme sa
danushka
03.12.11,22:06
Magda Kadgam
28.12.14,01:11
Ku kontajneru nechcem dať, iba to rozťahajú. Rada by som našla serióznu adresu, tie, ktoré ste tu uverejňovali sú už zrušené
Mila123
28.12.14,06:44
nemáte kontajnery na šatstvo? aj u nás sú....
alaya1
28.12.14,07:10
Ak ich chces darovat na dobrocinnost, zisti si, ci neskoncia v niektorom second hande, ako moje, skoro ma vystrelo, ked som vo svojom svetriku, ktory som darovala, videla susedu, a ze aka dobra kupa v sekaci.
Mila123
28.12.14,07:25
Alaya, keď nosíš značkové oblečenie, potom sa to stáva....
inak pochybujem, pretože slovač vynosí oblečenie až ak, že sa už nedá nosiť .....
buchač
28.12.14,07:39
Miluš

Neviem nájsť jeden link, kde je popísané, že kde končí to obnosené šatstvo.
Išlo v ňom o celkový popis cesty od zberného kontajnera až do samotnej firmy v Poľsku.

Firma akurát rozmiestnila tie kontajnery, raz za čas urobí jedno auto zber (majú kľúče od nádob) a následne hajde do sídla.
Tam prejde po triediacej linke....do poslednej nitky je to šatstvo využité.
Od predaja v sekáčoch, cez "charitu" do krajín tretieho sveta....až po ododovzdanie tých zbytkov do výkupu handier na konečné - druhotné spracovanie.

Náklady o ničom a zisk solídny.
buchač
28.12.14,07:46
lujza.j
28.12.14,07:57
u nás je to rozťahané aj zo špeci kontajnéra...večne odtial trčia nohy niekomu.....čo sa im nepáči lieta potom kade-tade...späť to nedajú
alaya1
28.12.14,08:32
Mila - bol to kus robeny na zakazku, takze som ho poznala bez problemov, darovala som to "charite", cez zberne miesto a potom som ani netusila, ze sa s tym dalej kseftuje. Teraz uz nedarujem nic, co mozem pouzijeme na handricky, napr. do aut a co nie, postriham a vyhodim. Ak uz aj obre skutky su premenou na bezcharakterne obohacovanie sa.