aicha15
03.12.11,13:29
dobrý deň!

Adaptačné vzdelávanie je už dávno za mnou, ale mala by som jednu otázku. Ukončila som ho, keď som pracovala v ŠKD. Ak by som sa niekedy chystala pracovať do MŠ musím ho znova absolvovať?? Musím znova plniť nejaký rozvrh a nakoniec učiť pred komisiou? Pýtam sa to preto, lebo to bol pre mňa veľký stres a už by som to nerada absolvovala, chcem vedieť, či mi papier o absolvovaní adaptačného bude platiť aj pre MŠ? Ďakujem za odpovede.
brontosaurus
03.12.11,18:19
Adaptačné vzdelávanie je určené pre začínajúcich pedagogických zamestnancov. Čiže každý pedagogický zamestnanec, ktorý už raz absolvoval adaptačné vzdelávanie, ho absolvuje len raz. Je jedno či ho absolvoval ako učiteľ, alebo vychovávateľ.
Akurát ma zarazila časť v otázke, kde uvádzate "Musím znovu plniť nejaký rozvrh ...". Známa pracuje v MŠ a preto viem, že tam rozvrh činností dodržiavajú a učiteľky sa na činnosť aj pripravujú. V ŠKD je činnosť voľnejšia, ale aj tam ste museli dodržiavať istý týždenný plán a vrámci možností sa ho snažiť aspoň ako tak dodržiavať.
aicha15
03.12.11,19:56
slovom rozvrh som označila podklady, ktoré mi dala uvádzajúca vychovávateľka a boli tam na jednotlivé mesiace rozpracované veci, ktoré by som si mala pozrieť napr. zákony, alebo vnútorný poriadok školy atď. Samozrejme, že týždenný plán ako aj mesačný a ročný plán dodržiavam a pripravujem sa tiež každý deň (ako na OČ, RČ, ZČ, VČ). Len ste to zle pochopili.
brontosaurus
03.12.11,21:34
slovom rozvrh som označila podklady, ktoré mi dala uvádzajúca vychovávateľka a boli tam na jednotlivé mesiace rozpracované veci, ktoré by som si mala pozrieť napr. zákony, alebo vnútorný poriadok školy atď. Samozrejme, že týždenný plán ako aj mesačný a ročný plán dodržiavam a pripravujem sa tiež každý deň (ako na OČ, RČ, ZČ, VČ). Len ste to zle pochopili.
Tak potom OK :)