matisek77
26.01.06,12:17
Ahojte,
neviem sa dobre zorientovat v penaznom denniku, snad mi niekto pomoze :) Mam vydavok odpocitatelny od zakladu dane - napr. prenajom mobilnych WC na svoje podujatie. Ide o poskytnutu sluzbu od dodavatela. V penaznom denniku mam v casti "Vydavky odpocitatelne od zakladu dane" stlpce: material, tovar, mzdy, fondy, rezia, soc.fond, ine. Kam tento vydavok zapisat? Pod reziu sa mi to nezda, nakolko tato sluzba suvisela s mojim produktom - podujatim. Poradi niekto?
Vopred dakujem a vsetkym krasny den!
Zita5
26.01.06,11:22
Ahojte,
neviem sa dobre zorientovat v penaznom denniku, snad mi niekto pomoze :) Mam vydavok odpocitatelny od zakladu dane - napr. prenajom mobilnych WC na svoje podujatie. Ide o poskytnutu sluzbu od dodavatela. V penaznom denniku mam v casti "Vydavky odpocitatelne od zakladu dane" stlpce: material, tovar, mzdy, fondy, rezia, soc.fond, ine. Kam tento vydavok zapisat? Pod reziu sa mi to nezda, nakolko tato sluzba suvisela s mojim produktom - podujatim. Poradi niekto?
Vopred dakujem a vsetkym krasny den!


Je to prevádzková réžia . Ak by sa Ti to moc nezdalo tak môžeš použiť aj iné výdavky ovplyvňujúce základ dane . Potom tam už nemáš čo použiť , pretože tovar a materiál vylúč .
Najschodnejšia cesta - prevádzková réžia . Môžeš si , ak máš SW spraviť aj členenie - kde uvedieš poplatok za mobilné WC .
evina
26.01.06,11:22
Ahojte,
neviem sa dobre zorientovat v penaznom denniku, snad mi niekto pomoze :) Mam vydavok odpocitatelny od zakladu dane - napr. prenajom mobilnych WC na svoje podujatie. Ide o poskytnutu sluzbu od dodavatela. V penaznom denniku mam v casti "Vydavky odpocitatelne od zakladu dane" stlpce: material, tovar, mzdy, fondy, rezia, soc.fond, ine. Kam tento vydavok zapisat? Pod reziu sa mi to nezda, nakolko tato sluzba suvisela s mojim produktom - podujatim. Poradi niekto?
Vopred dakujem a vsetkym krasny den!
Prevádzková réžia
matisek77
26.01.06,11:44
Dakujem pekne za radu! Este sa chcem uistit, ak som vystavil dobropis - vratenie penazi za neuskutocnenu sluzbu, mam to tiez dat pod prevadzkovu reziu, alebo do polozky INE ? Vopred dakujem a majte krasny den
Zita5
26.01.06,11:47
Dakujem pekne za radu! Este sa chcem uistit, ak som vystavil dobropis - vratenie penazi za neuskutocnenu sluzbu, mam to tiez dat pod prevadzkovu reziu, alebo do polozky INE ? Vopred dakujem a majte krasny den

Ak si vystavil dobropis , to znamená , že peniaze zaplatené klientom vrátiš späť .Učtuješ výdavok banka /alebo pokladňa a mínusom účtuješ príjem ovplyvňujúci základ dane - príjem za výrobky a služby . Aby si to dostal z príjmov von .
Zita5
26.01.06,11:48
Dakujem pekne za radu! Este sa chcem uistit, ak som vystavil dobropis - vratenie penazi za neuskutocnenu sluzbu, mam to tiez dat pod prevadzkovu reziu, alebo do polozky INE ? Vopred dakujem a majte krasny den

I keď nerozumiem celkom dobre tomu , že by si mal použiť mínus vo výdavkoch , prišlo vlastne k fyzickému vráteniu peňazí ? Mal by si to upresniť .
evina
26.01.06,11:48
Dakujem pekne za radu! Este sa chcem uistit, ak som vystavil dobropis - vratenie penazi za neuskutocnenu sluzbu, mam to tiez dat pod prevadzkovu reziu, alebo do polozky INE ? Vopred dakujem a majte krasny den

Zaúčtovala by som mínusom-predaj služieb-príjmy ovplyv. ZD
Zita5
26.01.06,11:49
Zaúčtovala by som mínusom-predaj služieb-príjmy ovplyv. ZD

Evinka máme na seba štastíčko :)
evina
26.01.06,11:51
Práve som písala odpveď, že píšeme súbežne, ale našťastie som zbadala *Tvoju, lebo by to bolo zas duplicitne :):)
matisek77
26.01.06,12:18
ahoj kočky :)
dakujem za rady, prijem aj vydaj penazi presiel cez ucet. Dobre, tak to dam do prijmovej casti ovpl. zaklad dane s minusovou hodnotou.
este raz vdaka.