vstk
03.12.11,04:51
Dobrý deň. Mala by som takú otázku. Som evidovaná na ÚP a chcem požiadať o príspevok na začatie podnikania. Viem, že počas 2 rokov nemôžem zrušiť živnosť, ale ak by sa mi nedarilo, môžem sa aj napriek tomu zamestnať? Ak áno - odvody do fondov bude za mňa platiť zamestnávateľ a aj ja samostatne ako živnostníčka? A ako to potom je s ročným zúčtovaním dane? Robím ho sama ako za živnostníčku aj zo zárobkovej činnosti, alebo mi ho môže urobiť aj zamestnávateľ? Ďakujem za odpoveď.
Economic
03.12.11,08:17
Ak dostaneš príspevok, živnosť musíš mať 2 roky otvorenú, avšak zamestnať sa samozrejme môžeš. Budeš mať tzv. súbeh SZČO a zamestnanec.
KEJKA
03.12.11,08:55
nechcem myslieť negatívne, ale počula som, že na príspevky sa dlho čaká. Vraj niektorí čakajú aj od marca - majú všetko vybavené, schválené, ale peniažky neprídu ani do sľubovaných 30 dní.
Známy dostal dokonca informáciu, že sa na všetkých neujde, lebo peniaze nebudú.
Ak aj niečo príde, schválených je viac, ako môžu uspokojiť a čo sa "nestihne" do konca roka, tak to padne.
Viete niečo o tom? táto info je z východu..............
Economic
03.12.11,09:17
Ja som počula o tom, že s týmito príspevkami plánujú robiť "poriadky" pre ich údajné "zneužívanie" ...
KEJKA
03.12.11,09:47
hm, a nie sú od r.2012 zrušené? Lebo aj to som počula. Reagujem, lebo sa stále objavujú noví zaujemcovia o príspevky, tak nech sa zbytočne netešia. Nikde oficiálnu informáciu som ešte nevidela.
alaya1
03.12.11,09:51
myslim, ze sa treba informovat na UP: Mojmu manzelovi ponukali sami, no to na CHP. To sui asi ine peniaze.U nas viem, ze sa neposkytuju dotacie na rekvalifikacie, no ale to uz dlhsie.
KEJKA
03.12.11,09:58
no len mi je divné, že minimálne polroka trvá celý proces schvaľovania na konkrétnom UP a potom peniaze nie sú, ale ten konkrétny ÚP vopred nevie, že peniaźe nebude mať. Dokonca to nevie ani po schválení a podpise zmluvy k dotácii, až na urgenciu po 30 dňoch láskavo oznámil "per huba", že peniaze nie sú a asi ani nebudú. A že ked nebudú do konca roka, tak nebudú vôbec.
alaya1
03.12.11,10:00
To je niekde v krajskom meste?
KEJKA
03.12.11,12:18
nie, prečo?
pafendorf
03.12.11,16:25
hmmm... super , ja som podpisal dohodu 26.10.2011 a taktiez doteraz som nedostal ani cent - nemam slov nato , rok hnijem na tom urade ... a nakoniec neuvidim nic ... UPSVaR KK ...