Joe832
03.12.11,12:10
Chcem sa opýtať kto mi vystaví zápočtový list keď som ukončil živnosť. Ja alebo sociálna poisťovňa. a aké iné doklady treba vypísať.
blavaciko
03.12.11,11:39
socialna poistovna
m.hladka
03.12.11,11:45
Na SP musíš vypísať odhlášku a doložiť ukončenie ŽL a SP urobí Evidenčný list dôchodkového zabezpečenia, ty do ruky nedostaneš nič, to ostáva v SP, tam sa to určite nestratí.
blavaciko
03.12.11,22:00
nevystavuju nieco aj pre zamestnavatela? lebo uz som sa s tym raz stretol ze zamestnanec pri nastupe do zamestnania neprinesol zapoctovy list ale nejake iny papier zo socpoist lebo bol szco...
tictac7
03.12.11,22:13
nevystavuju nieco aj pre zamestnavatela? lebo uz som sa s tym raz stretol ze zamestnanec pri nastupe do zamestnania neprinesol zapoctovy list ale nejake iny papier zo socpoist lebo bol szco...

...hej v minulosti sa to dávalo (nejaké 90. roky - za to obdobie som sa s tým stretla aj ja), ale teraz to myslím, už naozaj netreba, lebo podľa novely ZP už jedinou podmienkou na "dlhšiu" dovolenku je vek a prax nie je potrebná....
gufy
03.12.11,23:55
Ten iný list mohol byť práve ten "evidenčný list dôchodkového zabezpečenia", ktorý v SP na požiadanie vystavia.
Zápočtový list nevystavujú. Ten môže vystaviť budúci zamestnávateľ po následnom ukončení zamestnania uňho, a to práve na základe spomínaného "evidenčného listu dôchodkového zabezpečenia".

(čerstvá informácia, práve som to absolvoval)