Tuffyq
03.12.11,13:16
Dobrý deň všetkým,

potreboval by som poradiť zmluvu resp. návrh zmluvy.

Jedná sa o to že vytvárame spoločne s.r.o. ktorá ešte nie je zapísaná ale už investujeme do výroby a realizácii webovej stránky a nákupu inventára potrebného pre naše podnikanie. Máte niekto nejaký návrh zmluvy o spoločnom investovaní ? Potrebujem aby sme mali už pred založením s.r.o. zmluvu o tom že do každého nákupu investujeme spoločne a to v pomere 50/50 teda rovným dielom.


Ešte raz ďakujem
Economic
03.12.11,14:47
Máš na mysli spoločenskú zmluvu ?
Tuffyq
03.12.11,14:58
Spoločenská zmluva je už pri vzniknutej s.r.o. ak mám správne informácie.
Ja potrebujem uzavrieť zmluvu medzi dvoma spoločníkmi ktorý ešte nemajú vytvorenú s.r.o. ale na nákladoch na vybudovanie sa už aktívne podieľajú. Čiže nejaké peniaze už boli investované.
KEJKA
03.12.11,15:46
a sú živnostníci?
Na akom základe spolu podnikajú, resp. budujú firmu, ked ešte nie je založená?
Založenie sro je otázka 2-3 dní, mám na mysli spísanie SZ
plus pár dní na zápis do OR, ešte predtým treba ŽL na činnosti-predmet podnikania.
================================================== ==============
Spísať SZ a založiť sro je rovnako náročné/ nenáročné ako zháňať iný typ zmluvy a podpisovať ten.

A investované peniaze nie sú zdokladované faktúrou? Ved stačí, ak na faktúre budú uvedené obe mená
prípadne ak bude zmluva s treťou stranou, tak tam treba uvieť spôsob úhrady 50/50 od oboch.

Spísaním a podpísaním SZ je firma sro založená, môžete ju budovať.
Economic
03.12.11,15:54
Podľa môjho názoru, najprv treba spoločnosť s.r.o. založiť a až potom v rámci nej investovať a podobne.... V SZ sa dá všetko na spoločníkov rozpísať, aj náklady, aj zisk. Práve v SZ by mali byť určené pravidlá spoločného podnikania.

Alebo máte na mysli združenie dvoch FO ? Nie celkom jednoznačne položená otázka.